Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikSzeptember 17 2025 13:08:42
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 26
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,213
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
mse:Szívszivárvány
5.rész

V


Fűzöld királyfi már akkorára tömte a pocakját, mint egy kisebb focilabda, mégis tovább majszolt. Hirtelen, piciny felhő ereszkedett a feje fölé a semmiből. Fűzöld királyfi felnézett, s egy csodaszép színes fecskefarkú pillangót pillantott meg. Sárga, fekete, vörös és kék színekben pompázott. Szépség ide, vagy oda, mégiscsak eltakarta a királyfi elől a napot.
- Szálldoss arrébb, mert zavarsz, nyam, nyam!- morogta két falat között a morcos királyfi.
- Miben zavarlak, az evésben?- kérdezte a pillangó, meglibbentve szárnyait.
- Igen, abban, nyam, nyam.
- De már majd lepattannak a gombok a kabátkádról, annyit ettél! Nem hallottad még, hogy mértékletesen kell étkezni? Fájni fog a hasad, ha így tele tömöd!- dorgálta meg a pillangó a kis falánkot.
- Törődj a magad dolgával!- válaszolta mérgesen Fűzöld királyfi, s ahogy ezt kimondta, egyik fűzöld gombocskája lepattant a kabátjáról és messzire repült.
- Ugye, ugye, én megmondtam, nem lesz annak jó vége, ha így folytatod!- fonta keresztbe két felső lábacskáját tora előtt a pillangó. A pillangóknak, mint biztosan ti is tudjátok, nincs mellkasa, hanem tora van, így ők ott teszik keresztbe a lábacskáikat.
- Nem érted? Törődj a magad dolgával- ismételte meg a királyfi, s a mondat végén, a második fűzöld gombocskája is lepattant a kabátjáról, egyenesen a fecskefarkú pillangó fejének.
- Aúú, ez fájt!- jajdult fel a sérült pillangó, s mielőtt a harmadik, s egyben utolsó fűzöld gombocska is eltalálta volna, gyorsan elrepült.
- Megmondtam, hogy szálldoss arrébb!- dünnyögte a királyfi, majd elégedetten elnyújtózott a sziromlevelek puhaságában, hogy szundikáljon egyet ebéd után. A sok nektártól szörnyű rémálmok gyötörték. Óriási darazsak üldözték és csipkedték az orrát, ami akkorára dagadt, mint egy uborka. Majd fecskefarkú pillangók és ganajtúró bogarak lekapták kobakjáról a kalapját és azzal fociztak. Ő ide-oda futkározott, hogy visszaszerezze, míg arra nem jött egy guvadt szemű varangy, hatalmasra tátotta a száját és hamm, bekapta a csodaszép fejfedőt majd fütyörészve távozott. Erre a fütyölő hangra ébredt meg a királyfi.
Hozzászólások
Még nem küldtek hozzászólást
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2025. szeptember 17. szerda,
Zsófia napja van.
Holnap Diána napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

iytop
09/09/2025 11:50
Gondmentes örömteli szép napot kívánok Mindenkinek!
iytop
27/08/2025 11:47
Szép napot kívánok Mindenkinek!
vali75
24/08/2025 16:15
Szép napot!
vali75
14/08/2025 05:15
Szép reggelt kívánok!
vali75
13/08/2025 08:18
Szép napot! Megkérek mindenkit, hogy ne küldjétek be ugyanazt a prózát, verset többször.
PiaNista
10/08/2025 20:39
Nem sürgôs, csak kérdem: Nyári szünet van?
PiaNista
10/08/2025 11:42
Bocsánat, régen küldtem be írást. Most kettô ment . Lehet, hogy valamirôl lemaradtam?
iytop
10/08/2025 08:17
Csodálatos szép jó reggelt és szerencsés vidám napot gondtalan hétvégét kívánok sok szeretettel mindenkinek
iytop
07/08/2025 12:20
Békés, boldog napot kívánok Mindenkinek!
iytop
06/08/2025 15:39
Szép napot kívánok!
iytop
05/08/2025 12:26
Szép napot kívánok Mindenkinek!
iytop
04/08/2025 12:30
Szép napot kívánok!
iytop
02/08/2025 13:29
Szép napot kívánok Mindenkinek!
iytop
01/08/2025 07:30
Jó reggelt kívánok!
iytop
30/07/2025 09:59
Szép napot kívánok!
Minden jog fenntartva napkorong.hu 2007-2009.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes