Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 23:08:52
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 13
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Csak egy tánc....



Csak egy tánc....

Táncra csábított a kedves,
Én nem mondhattam nemet,
Lágy keringő bűvös árja
Uszályába kerített,
Szédített, szédített, szédített.

Szolid tangó dallamára
Testünk egymásba forrott,
Lambadának ritmusára
Mint nádszál ringatózott.
És ringott és ringott és ringott.

Extázist hozott a rumba,
Újra nyilazott Ámor,
Szenvedélyes szamba közben
Elszabadult a mámor.
A mámor, a mámor, a mámor.

Néha-néha egy kis shake
Színfoltként vegyült bele,
Homlokunkon vágy hevétől
Gördült a verejték gyöngye.
Csepegve, csepegve, csepegve.

Fergeteges ritmus lassult,
A lüktetés is csitult már,
Romokban hevert a parkett,
Mit okozott ez őrült tánc.
Őrült tánc, őrült tánc, őrült tánc.

Albert Ferenc
Hozzászólások
vali75 - május 26 2011 11:16:20
Nagyon szép! smiley
Gratulálok!
Szeretettel: Vali.
Eta-Etusom - május 26 2011 11:20:41
A latin táncok azok vérforralóak..elfogult rajongójuk vagyok..
Mind azt amit a hallgatásuk okozz itt van ebben a versben,a ritmusában a szavak sugallta képekben...Élvezettel olvastam..
[url]http://www.youtube.com/watch?v=Mv1ZsSrE03o[/url]
Salsa...smiley
mamuszka - május 26 2011 11:25:17
Szépen beletáncoltad a lelkedet ebbe a lassúból fergetegesre pergetett versbe

gratulálok, remek
szeretettel - mamuszkasmileysmileysmiley
jomolnar - május 26 2011 12:04:11
Kedves Gufi!
Komolyan tetszett a versed. Dallamos, kidolgozott rímek. Gratulálok: Józsefsmiley
gyongyszem555 - május 26 2011 12:04:40
Kedves Gufi!
Nagyon szép versedhez gratulálok!
Szeretettel: Évi.smiley
ese23 - május 26 2011 12:40:53
Kedves Gufi!
De jó lenne egy kis tánc!
Elénk varázsolod verseddel a zenét, a ritmust, a vágyat a heves táncra!smiley
T.: esesmiley
alinda - május 26 2011 12:44:24
Fantasztikus!smiley
smileyBevallom.smiley
rapista - május 26 2011 13:10:21
smiley)) javítsátok: mint>>> [b]mit [/b]okozott, úgye Gufi???
pircsi47 - május 26 2011 13:14:07
Gufikám!
Jaj, de jó kis hangulatot csináltál!
Jó visszaemlékezni a bálozó időkre!
Gratulálok: Pircsismileysmileysmiley
rapista - május 26 2011 13:21:32
máséban a szálkát!smileysmileysmiley
sodró a lendület, tudom is kire gondolhattál - ráadásul közeledik a találkozó!!!smiley
rapista - május 26 2011 13:23:14
HenriEtta! a Latin táncok óráit, amely a kötetemben olvasható, talán nem merem ide feltennismileysmileysmileysmileysmiley
Radmila - május 26 2011 13:28:57
Kedves feri, nagyszerűen felépített versed, nem érdekel kihez írtad, de boldog lehet. A versszakok befejező sora kiemeli mondanivalódat. A befejező versszak lehangoló. Kár. Szeretettel gratulálok: Radmilasmileysmileysmiley
szucsistvan - május 26 2011 14:22:16
nagyon jót írtálsmiley
Helena - május 26 2011 17:27:59
Csodálatos!!! Nagyon tetszik!!smileysmileysmiley
Gratulálok!
Szeretettel:Helenasmileysmiley
Maryam - május 26 2011 18:14:27
A tánc ritmusa az utolsó sorokban jól visszhangzik, tetszett.

Maryamsmileysmiley
Piroska54 - május 26 2011 21:04:14
Szépen sodor, lüktet! Gratulálok, remek táncóra volt!smileysmileysmiley
Piroska
bZsanna - május 26 2011 22:03:43
Csak egy tánc? Ez nem egy volt, nem számoltam, de egészen otthon vagy a témában... nagyon jó lett a refrénszerű sorokkal igazi báltermi hangulatot varázsoltálsmiley Gratulálok! Zsannasmiley
heaven - május 27 2011 07:15:11
Tudsz valamit. smiley
ZETA - május 27 2011 11:31:35
Kedves Gufi!
Tánc a lélek és a test szabadsága. Gratulálok a szép versedhez. Üdv.: Zétasmileysmileysmiley
reitinger jolan - május 27 2011 14:57:55
Újabban már táncot is oktatszsmileysmileysmileysmiley

Igazi ritmus a versed.

Szeretettel Jolismiley
gufi - május 27 2011 19:27:22
Nagy öröm számomra, hogy ennyien szeretitek a táncot, remélem mindenki mögé látott. A sorokban ott vannak a huncutságok. Mindenkinek köszönöm, jól esik, hogy időt szakítottatok rám.
üdvözlettel:gufi smiley
haaszi - május 27 2011 19:52:27
Végigtáncoltad a palettát.
Aztán elcsitult a szenvedély... a vers szerint.
Pedig még olvastam volna...smileysmiley
czegledy66 - május 29 2011 11:43:35
Teljesen átadtad a tánc lüktetését! Gratulálok!
gufi - október 16 2011 12:07:37
Haaszi, Czegledy! Köszönöm nektek is a jelenlétet.
üdvözlette:gufismiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes