Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikSzeptember 16 2025 00:13:56
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 5
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,213
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
Álom a Pokol közepén
Álom a Pokol közepén.




Mohamed álmodott! Újra gyermek volt, aki apja szamarával vágtatott a sivatagi dűnék tengerében, hódító ősei nyelvén kiáltozva. A tizenegy éves kölyök még tuareg szablyát is eszkábált magának egy rozsdás FIAT karosszériájából. Mohamed hőstettekről álmodott. A Szent Korán tanítása szerint, minden korszak kitermeli a maga hősét. Mohamed tudta, hogy ő hős lesz.
Bagina az édesanyja minden este mesélt vágyakozó fiának népe nagy embereiről. Így ringatta álomba az éppen csak kamaszodó fiút. Mohamed hálás volt ezért, és néha mikor senki sem látta leeresztette anyja szeme elől a csador szövetét és hosszan csókolta annak jóságos arcát.
Egyszer Mahmud az apja rajtakapta fiát amint így kedveskedett anyjának. A kiadós verés után ő mondott esti mesét. Mesélt a férfiak világáról. Mohamed ezt a könyörtelen világot ahol megvetik a nőket – az ő anyját is – nem szerette, de ezután odafigyelt, hogy apja előtt ő is kemény férfi legyen.
Mohamed álmodott!
Visszaálmodta a sivatag rózsáit, amelyeket éjszaka képzelt a dűnék rejtekébe. Álmában fölsejlett Dsudsia szép arca is akivel a „ Rahmi” oázis elhagyott pincéjében esküdtek örök hűséget. Két balga gyerek! Egy évvel később megkezdődött Mohamed kiképzése a katonai iskolában. Soha többé nem látta Dsudsiát. Anyja csadorfedte, szomorú, könnyes arcát is akkor látta utoljára amikor apja feltuszkolta a katonai iskolába tartó rozoga buszra. Kemény évek következtek! A kisfiúból hamarosan kőkemény gyilkológépet faragtak a körülmények és a kegyetlen kiképzők. Tizennyolc évesen átszállították a helyi istenként tisztelt hadúr privát kiképző központjába ahová csak a legjobbak kerültek. Megtanult vezetni minden elérhető harci eszközt, még egy kivénhedt orosz MIG23-ast is. Mohamed egyike volt a Tizeknek akik az iskolaelsők voltak. Apja egyszer meglátogatta, és büszkén veregette a hátát eredményei hallatán. Mohamed nem érzett büszkeséget, inkább szánalmat a ráncos öregember láttán aki mosolyogva közölte anyja halálhírét. A látogatás után kettőzött erővel készült a Feladatra amit a szakállas „ Nagy Ember” sulykolt beléjük. Húsz éves korára négy nyelven beszélt és készen állt a bevetésre. Álmának utolsó képe anyja kedves arca volt. Ezután kinyitotta a szemét. Körülnézett a BOEING pilótafülkéjében ahol a másodpilóta székében ült. Már látszottak a Világkereskedelmi Központ ikertornyai…!!!
Hozzászólások
Torma Zsuzsanna - február 02 2009 08:25:04
Kedves Csaba!

Kedves kis történet lenne, ha nem erről szólna.
Ez a "Mohamed" legalább nem érzett büszkeséget, azért amire nevelték, és azért, amiért meg fog halni.

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
Torma Zsuzsanna - február 04 2009 07:46:30
Szomorú, de igaz mondanivalójáért felülmúlhatatlannak értékelem!
Torma Zsuzsanna
Terebesi Orosz Csaba - február 05 2009 08:37:06
Hálásan köszönöm a hozzászólásokat Zsuzsanna!
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Felülmúlhatatlan! Felülmúlhatatlan! 50% [1 szavazat]
Nagyon jó Nagyon jó 50% [1 szavazat]
Jó 0% [Nincs értékelve]
Átlagos Átlagos 0% [Nincs értékelve]
Gyenge Gyenge 0% [Nincs értékelve]
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2025. szeptember 16. kedd,
Edit napja van.
Holnap Zsófia napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

iytop
09/09/2025 11:50
Gondmentes örömteli szép napot kívánok Mindenkinek!
iytop
27/08/2025 11:47
Szép napot kívánok Mindenkinek!
vali75
24/08/2025 16:15
Szép napot!
vali75
14/08/2025 05:15
Szép reggelt kívánok!
vali75
13/08/2025 08:18
Szép napot! Megkérek mindenkit, hogy ne küldjétek be ugyanazt a prózát, verset többször.
PiaNista
10/08/2025 20:39
Nem sürgôs, csak kérdem: Nyári szünet van?
PiaNista
10/08/2025 11:42
Bocsánat, régen küldtem be írást. Most kettô ment . Lehet, hogy valamirôl lemaradtam?
iytop
10/08/2025 08:17
Csodálatos szép jó reggelt és szerencsés vidám napot gondtalan hétvégét kívánok sok szeretettel mindenkinek
iytop
07/08/2025 12:20
Békés, boldog napot kívánok Mindenkinek!
iytop
06/08/2025 15:39
Szép napot kívánok!
iytop
05/08/2025 12:26
Szép napot kívánok Mindenkinek!
iytop
04/08/2025 12:30
Szép napot kívánok!
iytop
02/08/2025 13:29
Szép napot kívánok Mindenkinek!
iytop
01/08/2025 07:30
Jó reggelt kívánok!
iytop
30/07/2025 09:59
Szép napot kívánok!
Minden jog fenntartva napkorong.hu 2007-2009.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes