Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 23:40:47
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 11
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Szemek vétke


Csak nézett rám barna,
Nagy, meleg szemekkel,
Csillaggyújtó hévvel,
Bakfis szerelemmel.
Benne egy percig tán
Önmagam kerestem,
Mosolyát fogadtam,
Zavarba nem estem.
Árva szót sem szóltunk,
Csak szemek beszéltek,
Ahogy engem nézett,
Maga volt a vétek.

Száguldott az este,
Csak egy táncra kértem.
Ahogy hozzám hajolt,
Enyém volt egészen.
Körbepillangózva
A nagy báli termet,
Izzadó tenyere
Vallott szép szerelmet.
Majd helyre kísértem
Lágy kézcsókkal szépen:
Bocsáss meg most kedves,
Vár a feleségem.

Hozzászólások
circus - február 13 2010 16:37:56
De szééép, már kezdtem irigyelni a táncoló hölgyetsmiley-a végén a csattanó nagyot szólsmiley
reitinger jolan - február 13 2010 16:37:57
smileysmileysmiley, Te kis huncut!

Szép keringő volt.

Szeretettel Jolismiley
hubart - február 13 2010 16:46:00
Kedveseim, itt mindenki csalódásról, meg sorsgondokról ír... gondoltam, farsang idején lehetne már egy kicsit a bálokról is verselni!smiley
sziszifusz - február 13 2010 17:15:12
Képzeld fordítva!

A nejeddel táncolsz végig egy estét, majd rámosolyogsz:smileysmiley
-Pardoon! - Vár a barátnőm!smileysmileysmileysmileysmileysmiley

A helyzetkomikumod remekül szólt!

Szeretettel. sziszsmileysmileysmiley
hubart - február 13 2010 17:21:29
A Te verziód sem rossz, Attila!smileysmileysmiley Mindig tanul az ember valamit!smiley
hubart - február 13 2010 17:24:37
Köszönöm, circus, Joli, Ica, Szisz, Mist! smiley
lenabelicosa - február 13 2010 17:37:39
Huhú...smiley vajon hol jártak a gondolataid, miközben írtad? Óriási a csattanó a végén, viszont én már találkoztam ilyennel az életben is. smiley Nagyon tetszett. Gratulálok. smiley
Maryam - február 13 2010 19:26:15
Hajjjaj, már ha a gondolatodban vansmiley Aranyossmiley

Maryamsmileysmiley
era - február 13 2010 19:46:31
Szép! Tetszett!
üdv.era
iytop - február 13 2010 20:10:07
Gyönyörüen,gyönyörben tudtad vezetni a táncot...táncost.Úri ember módra értésére adtad hogy:Ez csak egy tánc volt.Nagyon jó a költeményed kedves Ferikém.Szeretettel Elemér
bZsanna - február 14 2010 07:45:00
Szép dallamos sorok, mintha keringőzne a versed is, s a végén a csattanó.. csak egy röpke pillanatra (megcsaltad) a feleséged, a csajszi pedig nagyot bukott.., de azért hű maradtál a feleségedhez, amit én maximálisan díjazoksmileysmiley
amnesia - február 14 2010 07:54:43
...és ugye ezek a táncok mennyire jót tesznek az ego(nk)nak...smiley
Persze Maryamnak is igaza lehet...smileysmileysmileysmiley Megkérdezhetem, hogy az asszony olvasta már???
Egyébként nagyon tetszett, mielőtt még elfelejteném...smiley
Szeretettel: Gabi
csobad - február 14 2010 09:28:34
Nagyon jó volt Kedves Feri!!!
Túlságosan is életszagú!
Esetleg az élet/ed/ből merítettél??? smileysmiley
Gratulálok: Csaba
Edgar - február 14 2010 11:46:25
Roald Dahl- Meghökkentő mesék-hez hasonló stílusú a vers, ezért is annyira magával ragadó smiley
Taygeta - február 14 2010 13:21:52
Nagyon tetszett!
szeretettel Tay
hubart - február 14 2010 14:47:45
Köszönöm, kedvesek vagytok: Léna, Maryam, era , Elemér, bZsanna, Gabi, Csaba, Edgár, Taygeta!smileysmileysmiley
mezeimarianna - február 14 2010 16:14:08
Szépen leírtad,de kár,hogy csak egy tánc volt...Gratulálok,magával ragadó versedhez!smiley
hubart - február 15 2010 07:42:20
Köszönöm, Marianna!smiley
mazsu - március 04 2010 09:01:14
Bájos!
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes