Hatvan
Írta: GreVita Dátum: Június 25 2026 09:21:23
Önmagamhoz, jóindulattal
Hatvan lettem. Kimondtam. Nem fájt.
Csak egy kicsit roppant belül valami.
Azt mondják: középkor vége, öregkor start,
kár, hogy erről engem nem kérdez meg senki.
Száguldanak az évek, én meg keresem
a szemüvegem… rajtam van, persze, hogy rajtam.
Mit az ég kijelölt, járom a sorsutam,
néha botladozva, de stílusosan, bátran.
Hajam deres lett, időjárás-jelentés,
térdem előre szól, mikor jön az eső.
A hátam emlékeztet: „ne hidd már el,
hogy húsz vagy”, de azért még kísérletező.
Kicsit nagyot hallok, de ez praktikus,
nem hallom meg mások ostobaságát.
Ami számít, az elér hozzám úgyis,
többit kiszűri a kor... hatékony váltás.
Hatvan év tapasztalat, nem fér el zsebben,
ráncokban hordom, nem titkolom én.
Ha öregség ez, hát legyen ilyen,
önirónia, derű, és még mindig remény.
Siófok, 2026. március 8. - Gránicz Éva -
Teljes hír