Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 23 2026 10:34:46
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Kiszolgáltatottan...


Kiszolgáltatottan...


Csak állsz a járdán,
ide-oda tolnak,
sokszor a sarkon
talál a holnap,
birtokos gazdád
fél szemmel figyel,
neked csak szenny jut,
- folyton nyelni kell...
Jönnek a kuncsaftok,
érintik tested,
felnyitogatnak,
mindent beléd tesznek,
fizetnek érted,
szolgáltatás vagy,
senkit sem érdekel
ha tél könnye rád fagy...
Időnként koszos
ujjak túrnak benned,
bűzös mélységedben
értéket keresnek.
Néha egy-egy vándor
talál nálad ilyet,
rád paskol jó nagyot,
aztán tovább siet...
Ha torkig vagy már,
és azt mondod, - Elég!
Mérgében gazdád
nagyot rúg beléd.
Így telnek napjaid
mélységes mocsokban,
sorsodat megélni
már nem tudod jobban...

De jön a megváltás
kétszer minden héten!
Sárga lámpa villog
a szemközti téren,
végre valahára
hozzád is eljutott.

Becsüld hát megmentőd!
- A kukás autót.
Hozzászólások
agota - július 03 2011 07:55:58
Elképesztő vagy!smileysmileysmileysmileysmileysmiley
vali75 - július 03 2011 08:08:05
Remekeltél most is! smiley
Gratulálok!
Szeretettel: Vali.
sziszifusz - július 03 2011 08:18:45
Köszönöm nektek!

agota, vali!smileysmiley

Joli bíztatására írtam egyszer olyan verset amely a történet végén derül ki, -nem is arról szól.
Bennem élsz... ez volt a címe. szép szerelmes vers volt..... a végén kiderült, hogy egy radiátor és a benne áramló víz kapcsolatáról szól.
gyongyszem555 - július 03 2011 08:28:23
Kedves Sziszifusz!
Hatásos társadalomrajz - is!
Gratulálok!
Szeretettel: Évi.smiley
Radmila - július 03 2011 09:41:49
Szeretettel gratulálok egy kegyetlen sors megírásához. Szeretettel: Radmilasmileysmiley
pircsi47 - július 03 2011 10:34:41
smileySzisz!
Nálunk még csak hagyján, de miket lát az ember a filmekben,
szörnyű! Szegény nőknek, hogy mit kell kibírni! Biztos nem örömükben teszik! Ősi foglalkozás!
Gratulálok: Pircsismiley
reitinger jolan - július 03 2011 13:32:24
smileysmileysmileysmiley a radiátor és a víz, no meg az én villanykörtémsmileysmileysmileysmiley

Kezdesz visszatérni a régi Sziszhez, örülök fantázia dús versednek, mely igen szórakoztató.
Sok ilyet még !

Szeretettel Jolismiley
Helena - július 03 2011 13:53:24
Remek vers!!!!smileysmileysmileysmileysmiley
Gratulálok!
Szeretettel:Helenasmileysmiley
sziszifusz - július 03 2011 18:14:15
Köszönöm varika, mila, pircsi, helena! smiley

Joli! Igen a villanykörtével kezdődött!smileysmileysmiley

- hogy magamat kritizáljam egyszer:
Azt hiszem mellényúltam... A radiátoros témába jól beleillett a humor. Ez a vers tényleg nagyon életszagú lett. Nem lett volna szabad elviccelni...
De ez volt az eredeti cél.
lira - július 03 2011 19:16:59
Jó vers, de őszintén szólva én már az elején tudtam, "kiről" szól, úgy olvastam végig, így nekem bejött a humor. smiley
Gratulálok: Éva
Eta-Etusom - július 03 2011 19:24:56
Ez igen ez poénos... végletekig csigáztál...
hubart - július 03 2011 20:02:13
Már az elején tudtam, hogy miről is szól a versed, de hagytam sodortatni magam a humoros sorokkal.
Jó eljátszani így a kétértelmű dolgokkal, mert itt egymásratalál a komoly mondanivaló, és a szórakozás.
Üdv, Ferismileysmileysmiley
bZsanna - július 03 2011 22:01:52
Micsoda allegória! Már azt sem tudom, melyik az eredeti alany!!!
De így a jó, így viccesebbsmileysmileysmiley Szívből gratulálok! Zsannasmiley
Piroska54 - július 05 2011 20:40:24
Nagyon jó!smileysmileysmileysmiley
Gratulálok!
Piroska smiley
heaven - július 07 2011 19:21:53
smileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 23. kedd,
Zoltán napja van.
Holnap Iván napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes