Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikApril 26 2024 20:10:53
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 10
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,202
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
Fórumtéma megtekintése
Napkorong | Agyforgató, játékok | Szólánc híres emberek nevével
Oldal: 8 / 9 << < 5 6 7 8 9 >
Szerző RE: mesterségem címere
sziszifusz
Tag



Hozzászólások: 483
Lakóhely: budapest
Regisztrált: 24.02.08
Elküldve: 02-08-2008 14:37
Álmomban kutyásrendõr voltam aki megnyerte a fõnyereményt. felhívtalak telefonon, hogy megosszam veled, de eltörött a rádióantenna. Fekete szemüvegben érkeztem hozzád inkognitóban. De Te már a hûs habokban.....Minek kell nagyító a fürdõkádba? -ha csak nem ugrok utánad.smileysmiley A kutya csaholása elnyomta a traktorok hívó szavát!
smileysmileysmiley


felmosórongy, brilliáns, bõrönd, tétovázni.


Szerző RE: mesterségem címere
sziszifusz
Tag



Hozzászólások: 483
Lakóhely: budapest
Regisztrált: 24.02.08
Elküldve: 02-08-2008 14:41
Bocsánat, Tropi megelõzött, vagyis nem vettem észre az oldalugrást.
Kimaradok egy kõrbõl. büntetéskéntsmileysmiley
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 02-08-2008 15:30
Bajúszos, vécésnéninek öltözött álrendõr kitalálja, hogyan lehet egyetlen bõröndbe két kanegeret beszuszakolni. Brilliáns ötletérõl azonban nem lehet bárkit értesíteni, mert ellophatják. Ezért látjuk a telefonfülke elõtt tétovázni. Elmondja-e vagy sem, és kinek?

Sziszi! Te jössz. :-)
Nem kell kimaradnod!


cefre, kólika, zsiráfról készített fényképalbum, manöken, orrát túró Rudi


A sün nem fehér bogár
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
sziszifusz
Tag



Hozzászólások: 483
Lakóhely: budapest
Regisztrált: 24.02.08
Elküldve: 02-08-2008 16:10
Betegre röhögtem magam.

Kólika, a sovány, ámde rendkívül iszákos manöken, aki mellesleg egy zsiráfról készített fényképalbum dekorációs fõszereplõje, munkát kapott Télapótól. A Mikulás kedvenc rén****vasát, Rudolfot kellett reklámoznia.
Sajnos a szegény állat megfázott, taknyos lett, nem lehetett fotózni, mert folyton az orrát turkálta. Szerencsére a leleményes Kólika elõkapta a házikészítésû cefréjét, amivel gyorsan helyretette a ****vast.

Itt a mese vége mindenki jól járt, én sem maradtam ki, és Fehérke, aki eredeti foglalkozását tekintve Rejtõ-hõs, remélem jót szórakozik a hülyeségeken amit összeraktam, és a most következõ szavak hallatán a ránc nem mélyül homlokán.

kazamata, fellegvár, cirkáló, aktatáska, ujjlenyomat.
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 02-08-2008 19:16
Kazamata. Ez a titkos automata fegyver a Felleg család várában õrzött bomlott elméjû tudóstól származik. Az öreg mester a korai energiaforrást a várárok vizében úsztatott cirkával állította elõ. Ezt a lovat lehet látni Csonkváry Akt a táskával c. festményén a jobb felsõ sarokban. Kérem tekintsék meg a régi és ujjlenyomatokat is, melyeket Boncz Géza hagyott 1972 májusában a képkereten.

lófarok, hajráf, kertmûvelõ kézikönyv, kanális rácsa


A sün nem fehér bogár

Szerkesztette: Tropfeherke - 14-08-2008 12:45
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
sziszifusz
Tag



Hozzászólások: 483
Lakóhely: budapest
Regisztrált: 24.02.08
Elküldve: 02-08-2008 22:25
Ó ez én is lehetek, amint fûnyírás közben a kertmûvelõk kézikönyvét olvastam. De sajnálatosan az beleesett a kanális rácsán keresztül a csatornába. Utánahajoltam, de pechemre a hajráfom is beleesett.
Lófarok! -káromkodtam, de mit tehettem volna, kölcsönkönyvemet ellopta egy bûzös csatorna.
Szerző RE: mesterségem címere
sziszifusz
Tag



Hozzászólások: 483
Lakóhely: budapest
Regisztrált: 24.02.08
Elküldve: 02-08-2008 22:26
telefon, erõszak, tartós tej, pelerin.
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 03-08-2008 11:24
Tehén tejen nevelkedett agresszív óvodás, akit a társai azzal kínoznak, hogy azt a dobozos förtelmet kell egy hagyományos MATÁV-os - egyébként kiszerelt hallgatóval és mikrofonnal - kézibeszélõbõl kiinnia. Jelen felvételünk a pszichológusnál készült. A dátum 2008 január 7 felirat is igazolja, hogy nem régi problémáról van szó. A gyermek nagyanyja pelerinjén ülve vall megtört hangján a szakembernek.


Tárogató, gombos slicc, törpeuszkár, napernyõ


A sün nem fehér bogár

Szerkesztette: Tropfeherke - 03-08-2008 11:23
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
sziszifusz
Tag



Hozzászólások: 483
Lakóhely: budapest
Regisztrált: 24.02.08
Elküldve: 03-08-2008 14:04
Népzenekar a kánikulában napernyõ alatt játszik.
A tárogatós zenészt levizeli a bõgõs törpeuszkárja, mire az sliccét kigombolva visszalocsol a bõgõbe.
Mindenki röhög, egy szem sem marad szárazon...


Vödör, rágógumi, sportminiszter, karácsonyfa.
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 08-08-2008 11:10
A bõgõrõl a szemekbe hulló vizeletpermet gyûjtésére egy kék köpenyes hetven éves vécés néni vállalkozott hagyományos cinvödörrel. Fenekén egy jókora rágógumi látható jól szétkenve. Biztos egyik kuncsaftja ragasztotta a bejárat elõtti székre, mielõtt betért könnyíteni magán. Még arra is emlékszem, hogy a srác kezében egy újság volt, melyen Deutsch Tamás a hajdani sportminiszter fényképe díszelgett, de mire elõjött, már más lap volt elöl.
A vecésnéni pedig visszatért helyére, hogy bekassszírozza a pénzt, tehát már az ifjú nem tudta magához venni a széken hagyott rágógumit.
A fizetéshez pedig le kellett tenni az újságot a karácsonyfa alá, csak így tudta felszabadítani a kezét az aprópénzkutatáshoz. A néni bankkártyát nem fogadott el, mert máskor is becsapták. Lejárt telefonkártyát dobtak a tálcájára.
Igaz, a Vaterán eladta névérték fölött, tehát jól járt, dr az már hozzáadott értéknek számít.

lekvár, hónaljszag, zokni, temetõõr felesége


A sün nem fehér bogár

Szerkesztette: Tropfeherke - 14-08-2008 12:47
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
lori
Tag



Hozzászólások: 45
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 10.02.08
Elküldve: 10-08-2008 23:00
Kulcsár Attila bizonyítani próbálja ártatlanságát smiley

palos, csuklya, tönk


"Halálod nem bizonyítja azt, hogy éltél."

lori
Szerző RE: mesterségem címere
lori
Tag



Hozzászólások: 45
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 10.02.08
Elküldve: 10-08-2008 23:01
Bocs, kicsit gyorsabb voltam a kelleténél:
Pallos, csuklya, tönk


"Halálod nem bizonyítja azt, hogy éltél."

lori
Szerző RE: mesterségem címere
lori
Tag



Hozzászólások: 45
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 10.02.08
Elküldve: 10-08-2008 23:03
Na most meg egy oldallal elnéztem, inkább megyek aludni... smiley


"Halálod nem bizonyítja azt, hogy éltél."

lori
Szerző RE: mesterségem címere
Maryam
Adminisztrátor



Hozzászólások: 2645
Lakóhely: Debrecen
Regisztrált: 15.05.07
Elküldve: 13-08-2008 14:43
Lóri, csak nem szerelmes vagy? smiley

Fúúúú, egy középkori kép ugrott be, a falu közepén egy emelvényen kivégzés folyik, a hóhér ahogy emelné a pallost, a semmibõl elõtûnik egy ismeretlen, és megmenti a vélt bûnöst, aki épp egy szûz. egymásba szerelmesednek, a megmentõ elvágtat vele fehér lovon, és boldogan élnek, míg meg nem hallnak.smileysmiley


http://maryamoldala.gportal.hu
http://maryamoldala.gportal.hu
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 13-08-2008 22:32
Nekem meg az amerikai változat.
A hóhér éppen a pallost emeli - percenként 10 vágókép, melyben habzó szájú paripán vágtat a megmentõ a kivégzés helyszínére - és megcsillan a napfény a hatalmas szerszámon (a hóhér pallosán smiley ) és a tömegben egy apró jól fésült néger kislány piros cipõcskében piros csuklyácskában meggyújtott piros zsinórral szikrázó bombácskát dajkál, majd édesen odatipeg az emelvényhez, és elhelyezi a hóhér feleségének szoknyája alatt.
A hóhér észreveszi a nyilvánvaló zsarolást, de elsõ a kötelesség - mint családszeretõ embernek is kocsma után elsõ a család - és lesújt.
A felsõ holtpont és tönk között a pallos még félúton jár, amikor a robbanás lángja felemeli az asszony szoknyáját, ahol szolid szárnyasbetét reklám következik.

hagymástojás, babsaláta, illatosított papírzsebkendõ, tû


A sün nem fehér bogár

Szerkesztette: Tropfeherke - 13-08-2008 22:39
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
Torma Zsuzsanna
Tag



Hozzászólások: 48
Lakóhely: Kaposmérõ
Regisztrált: 02.01.08
Elküldve: 14-08-2008 13:10
Úgy veszem észre, hogy az elsõ oldaltól a 8.oldal már igen csak eltér! Ott még majdnem tõszavakban, ill. tõmondatokban válaszoltatok!
Hát igen, közben mindenkinek megeredt a nyelve!
Próbát teszek én is:

A "Hal a tortán" egyik szereplõje az elõzõ esti vacsorán jól bezabálta a többiek által meghagyott hagymástojást és babsalátát, mert a többiek csak húst ettek. Persze, ez meghozta a várt eredményt, utána egész nap a mellékhelyiséget látogatta, és mint a sznobok, illatosított papírzsebendõvel törölte meg alsófelét. Már arra gondolt, hogy keres egy tût és bevarrja a "fenekét", mert így nem tud készülõdni a ma esti fõzésre, pedig ma õ fogja vendégül látni a többieket. Arra gondolt, Õ is jól beleválaszt az ételekbe.



tehénlepény, ház, nádfedél, lurkók
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 14-08-2008 21:52
Tehénlepény pékné módra.
Az adás felvétele egy nádfedeles parasztház tornácán kezdõdik, ahol a tehenet addig járatják fel s alá, amíg a verandán csattan a gõzölgõ lepény.
A tehenet eztán elvezetik. A rendezõ reklámklippként lassítva is beadja az elõzetesben a lepény lapulását, s szakkommentáruk elmondja a nagy igazságot legalább háromszor, hogy "Valóban lapjára esik"
A városból érkezett VIP hölgy helyi lobogós gatyát és pruszlikot ölt magára, majd a lepény dagasztásába kezd. Nem sajnálja a lisztet, strucctojást - kifejezetten görbét választva - és élesztõ gombát dinsztel hozzá.
A lepény kisütését duplapúpos kemencében, gázlángon tervezi, de a polgármester fiai tanácsára - száztizenhétéves ikerlurkók - mégis inkább szalmalángot választ.
Most pedig rövid reklámblokk következik, de maradjanak velünk, mert mindjárt jönnek a vendégek.

locsog, paradicsompaprika, feledés, kukuríkú


A sün nem fehér bogár

Szerkesztette: Tropfeherke - 14-08-2008 21:56
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
hajnicska
Tag

Hozzászólások: 207
Lakóhely: FÖLDES
Regisztrált: 25.06.07
Elküldve: 14-08-2008 22:39
Szólt a kakas reggel kukuríkú!De a falu népe a feledés mezejére lépett.Így elmaradt a paradicsompaprika becsinálása,nem locsogott a kútnál a leánysereg és nem szóltak a harangok sem mert nem volt aki meghúzza õket.Így a falut elnevezték Feledés földjének aminek mindenki nagyon örûlt hiszen így nem csak az amnéziára hivatkozhattak de a "név kötelez"szlogenre is.
Szavak:csillaghullás,hajdobálás,afrofrizura,szalag.


HAJNALKA
PORCSIN HAJNALKA hancianti@hotmail.com
Szerző RE: mesterségem címere
Tropfeherke
Tag



Hozzászólások: 743
Lakóhely:
Regisztrált: 19.04.08
Elküldve: 14-08-2008 22:49
Az augusztusi éjszaka után persze a mezõt járó kameraman nem akart csillaghullás képeket a híradóba. A kiválasztott csillaghullákat hátulról fényképezte, mintha még élnének.
A mezõn pedig a hajzenekar roadjai építették a színpadot. A hangfalak között próbálgatva a megfelelõ hajdobállást és a hajgitárokat pengetõ öreg zenészeknek hajpadot ácsoltak.
Persze megjelentek a hajasbabaárusok sok kis afrofrizurás fababával. A sátorok asztalai fölött kék szalaggal lógatták fel nyakuknál fogva a céllövöldések nagy örömére.

puff, megyebíró, borbíró, kotorékeb


A sün nem fehér bogár

Szerkesztette: Tropfeherke - 14-08-2008 23:10
http://www.tupolfin.extra.hu
Szerző RE: mesterségem címere
tulipan
Tag



Hozzászólások: 221
Lakóhely:
Regisztrált: 19.05.08
Elküldve: 15-08-2008 16:03
A megyebíró lepuffantotta a borbíró kotorékebét, amikor az nem az õ borát hozta ki gyõztesnek a borversenyen.

izzadt, fûnyíró, szomszéd, szüret
Oldal: 8 / 9 << < 5 6 7 8 9 >
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2024. April 26. Friday,
Ervin napja van.
Holnap Zita, Mariann napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

vali75
24/04/2024 08:23
Szép napot kívánok! smiley
vali75
23/04/2024 18:20
Szép napot kívánok! smiley
Murak Tibor
22/04/2024 20:42
Szervusztok Szerzőtársak! smiley
vali75
22/04/2024 19:32
Szép estét kívánok! smiley
hzsike
22/04/2024 18:05
Szépséges délutánt mindenkinek! smiley
vali75
21/04/2024 23:18
Jó éjszakát kívánok!
rapista
21/04/2024 19:18
Jó éjt! Holnap jövök!
vali75
21/04/2024 19:14
Szia István! Örömmel làtlak újra az oldalon. Remélem jól vagytok. smiley
vali75
21/04/2024 19:09
Szia Tibor! Írok pü-t.
rapista
21/04/2024 19:08
Visszaállt! Valika! Köszönöm szépen! üdv
rapista
21/04/2024 19:07
Hová lettek a bejegyzéseim?
rapista
21/04/2024 19:04
Valika! Zszs nevet a prózánál nem tudom kiütni a novellám előtt! Valaki betagadt! Köszönöm szépen!
rapista
21/04/2024 18:43
Most küldök egyet! üdv
rapista
21/04/2024 18:37
Jó napot, lányok, fiúk!
Murak Tibor
19/04/2024 19:01
Jó helyen járok, ha itt vagyok? A Napkorong volt az első internetes portál, ahova beküldtem a verseimet, de akkor még itt nyüzsgés volt. Mi történt, mi ez a nagy csend?
Minden jog fenntartva napkorong.hu 2007-2009.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes