|
Vendég: 79
Nincs Online tag
Regisztráltak: 2,210
|
|
rapista: L.B.
Néha elgondolkodom, miért is vagyunk ilyen röghözkötöttek?
Miért nem szárnyal a fantáziánk?
Most néhány másodpercnyire vagyunk az ősrobbanástól, a levesben az anyagi részecskék morzsái vannak, amelyek később állnak össze kaláccsá!
Lukács Béla fizikus, aki legközelebb áll ahhoz, hogy Hawkingot megértse:
"Legjobb napjaimon azt HISZEM, hogy megértem"
Legjobb napjaimon, azt KÉPZELEM, hogy Lukács Béla szavainak legalább a témájáról, hogy MIRŐL beszél, megértem!!!
"A Galaktikus Vasutak
Az ötlet fizikailag nem lehetetlen, de irtózatosan nehéz. Csakhogy a 10 milliárd éves Galaxisban nyugodtan lehet milliárd éves civilizáció, és az megvalósíthatta. Az előre elkészített kötött pálya és hajtóerő miatt leginkább a földalattihoz lehetne hasonlítani, de az egész nyilván egy hálózat, váltókkal, pályaudvarokkal stb., tehát felépítése a vasutakhoz hasonló. Hívjuk hát Galaktikus Vasutaknak (GAV). Ilyen vonalat nyilván csak akkor lehet kiépíteni, ha már a célállomáson is ott van a fejlett civilizáció; az első betelepítés lassú és körülményes mindenképp.
És itt meg kell állnunk egy pillanatra. Mi van, ha a fejlett galaktikus lények évtízezredekig élnek. Akkor nyugodtan űrhajózhatnak a GAV nélkül is. Amint U Thant egykori ENSZ-főtitkár mondotta: "Az időnek azon szakaszai, amelyeket ön éveknek hisz, mások számára talán csak napok lehetnek." Nos, nem valószínű. U Thant nem fizikus vagy biológus volt, hanem politikus: ebbeli képességei miatt lett ENSZ-főtitkár. Az értelmes életnek valahogyan ki kell fejlődnie, az egymást követő nemzedékeken keresztül ható kiválogatódásban. Nagyon hosszú életű lényeknek lassú a nemzedékváltása, és lassan jutnak el az értelemig. Mivel pedig a Galaxis kb. 10 milliárd éves, és némi idő ahhoz is kellett, hogy a bolygókhoz szükséges nehéz elemek az első csillagokban létrejöjjenek, a 4,6 milliárd éves Naprendszernél sokkal idősebb élethordozó rendszerek nincsenek. Nálunk 4 milliárd éves az élet; sokkal fejlettebb lényeket a rövidebb életűek közt várhatunk. Kis különbségek persze lehetnek; semmi lehetetlen nincs 200 évig élő értelmes lényekben, de 10000 évesek nincsenek. Hacsak mesterségesen meg nem nyújtották életüket; de akkor meg alighanem nagyon vigyáznak magukra, és nem nagyon ugrálnak."
Kedves Barátaim, akik most karácsony előtt ugráltok...
|
|
|
- december 08 2010 14:09:52
Néha a racionális elme számára áthidalhatatlan távlatokról beszélnek a tudósok...
Ez az írásod közérthető közelségbe hozza azt amit már Einstentől fogva a tudósok próbálnak magyarázni erről a csodálatos világunkról..
Néha elfilozofálgatunk a hangyaboly vagy a méhkas szervezett de a miénkhez mért röpke életéről..önmagában egy csoda...De most messze nézünk és az álom az időutazás és a Galaxis...ha addig el nem pusztítjuk magunkat...
Láttam egyszer egy videót.. egy terráriumról és alatta ott élt egy hangya társadalom... kíváncsi szemek nézték a mindennapi életüket... lehet, hogy a mi kék gömbünket is kívülről figyelik...
Most nem egy természet feletti erőre gondolok, a mi szépen berendezett mennyországunkra... ahol a kapuban Szentpéter bóbiskol.... |
- december 08 2010 15:19:44
Hivatásos pilóták nem egyszer számoltak már be olyan manővereket végző repülő tárgyakról, amiket nem építhettek a földön. Találtak olyan fémtárgyakat, ami 100% -os egyfajta fémből készült, de ilyen tisztaságot abból a fémből még ma sem tudunk előállítani. Ahogy Etus is írta, nem valószínű, hogy a Mennyországból dobálták le.
Stephen Hawking szerint mint gyarmatosítók indítanának hozzánk inváziót. Remélem, most az egyszer téved! |
- december 08 2010 20:15:03
Kedves István!
Most olyan témában írtál, ami engem is rettenetesen izgat és érdekel. Ezért is szeretem nézni a tudományos-fantasztikus filmeket, e téren az én "fantáziám is kalandozó".
Úgy szeretném tudni, hogy hol lehet a világ vége, mert azt még senki sem tudta megmondani.
Én bizony el tudom képzelni, hogy nem csak a mi Földünkön van élet. Csak ahhoz nekünk nem lesz arra időnk - szerintem - hogy ezt közülünk valaki be is bizonyítsa. Ahogy Eutosom is írja: "ha addig el nem pusztítjuk magunkat"
És így Karácsony előtt ne is nagyon ugráljunk! Csak nyugtával dicsérjük a napot! (ez nem égitest, nehogy hiányold a nagy betűt!)
Szívesen olvasok hasonló fejtegető írásokat!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
|
- december 08 2010 20:18:16
Úgy értem, hogy amikor vége van egy napnak! De lehet, hogy mégis csak nagy "N" betű illenék ide, szíves elnézéseteket kérem!
Torma Zsuzsanna
|
- december 09 2010 11:04:14
Kedves István!
A fantáziánk az szárnyal, de mégis röghözkötöttek vagyunk, sok más szempontból is. Ez tény. Érdekes volt az írásod, fejtegetésed.
Szeretettel: pipacs |
- december 09 2010 20:02:05
köszönöm a hozzászólásokat!
örülök, hogy érdekes témát találtam!
a"CERN" című versemben is hasonlókat feszegettem, a Hadron-gyorsítőval kapcsolatos kísérletek kapcsán!
akár 10 dimenzióról beszélnek, és úgy magyarázzák, hogy ezek a tér görbülete alapján foghatók fel, mintha hangya járna körbe egy a krika alkú térben!
Erre kössünk csomót!
"A fantáziánk az szárnyal, de mégis röghözkötöttek vagyunk, sok más szempontból is. Ez tény. Érdekes volt az írásod, fejtegetésed."
Való igaz, kedve Pipacs!
ha Te is úgy érzed, L.B. valamire rávilágított...
Nekem csak annyi szerpem volt, hogy ismerem az illetőt, élőben és tévében is hallottam előadásait!
Nagyobb zseni, mint azt el tudnánk képzelni!
üdv Minden Olvasómnak! |
|
|
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
|
|
|
Ma 2024. november 21. csütörtök, Olivér napja van. Holnap Cecília napja lesz. |
|
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni
|
|