Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 08:19:35
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 14
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Filozófia

Radnai István:

FILOZÓFIA

Mottó "Ha volna egy rés a valóságon,
átpréselném magam önként -
lassan kiszorulunk egymásból:
a valóság és én."
Vágai Mária: Ha

valami fába szorult féreg
farkas vagy szú értelme mindegy
menekülni nem tud ha törzset
ledöntik férget faló törzsek
vagy farkasbundát vágy nyúzni
lutri amit illik ma kihúzni
ha visszatalálok magamba
hegyezem a tollam
látod golyós hegyét kitoltam
ledér kacér rima te fortuna

s míg a magam térgörbületébe
visszahajlok rám ömlik a béke

mint az égitestek fénye
mely hol hideg hol éget


Radnai István:

FILOZÓFIA

Mottó "Ha volna egy rés a valóságon,
átpréselném magam önként -
lassan kiszorulunk egymásból:
a valóság és én."
Vágai Mária: Ha

valami fába szorult féreg
farkas vagy szú értelme mindegy
menekülni nem tud ha törzset
ledöntik férget faló törzsek
vagy farkasbundát vágy nyúzni
lutri amit illik ma kihúzni
ha visszatalálok magamba
hegyezem a tollam
látod golyós hegyét kitoltam
ledér kacér rima te fortuna

s míg a magam térgörbületébe
visszahajlok rám ömlik a béke

mint az égitestek fénye
mely hol hideg hol éget
Hozzászólások
Radmila - november 09 2010 10:32:43
Kedves István, biztos ami biztos, kétszer is feltetted szép versedet, melyet Vágai Mária ihletett meg.
Szeretettel: Radmilasmileysmiley
Tsering Drolma - november 09 2010 11:23:36
Szia!
Megtaláltad, akit keresel.... vagy a térgörbületedet?smileysmiley
vers szuper...
agota - november 09 2010 13:24:34
Nekem is tetszik.
Ölel
Ágotasmiley
Geot - november 09 2010 16:17:54
Tetszett a versed!
Szeretettel:Geotsmileysmiley
heaven - november 09 2010 17:05:38
Jók ezek az adaptációk.smiley
pircsi47 - november 09 2010 18:02:12
Igazad van István!
Dupla vagy semmi!
A vers viszont nagyon jó!
Gratuláloksmileyircsismiley
bZsanna - november 09 2010 19:05:32
Gyönyörű! ha visszahajolsz a magad térgörbületébe, ó igen, rád ömlik a béke.. ezt én is megtapasztaltam.. csak nem tudnám
így kifejezni .. Nagyon tetsziksmiley
Grat! Zsannasmiley
rapista - november 09 2010 21:40:39
ez nem adaptáció, talán nem is parafrázis, de tisztességesnek tartottam jelezni, hogy ki és melyik versével adta azt a lökést, az ihletet, illetve a motívumot - amiből a vers csak elindult!
nagyon izgalmas szöveg - amit a mottóként választottam..

Nem akartam duplán feltenni, de előszörre elugrött.. nem fogadta be a kép URL-jét, helyette ismét a verset kopizta!

de talán nem zavaró, mivel nem csonka a szöveg!
hubart - november 10 2010 17:36:46
A mottó is tényleg nagyon izgalmas szöveg! A versed pedig szenzációs, rapistai, nem nélkülözi a humort, az erotikát, és ott lapul a komoly mondanivaló is a sorok között!
Üdv, Feri
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes