Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 08:54:28
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 19
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Eltűnnek gondok, repülnek a hajnalok.


Eltűnnek gondok, repülnek a hajnalok.

Eltűnnek gondok, repülnek a hajnalok.
Neved s Címed az, ami engem érdekel.
Nem várok mást, csak néha keres fel.
Szavaidból a gyalázat, lelkemből
A fájdalom hasít fel, ha még mindig
Rád gondolok.

Nevetve nézem az ifjú párokat
Nevetve nézem a friss Házasokat.
Nevetek és mégis sajnálom hogy:
Azt mi nekem kedves így…,

Eldobtam mindazt, ami a földön
Életben tartott, eldobtam én.
Nem kell nekem, se élet, se hon.
Ha, nincs aki engem, a karjába fon.

Fiatalon kacéran jártam.
Nem törődve a jutalmával.
Elmúlt a kacérságom.
Oda minden vidámságom.
Nyomaszt a sok dal.
Amit a kacérságom
A fülembe csal.
Emlékeim mind előttem.

Eldobtam mindent, mi szememnek fáj!
Elfelejtenék mindent, ami még mindig fáj.
Nem örvendenék a búságban, s nem
De még akkor sem, ha ínyemre tenném!

Fiatalság bolondság, inkább Őszinte tudatlanság.
Szerelmeim mind a szememre hányjátok,
Egyformán szóltam,
Még akkor is, ha minden csak Álom…

Sorok, szavak, mondatok, nekem
Soha többé ne szóljatok!
Egy van, aki engem
Őszintén Imád, azért írok!
S nem, Mihaszna, Ócska, gondolatokat.

Szerelmem mindaz, mit
Érted megteszek, s megtennék bármit.
Nekem te vagy az élet,
Én bármit megtennék, azért
Hogy közös legyen ez az élet.

Golopi Károly
Hozzászólások
Torma Zsuzsanna - május 06 2010 07:25:33
Kedves Károly!

Nos, ez a versed már jobban érthető. De az elején már találtam számomra ellentmondó gondolatokat:
"Nem várok mást, csak néha keress fel.
Szavaidból a gyalázat, lelkemből
A fájdalom hasít fel, ha még mindig
Rád gondolok."
Azt értem, hogy lelkedből af ájdalom hasít fel, bár nem értem, hogy az "övéből", akivel szeretnéd, hogy "közös legyen ez az élet" - ezt a végén írod -, annak a szavaiból miért a "gyalázat"?
Gyalázatosan viselkedett, vagy Téged gyaláz szavaival, pedig nem érdemelted ki?
Viszont, aki fiatalon "kacéran jár" és él, az idős korában lehet, hogy néha egyedül, magára marad emlékeivel és fájdalmával.
Az az "egy" aki miatt írsz, s főleg nem "mihaszna, ócsak gondolatokat - itt az ócska szó után nem kellene vessző! -, az vajon megegyezik-e az első részben írott személlyel??
Egyébként igen érzelmes, megható sorokat olvastam.

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
Kadzsesz - május 06 2010 15:47:45
A gúnyt és ellentmondást mint egyszerrü ellentétet használtam, pont azért hogy lehessen látni az élet szélsőségeit.
A szereplő ugyan az, bár kicsit a jellemét, gondolat világát másítottam tettem komolyabbá.
Ezzel arra utalnék hogy az ember mennyit képes változni akár egyetlen egy csalódás, szerelem hatására.

Üdv.
Golopi Károly
Ekka - május 06 2010 16:05:16
Szia! Ahogy olvastam versed, arra gondoltam, hogy az ember mennyi mindent meg tud bánni élete folyamán... legyen az órákkal, esetleg évekkel ezelőtti... Meg kell tanulnunk úgy élni, hogy azt később ne bánjuk meg, és azokat szeretni, és nem megbántani akik minket szeretnek. Nagyon fontos dolog az, ha tudod, hogy van, aki szeressen... Üdvözletem: Ekka
Kadzsesz - május 06 2010 18:08:30
Pontosan rámutattál a versem altémájára.
Üdv.
Golopi Károly
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes