Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 19:41:54
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 13
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Vadvirágos erdők mélyén...


Gyere velem az erdőbe
vadvirágot szedni,
oda, hol a patakocska
nincs is olyan messzi...
A patakban fürge halak
vígan fickándoznak,
Vízre hajló fűzfaágak
szélben bólintgatnak.
Oda, hol a lombsuttogás
rigófüttyöt hallgat,
csókolódzó vadgalambok
puha fészket raknak.
Az ösvényre alkonyatkor
bágyadt fények hullnak...
Vadvirágos koszorúval
hajad ékesítem,
átkarollak, édes szóval
szerelmedet kérem.
Ott súgd meg, hogy te is szeretsz,
velem akarsz élni,
a természet templomában,
szent esküd ígéri...
Leszáll az est az erdőre,
fénylik az ég széle,
ezt a csodás boldogságot
őrizzük örökre.
Vadvirágos erdő mélyén
boldogságot szedtünk.
Hozzászólások
gyongyszem555 - június 23 2011 08:39:10
Nagyon szép! Gratulálok!smiley
Szeretettel: Évi.
Torma Zsuzsanna - június 23 2011 10:27:28
Kedves Mamuszkám!

Biztosan van egy kedves személy az életedben, akihez szívből szólnak ezek a szavak, de, ha megengedet, én is megyek az erdőbe Veled, vadvirágot (boldogságot) szedni. Mert virágból és boldogságból sohasem elég!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
szzs - június 23 2011 11:17:55
Kedves , dallamos, szívet dajkáló versedhez gratulálok, kedves Mamuszka!
Szeretettel: ZSuzsannasmiley
mamuszka - június 23 2011 12:48:22
Kedves Zsuzsanna!

Ebben a versben egy régi dal kelt életre, amit anyámtól tanultam, - persze kicsit átalakítottam...
de elképzeltem és jó volt, velem jöhetnél te is ...gyerekként sokat jártam az erdőkben vadvirágot szedni...

szeretettel mamuszkasmileysmiley
mamuszka - június 23 2011 12:49:24
Köszönöm kedves látogatásodat Évi!

/délután megyek orvoshoz./

szeretettel mamuszkasmileysmiley
mamuszka - június 23 2011 12:51:28
Kedves szzs!

Jól érezted, a dallam zsongott bennem, a szöveg egy régi-régi sláger átköltése,
nincs valóságalapja /sajnos/

szeretettel üdv. mamuszkasmileysmiley
pircsi47 - június 23 2011 13:00:50
mamuszkám!
Szépet írtál, hangulatos, kedves, szerelmes! Ismerem az alapot is!
Gratulálok, puszi: Pircsismileysmileysmiley
Lilla - június 23 2011 13:20:49
Mamuszkám! Most, hogy mosolyra hÚzodott a szám, versed olvasatán, megalapoztam az egész délutáni jókedvemet,
Köszönöm.Üdvözlettel Lillasmileysmileysmileysmiley
reitinger jolan - június 23 2011 14:06:17
Szép, fantázia dús az erdőd, csendes, jó volt benne barangolni.
Szeretettel Jolismiley
alinda - június 23 2011 16:25:16
Jó volt olvasni!smileysmiley
lira - június 23 2011 17:26:50
Ez nagyon szép! smiley
Radmila - június 23 2011 17:32:05
Drága Mamuszka, ez nagyon szép tájleírás. Szeretettel ölel: Radmila
Helena - június 23 2011 19:23:03
Nagyon szép vers!!!smileysmileysmiley
Gratulálok!
Szeretettel:Helenasmileysmiley
fava - június 23 2011 19:32:10
Drága Mamuszka! Ez Csodaszép vers!
Gratulálok,nagy nagy szeretettel:Vsmiley
Eta-Etusom - június 23 2011 21:01:32
Hangulata az van, méghozzá remek.. olyan Szentivánéji...
[url]http://www.youtube.com/watch?v=ZEf5JqUrSvk[/url]
Chloe Agnew énekli Vivaldi''
marina - június 23 2011 21:09:28
Lágyan szép, bennsőséges sorok...
Nagyon szép a versed.
Szeretettel olvastalak:marina
czegledy66 - június 23 2011 21:29:31
Gratulálok! Nagyon szép! Marcsi
mamuszka - június 24 2011 08:37:00
Kedveseim!

köszönöm a sok kedves dicséretet -- nem tudtam megköszönni még - nagyon megviselt a tegnapi orvosi kezelés.
Most pótolom...Minden olvasó, üzenő látogatómat sok szeretettel üdvözlöm,
ölelem
mamuszkasmileysmileysmileysmileysmiley
hubart - június 24 2011 09:54:41
Lemaradtam kicsit az olvasással, de ennek is megvan a maga haszna, mert nekem majd külön köszönöd meg, személyre szólóan!smiley
Szép versedhez gratulálok, és szép napot kívánok kellemes közérzettel! Szeretettel, Ferismileysmiley
mamuszka - június 24 2011 10:02:40
Kedves Feri!
Nagyon értékelem a humorodat...
és elárulom, hogy külön jó érzés, hogy tónibácsi után szépet írtál kedvesen, mert Ő az én régi ellenségem, aki egy másik portálon örökké bántott - és lám, most is "beleköpött" a versembe a végén. Lehet ezt jópofa humornak tekinteni, de nekem ez a fajta humor nem tetszik, mert durvának tartom és hozzáadódik korábbi "Bűneihez" , amiket ellenem elkövetett

üzenetedet ezért külön köszönöm - szeretettel mamuszka - Saroltasmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes