Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 24 2026 22:08:10
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 23
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Csornai Lukrécia (saját festménnyel)

Lukrécia, Lukrécia,
nyitott karmokkal simogat.
Játék hevében elmerül,
karodra húzva csíkokat.
Szőnyeg, függöny, mind védtelen,
őrzik a karmai nyomát,
játékból “szitává” teszi
gazdája kedves otthonát.
A kertben csendben meglapul,
lesből figyel, mint jó vadász.
Szélvészként zúdul, mint vihar,
menedéket nem is találsz.
Aztán, ha kedve engedi,
elnyújtózkodik kéjesen.
Hagyja hogy végig simogasd,
azt hinnéd nem lesz vége sem.
Ám jön az újabb fordulat,
kiszámolni nem is lehet,
új kedve támad, megharap,
ha nem kapod el a kezed.
Néha túl vad, néha szelíd,
olykor bosszant, hol felvidít.
Néha egy szőrmók szörnyű szörny,
akit szeretni kell kicsit.

Hozzászólások
Torma Zsuzsanna - augusztus 05 2011 08:18:06
Kedves Ervin!

Ilyen a cicák egy része. Nekünk is van több cica is a háznál, és van, amelyik a játék hevében karmolásra is képes. Ilyenkor a játékot abba kell hagyni a gazdi részéről.
Van, amikor a gazdik viszik túlzásba, ők kezdeményezik a símogatást, mi pedig nem mindig tudjuk, hogy meddig kellemes nekik.

Jó ritmusú, jól rímelő versed nekem is tetszett!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmileysmiley
AranyosiErvin - augusztus 05 2011 09:48:01
Szia Zsuzsa!

Egy ideje nem írtam verset, tegnap is csak azért, mert a menyem készített néhány fotót Lukréciáról és nem tudtam megállni, hogy le ne fessem. A festmény után a nejem javasolta, hogy írjak egy verset a "függöny nyüvő fenevadról", így készült el ez az alkotás. De nem gondoltam ennyire gyengének, hogy egyedül te szólsz hozzá. Én, amikor olvasgatok verseket itt az oldalon és jónak érzem, vagy legalábbis érdekesnek, akkor pár sort írok hozzá. Manapság viszont úgy látom, hogy a gyengék agyon nyalogatása, feldicsérése folyik, a kidolgozott, gondolatokat tartalmazó írások szóra sem érdemesek. Jó páran írnak rövid sorokba tördelt prózát, sok a hibás, a csak önmagát sirató vers és olyan kevesen foglalkoznak a ritmussal. Persze mindannyian más okból írunk. De akinek se érzéke, se ötlete, de mivel gyakran kommunikál a többiekkel, ezért még biztatják és agyon dicsérik - hát ezt én nem nevezném építő kritikának. Már én is elgondolkodtam, hogy töröltetem az oldalról magam. Saját kötetet úgy sem tudok kiadni. Szerinted érdemes folytatni ezt? A ma írt versem már erről szól. Üdv: Ervin
Radmila - augusztus 05 2011 14:01:26
Kedves Ervin, nem szeretek senki elhatározásába bele szólni, de a rossz versek mellett nem volna jó versnek is helye?
Szeretettel: Radmila
esprit - augusztus 05 2011 16:35:06
Kedves Ervin!
Nem gyenge a vers és gyönyörű a cica. Attól még, ha nem tudsz kötetet kiadatni, ne add fel!
üdv
esprit
AranyosiErvin - augusztus 05 2011 22:13:48
Köszönöm a biztatást. A könyvhéten körül néztem. Magyar kortárs költők akkor adnak ki verses kötetet, ha saját kiadójuk van., vagy ha elnyomott nemzetiségként élnek országhatáraink körül (ott ugyanis kapnak támogatást), vagy ha Magyarországon élő kisebbségbe tartozik, vagy esetleg zsidó vallású. Ha csak magyar vagy esélyed sincs. Ha tök sötét vagy, de van pénzed, akkor magán kiadásban ki tudod adni, az már más kérdés, hogy az olvasóhoz nem jut el.
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 24. szerda,
Iván napja van.
Holnap Vilmos napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes