Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 06 2026 01:26:33
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 7
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,222
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
szomorufuz49: Csillogó hópihék fogócskáznak
V

Szikrázó hó ...

Hull a hó, fehéren, puhán, álmodón. Lelkem zenéje lágyan muzsikál. melengeti szívemet a szoba kellemes melege, mégis didergek kissé.
Nézek ki a kertbe - a fák ágain fehér hópamacsok puhán, lágyan borítják be az örökzöld ágakat. Jó bentről nézni ezt a békés világot. Belül tart bennem ez a kellemes hangulat, de a lelkem bizony zaklatott és háborog kegyetlenül. Nagyon hideg van. Hordja a szél a hópihéket, fázósan, didereg a világ is, de a kedvenc óriástuja és fenyő állják a jeges szél fuvallatát, hópapucsokat húzva ágaik hegyébe. A zöldellő ágak a fagyos kertben is melegséget árasztanak. Körülfonják a fehér vattapamacsok, csillogva, ragyogva a fákat. A hópihék fogócskát játszanak egymással.

Lehullt a hó - ezüstbe öltözött a világ
fehér, fénylő hókristály vakít
didereg az egész világ
hógolyók repülnek a kezekből
a téli szél most vad táncot jár
lengeti a fák jeges, deres koronáját
angyalok szállnak a téli hóesésben
melegséget hozva a didergő szívekbe

Bizony, most fázósan állok még belül is - az ablaknál, de csoda szép a világ

Szomorúfűz
Hozzászólások
vali75 - február 05 2012 14:26:09
Kedves Szomorúfűz!

A téli világra jellemző csodálatos képeket most is szépen érzékeltetted. A fagy a didergés, a jeges szél, hótakaró...Még a hideg időjárásról is olyan szépen írsz, hogy lélekmelengetően hatott rám....
Nagyon tetszett, szeretettel olvastalak most is! smiley


Hűséges olvasód: Vali. smileysmileysmiley
szomorufuz - február 05 2012 16:09:23
Kedves Valika!
Nagyon szeretem a természetet - hiszen mozgásom miatt minden csodát megad.
Nagy szeretettel köszönöm olvasásodat. Ölellek: Szomorúfűz
Torma Zsuzsanna - február 06 2012 08:57:24
Kedves Gitka!

Szép téli képet "rajzoltál" verseddel. Bizony, most jobb bentről kifelé nézni! Talán még egy hétig ilyen fagyos időre számíthatunk!

Szeretettel: Zsuzsa
smileysmileysmileysmiley
szomorufuz - február 06 2012 12:30:40
Kedves Zsuzsa!
Köszönöm ismét, hogy meglátogattál. Ige, sajnos - most is esik a hó - egyenlőre javulás semmi és mindenkinek, de legfőképpen a tolókocsisoknak nagyon nehéz a helyzete.
Szeretettel: Szomorúfűz
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 06. szombat,
Norbert napja van.
Holnap Róbert napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
05/06/2026 09:07
Üdvüzlök mindenkit
KiberFeri
04/06/2026 19:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
03/06/2026 09:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
02/06/2026 08:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
31/05/2026 16:49
Üdvözlök mindenkit
KiberFeri
30/05/2026 18:16
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
29/05/2026 19:50
Üdvözlök mindenkit!
Wino
29/05/2026 13:55
Szép napot mindenkinek!
vali75
28/05/2026 17:46
Szép napot kívánok!
KiberFeri
28/05/2026 08:40
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
27/05/2026 10:19
Üdvözlök mindenkit
Wino
25/05/2026 18:46
Kellemes pihenést mindenkinek!
KiberFeri
25/05/2026 08:56
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
23/05/2026 16:50
Üdvözlök mindenkit!
vali75
23/05/2026 14:04
Szép napot kívánok!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes