Ennek a tömbháznak vagy negyven erkélye van
Negyven erkély...és virágtalan.
Istenem, lakói oly hidegek.
Csúnyának vélik az illatot, szineket?
De csúnya is tud lenni az üres kő!
Mennyi bosszuság,fekete erkélyeken a szomorúság nő,
Szerelmes lány itt nem lakik,
Sem költő, hangja nem szaval itt.
Ablakok háta mögött nincsen senki.
Egy folt, szépség mint szentképen
A szürke kövön rózsám nőjjön
S a rácsokon: légies Jázmin virága győzzön.
Hol virág nincs, ott szótlan a szerelem.
Rimek nincsenek, madarak csicsergését nem lelem,
Csókokat nem hallasz, édes ének hangját...
Erkélyek negyvenen - csak egy virágot láthatnák!
Nagyon szomorú lávány lehet, ahol van erkély, méghozzá 40 is, és egynek az ablakában sem nyílik virág. Olyan lehet, mint egy kaszárnya!
Versed kivételesen jó és szép, a rímek is tetszenek!!!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
reitinger jolan - május 11 2009 17:16:02
Bizony a virág lelket simogató, ha nincs akkor szintelen ott a világ.
Szeretettel Joli
gufi - május 11 2009 17:18:27
Kedves Elemér!
Jó a meglátásod, jer hozám vendéségbe, az egész erkélyt virágba látod.
üdv:gufi
KiberFeri 21/06/2026 08:21 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 20/06/2026 07:41 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 19/06/2026 09:26 Kedves Dark Weber!
Üdvözlünk ujra a fedélzeten.
Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad? KiberFeri 19/06/2026 09:23 Üdvözlök mindenkit! Dark Weber 19/06/2026 01:04 Üdv Gufi ,elonor ! Dark Weber 19/06/2026 01:02 Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel! KiberFeri 17/06/2026 19:25 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 16/06/2026 17:22 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 15/06/2026 09:26 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 14/06/2026 09:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 13/06/2026 07:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 12/06/2026 21:45 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 11/06/2026 17:18 Üdvözlöl mindenkit!
Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat.
A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá... MARCSY 11/06/2026 15:54 Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja. MARCSY 11/06/2026 15:53 Reiter Joli költőtársunk látása annyira megromlott, hogy már olvasni ér írni sem tud. Megkért, hogy az itt olvasható verseit rendezzem egy kötetbe.