A fákon trillázó madarak
S egy vörös égitest az égen
Szomorú fûz a virágzásban
Béke itt a Földön
Béke ott az égben.
A Tavasz lágy langyos lehellete
Hozta a feltámadás napját
Oly gönyörû most a falu
Keresztények jönnek szótlan
Találkozásukkor, Krisztus feltámadott...
Köszönéssel mondják.
Az ünnep kacagással megtelik
A napbarnitott arcok
Versben énekelve ismétlik
A templomi harangot.
Húsvét ünnepében vagytok.
Kis templom odafent a dombon
Zsúfolásig megtelt mára
A világ is tele van
Ugyanaz a gondolat járja.
Mindenki a dombot megmászta.
Asszonyok és leányok
Az öregek, hordva hajban évük
Kiáltanak, ne sírjatok anyák
Húsvét ünnepében reményünk.
Torma Zsuzsanna - október 14 2008 08:44:36
Nagyon szép, kedves Iytop!
Én is láttam már a TV-ben, amikor ezrek mennek fel a dombra és olyan jó látni a sok embert, felnõttet, gyereket, öregeket, hogy mind ott ülnek a természet lágy ölén és ott mindenki valóban közel érzi a másikat magához és Istenhez!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
Nagyerdessy - október 14 2008 10:28:43
...én tudom, mit akarsz. Az igazi az lenne, ha te is tudnád. És megjeleníteni is; Mihály
KiberFeri 21/06/2026 08:21 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 20/06/2026 07:41 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 19/06/2026 09:26 Kedves Dark Weber!
Üdvözlünk ujra a fedélzeten.
Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad? KiberFeri 19/06/2026 09:23 Üdvözlök mindenkit! Dark Weber 19/06/2026 01:04 Üdv Gufi ,elonor ! Dark Weber 19/06/2026 01:02 Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel! KiberFeri 17/06/2026 19:25 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 16/06/2026 17:22 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 15/06/2026 09:26 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 14/06/2026 09:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 13/06/2026 07:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 12/06/2026 21:45 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 11/06/2026 17:18 Üdvözlöl mindenkit!
Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat.
A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá... MARCSY 11/06/2026 15:54 Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja. MARCSY 11/06/2026 15:53 Reiter Joli költőtársunk látása annyira megromlott, hogy már olvasni ér írni sem tud. Megkért, hogy az itt olvasható verseit rendezzem egy kötetbe.