Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 26 2026 07:57:46
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 18
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Miből van a szívem?

Miből lehet a szívem,
hogy ennyi fájdalmat kibír?
Mitől nem tudok sírni,
pedig annyi bánat gyötör?
Miért nem lehetek azé, aki
úgy szeret és szeretek?
Miért vagyok azzal, akivel
sajnálatból szenvedek?

Kötelességből végzem dolgom,
bánatomon mosolygok,
mikor boldog vagyok,
azt meg el kell tagadnom.
Szegény szívem, hogy bírja el
a sok megpróbáltatást?
Erre ki tudna választ adni?
Talán a jó Isten, senki más!
Hozzászólások
marina - október 19 2010 18:31:51
Fájdalmas kérdések, talán egyszer választ kapsz rájuk Pircsike!

Szeretettel olvastalak:marina
NDI - október 19 2010 18:32:03
Hát igen, ez nem optimista vers, Pircsi! De mindenkinek megvan a maga keresztje.
És "ex Divina favente klementiae" (>Isten kedvező kegyelméből<, ahogy a régi oklevelekben olvasható), sokmindent ki lehet bírni.
Ezt is! Fel a fejjel, Pircsi!!
reitinger jolan - október 19 2010 18:33:37
Biztosan az életben ez a feladatod.
Mindannyiunknak megvan a maga keresztje.

Szeretettel Jolismiley
Geot - október 19 2010 18:46:43
Pircsikém! Remek verset írtál! Hidd el,tapasztalatból tudom,hogy sokan élünk így! Persze ez egyikünknek sem vigasz! " Miért vagyok azzal,akivel sajnálatból szenvedek?"-Igen! Igen!-Ismerős!
Szeretettel:Geotsmileysmiley
Eta-Etusom - október 19 2010 18:54:44
Pircsikém.régi agónia ez!Mondhatnám az a húsdarab ott a bal felünkön többet kibír mint amit gondolunk róla..De egy változtatáshoz még több kurázsi kell, mint összeszorított fogakkal élni a megszokottban.Megérintett a fájdalmad, és jó ez a vers.
gyula1948 - október 19 2010 19:39:36
Kérdéseidre csak magad adhatod meg a választ! Gratulálok!smileysmiley
pircsi47 - október 19 2010 19:49:31
marina: köszi, puszi.
NDI: Köszönöm , bizony sokmindent ki kell bírni, igyekszem, nem kis feladat.
Jolikám: Én is arra gondolok, hogy nekem ez feldatom az életben.
először drága Szüleim elistápolása, arra büszke vagyok, most meg a
betegem akit nagyon szeretek, de ez nem szerelem.
geot: Köszi megértésed ezek szerint tudod miről van szó!
Etusom: semmiféle változtatás nem lehetséges, hisz mi lenne Vele!
Ez a vers csak egy kis sopánka,/ igy utólag/, de muszáj volt kiírnom magamból, mert megfolytott volna!
Mindannyiotoknk puszismileyircsismiley
pircsi47 - október 19 2010 19:58:02
Gyula! Köszi, hogy olvastál, sajnos nem megy.
Bárcsak olyan egyszerű lenne, de kötelesség is van és szeretet, de szerelem is!
Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!
Üdvsmileyircsismiley
Radmila - október 19 2010 21:04:55
Kedves Pircsi,
nagyon szép a versed. Kérdéseidre Te add meg a választ. Tudsz-e segíteni magadon?
Szeretettel gratulálok: Radmilasmileysmileysmiley
pircsi47 - október 19 2010 22:39:17
Nilka édesem, aranyos vagy, de nem tudom, hogy mi lesz ?
Köszi, hogy olvastál.
Radmila, köszi, hogy olvastál,de csk a jó Isten tudj a választ!
Puszillk mindkettőtöketsmileyircsismiley
bZsanna - október 20 2010 08:07:16
Pircsikém!
Nagy próbákon mész keresztül, de erős a szíved.. Értem én, de
a magatehetetlent sem lehet ott hagyni, hiszen érző lélek vagy..
Versedhez szeretettel gratulálok!smiley
Zsuzsasmiley
Csontos Gabriella - október 20 2010 08:31:43
Pircsike! Látod, néha én is ezt kérdezem magamtól...Arra gondolok, hogy ez volt rám mérve...Most én is kötelességet végzek, de a szívem az máshol él
Ölellek: Gabi
heaven - október 20 2010 10:36:00
Pircsikém! Erős vagy és az is maradsz, én tudom. Köszönöm.smiley
pircsi47 - október 20 2010 14:48:12
Zsanna! Hála Istennek nem megatahetetlen, csak felügyeletre szorul, dehogy hagynám el!
Gabikám! Tudom, hogy sortársk vagyunk!
Beuskám: erős, de meddig bírj vajon? az a jövő titka!
Köszi, hogy elolvastátok, puszismileyircsismiley
hubart - október 20 2010 16:12:40
Pircsikém, a Te szíved versből van. Az ha kell keményebb a gyémántnál, ha meg a lélek úgy diktálja, lágyabb a leomló selyemnél.
Szeretettel, Ferismiley
pircsi47 - október 20 2010 20:43:30
Ferikém!
Ilyen szépeket még soha senki nem mondott, köszönöm szépen, nagyon jól esett! Örömet szereztél!
Puszismileyircsismiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 26. péntek,
János, Pál napja van.
Holnap László napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes