Évszakok
Írta: gubacsi Dátum: Június 22 2026 19:49:24
Évszakok...
Igen bizony, változnak az évszakok,
odakint már, olvadtak a jégcsapok.
Végre itt van, a várva várt tavasz, de még minden, annyira csupasz.
De rügyeznek az ágak, mert eljött a nyár,
mit minden szerelmes szív annyira vár.
Ez az évszak a teremtésnek a szaka,
elő is kerül, az ásó a kapa és a kasza.
De nem sokáig tart, akár a szerelem,
elmúlik minden, mi szent énnekem.
Mert itt az ősz, hullanak a levelek,
süvít a szél és inkább bemegyek.
De mire újból, kilépek és fázok,
ismét csak jégcsapokat látok.
Mert itt a tél, mi semmit nem kímél,
újra ott állok, a befagyott víznél.
Ez a négy észak, egy örök körforgás,
az életnek ez egy nagy borzongás. Mert újra és újra mindíg ugyanaz,
itt a tavasz, és ismét minden csupasz.
Gubacsi Sándor
Teljes hír