Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 23 2026 21:38:19
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 18
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
Borsosirenke: Sütemény vásárlás
Munkahely, család, gyermeknevelés mellett évekig építkeztünk...
Gondoltam, mire befejezi Miklós a falazást, meglepem a családot egy kis süteménnyel...!




M




Süteményvásárlás
Egy nyári vasárnap délután történt a dolog...már nagyon elfáradtunk. Ekkor gondoltam a sütemény vásárlásra. Örömmel töltött el a gondolat, hogy meglepem a családot. Frédi a kutyánk is jöhet velem, hadd legyen ünnep neki is. Tibi bátyám szerint ez a kutya túl kövér! Valóban, a nagytestű boxer már majdnem negyven kiló. Az állandó ülő munka miatt magam is a hízás felé hajlok, nincs időm tornászni, sportolni.
A cukrászda alig száz méterre van, ezért kényelmes, laza futásban tettük meg az utat. Kiválasztottuk a csodasüteményeket; tíz darab franciakrémes és más finomságok…
Hiába vittem szatyrot, a tálcányi sütemény úgy sem fért volna bele. Némi gondolkodás után úgy döntöttem, viszem kézben, - mint pincérek a tálcát, - hiszen nem lakunk messze.
Most is a laza futást válsztottuk, mindjárt otthon vagyunk…!
Mit aggódtak az otthoniak? A póráz ki sem feszül, Frédi időnként visszanéz, ott vagyok-e? Neki ez a tempó akkor is túl lassú, ha a gazda futna mellette... A csomag is biztonságban van, precízen összecsomagolta a cukrász. De a lábamon ez a „krisztuspapucs” nem a legjobb ötlet, ha már futásra adtam a fejem…

Két földet érés között,- abban a pillanatban, - amikor mindkét lábam a levegőben van, - óriási lökést, rántást érzek, szinte úszom a levegőben, miközben hallom Frédi hörgését, s látom, macska ugrik be egy kerítésen.
A süteménycsomag nagy toccsanással mállott szét a földön, utána csapódtam be én, mint a béka… A sütemény nedvességéből és az aszfalt mocskából keveredett sáron, csúsztam hason, amíg a lendület vitt. Ordításomra megállt a kutya, döbbenten néz: vajon mi lelt?
Én, mint a vert hadak, ülök a sár közepén, sebeimet számlálgatva…
Sárosan, véresen, sántikálva, szakadt ruhában kullogtunk haza…



Hozzászólások
patakikatalin - június 07 2011 10:07:44
A nyálam csorog, azokért a süteményekért! Milyen friss a fotó...rögvest beleharapok!
Nagyon kedvelem az írásaidat Irénke!smileysmiley
Szeretettel ölellek:Glica
Borsosirenke - június 07 2011 20:06:53
Kedves Glica! Köszönöm szépen!
Vidám írással Andynak szerettem volna kedveskedni, elhatároztam, hogy hozok is néhányat...,
A Könyvheti dedikáláson sem láttam, nem találkoztunk össze. Remélem Teveled találkozom csütörtökön!smileysmiley
Szeretettel ölel Irénke
Torma Zsuzsanna - június 09 2011 12:16:49
Kedves Irénke!

Egy cseppet sem irígylésre méltó az eset, ami Veled megesett!
Nem is tudom Téged sajnáljalak-e jobban, vagy a finom franciakrémeseket. De azt hiszem, inkább Téged kell sajnálni, hiszen nem volt krémes sem Neked, sem a családnak és még meg is sebesültél!

Örülök, hogy a történteket ilyen humorosan tudtad megírni!
Szívesen olvaslak!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
heaven - június 10 2011 12:04:27
Irénke, nem lettem volna akkor a helyedben..
Kedves kis történetedet jó, hogy megosztottad velünk.smiley
Borsosirenke - június 12 2011 14:52:49
Kedves Zsuzsanna! Kedves Heaven!
Pár napig nem voltam jelen, csak most tudom megköszönni a hozzászólásotokat. Bohó ifjúságomban ötleteim és a lelkesedés ragadott magával, és repített... smiley(néha le is ejtett) smileysmiley
üdv. Irénke
karakter - június 16 2011 09:00:18
Én ezt nem érzem humorosnak, sosem tudtam nevetni azon, ha valaki elesik. Mint történet még jó is lehetne, de megint becsúszott egy kis indokolatlan jelen idő.
Üdv: karakter
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 23. kedd,
Zoltán napja van.
Holnap Iván napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes