A pénzt, mint ösztönző erőt nem lehet olyan könnyen figyelmen kívül hagyni.
Ken Follett
Hogyan készíthetünk költségvetést? Érdemes a családtagoknak egy meghatározott, megbeszélt időben összeülniük a család anyagi költekezésének a rendezése miatt. Ha egy család együtt készít el egy jó büdzsét, bizonyára mindenki keresni fogja a módját,hozzájáruljon a terv sikeréhez.
Vannak ,akik a számítógép segítségét veszik igénybe ,amikor a család pénzügyi költségvetését készítik. Mások viszont fognak egy papírt,egy ceruzát,s rajzolnak két oszlopot. Az egyik oszlopba kerülnek a bevételek,a másikba pedig a kiadások .Mindkettő jó elképzelés és gondolat. Fontosnak tartom azt is,hogy az évente fizetendő kiadásokat is vegyük figyelembe,így a jövedelemadót,illetve az esetlegesen tervezett nyaralást is.
A büdzsé készítésénél remekül bevált módszer a boríték,avagy mappák alkalmazása. Mindegyikre kerüljön egy-egy címke: „Ennivaló”, "Folyadék", "Ruházat", " Nettó jövedelem","Bruttó jövedelem"”Villanyszámla”,”Gázszámla”,”Szemét- díj”,”Vízdíj”,”Orvosi költségek", Szórakozás",valamint végezetül az „Utazás”.
Én így készíteném el ezt a tervezetet. A váratlan kiadásokra azonban sajnos nem igazán lehet felkészülni .Ilyen például egy temetés financiális tisztázása.
AranyosiErvin - november 20 2011 21:05:50
Aha, most már értem a verseidet. A racionális gondolkodás a praktikumot helyezi előtérbe, a költői érzelemfestés jobb agyféltekés elfoglaltság, ezért az izomból nem megy. A bal agyfélteke viszont sokkal stabilabban áll a talajon. Persze az ilyen használati utasítások sokat segíthetnek a családoknak. Köszönöm a nevükben is.
(egy kicsit idegesítő, hogy a vesszőket nem a szó végére, hanem a következő elejére teszed, ami teljesen magyartalan)