Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 14:25:00
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 17
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
A múlt üzenete

Üzent a múlt és éreztem,
hogyan változik az életem
egyik pillanatról a másikra.
A jelen, a jövőt keverte a múltba.

A régvolt emberek kínja,
valahai fájdalma, szenvedése,
mint mély borozdát a jelenből,
utamat mutatta a jövőbe!

Tudtam azt, akik most számítanak,
a múltban is segítették utamat!
S most tudom, hogy a jelenemben
rajzolják számomra a jövőt!

Évszázados sírból üzent
a múlt, s a jövő mestere!
Múltad, s jövőd megértheted,
ha Hittel élsz a Jelenben!

Amire vágysz, Hittel megtalálod!
A pozitívban a bizonyságot!
Így a Múlt, s a Jövő a Jelenben,
eggyé forr a Szeretetben!
Hozzászólások
Radmila - október 07 2010 22:59:58
Kedves csobad,,
a szeretettel fejezet versedhez gratulálok: Radmilasmiley
Geot - október 07 2010 23:35:56
" a Múlt, s a Jövő a Jelenben, eggyé forr a Szeretetben!
Nagyon szép záró gondolat! Szeretettel:Geotsmiley
heaven - október 08 2010 05:26:23
Ez a vers az én világom. Mindig megtalálsz, ha ilyen szépet írsz. Biztos vagyok benne, hogy léteznek előző életek is. A 'múlt' nálam is visszatérő motívum. Közel áll hozzám a buddhizmus vallás, ha tehetem szívesen látogatom a Tar mellett található sztupát.smileysmiley Jártál már ott?
Sancho - október 08 2010 08:39:01
Szia csobad!
Szuper gondolatok egy számítógépre.
Két szó nem tetszik: valahai, borozda, olyan magyartalannak érzem.
heavennel karöltve: "Közel áll hozzám a buddhizmus vallás, ha tehetem szívesen látogatom a Tar mellett található sztupát." - nos én is így vagyok ezzel, igaz csak egyszer jártam ( 2007 környékén talán ) a Zalaegerszeghez közeli nyugodt helyen, törött bokával.
Grt. smiley Sancho
ermi-enigma - október 08 2010 09:00:40
reinkarnáció?....bár lenne...de én nem tudok ebben hinni....rossz elgondolni, hogy csak simán eltűnünk a világból...
buddhizmus érdekel....emberközpontú erősen...bár sok istenük van...
grat...smiley
Maryam - október 08 2010 09:48:18
Szépséges...reméljük mások is így látják majd...

Maryamsmileysmiley
hubart - október 08 2010 14:52:01
Érdekes gondolatok, az utolsó szakasz igazi epilógus.
Üdv, Ferismiley
reitinger jolan - október 08 2010 15:12:23
A múlt ott van génjeinkben, így cselekedeteinkben.

(Gyerekek! Tar szerintem a Mátrában van, de lehet, hogy tévedek)

Szeretettel Jolismiley
pircsi47 - október 08 2010 15:29:34
Nagyon tetszett a versed Csaba!
Én Istenben hiszek és Jézus tanításában, aki azt mondja,hogy
" lélek nem hal meg!" Lehet, hogy a másvilágon folytatódik az élet!?
Ezt senki nem tudja, mert még nem jött onnan vissza senki!smiley

Sancho, ne haragudj, de a borozdát így mondták a régi öregek!
Barázda, már nyelvújítás!smiley
Csaba gratuláloksmileyircsismiley
bZsanna - október 08 2010 15:54:24
Szép gondolataidhoz gratulálok!
Zsannasmiley
csobad - október 09 2010 06:37:39
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki olvasott!!! smiley
Sancho!
A borozda szó direkt került ebben a formában a versbe! A nagymamám használta így! A valahai az kényszermegoldás volt...
Pircsi!
Én is hiszem a lélek halhatatlanságát. Így tudom elképzelni az örök életet! A test elporlad ugyan, de a lélek halhatatlan. Új testben, új életre születünk!!!
csobad - október 25 2010 09:04:19
Köszönöm Kata!smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes