Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 20:03:24
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 19
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Keser-vers


Miért is kell elvont dolgokról írni,
vérben zokogni, hogy szeressenek?
Lila felhőket rajzolgatva sírni,
vagy elhülyülni, hogy nevessenek?
Nincsen szabály, ma bárki írhat verset.
Elég ha "szóid" egymás után rakod,
Ritmus és rím már nem jelenthet terhet,
soraid hosszát elég ha megszabod.
Nem csoda hát, nincs dallama a dalnak,
s tudós, kit más felfogni képtelen!
S ki egyszerű, az beszélhet a falnak,
a jó szándékú vers értéktelen.

Furcsállod a költőt, ki eddig biztatott?
(Tette Ő a dolgát, ám mára belefáradt.)
Verseivel néha új reményt adott.
míg lelkéből a tiszta szépség áradt.
Talán épp most Ő vár biztatásra.
Tiszteli az embert, de lelke nyugtalan.
Elfogadja, nem mutogat másra,
ám félre áll, ha érzi, útban van...
Hozzászólások
gyongyszem555 - augusztus 06 2011 08:18:45
Kedves Ervin!
Teljes mértékben egyetértek Veled ami az első versszakot illeti.
A második versszak utolsó sorát pedig elutasítom! Egy jó költő ne álljon félre soha! Nem szabad! Az, hogy valaki nem szeret - vagy nem tud-
ritmusos, rímekbe szedett dallamos, gazdag mondanivalójú verset, lelke rajta. A Te verseid csodálatosak!
Szeretettel olvastalak!
Évi.smiley
Radmila - augusztus 06 2011 09:43:51
Az irodalom értékrendjével foglalkozó versed gondolatvitelét jól levezette. Ha egy ember fogadja meg tanácsodat, már az is siker.
Szeretettel: Radmilasmileysmiley
AranyosiErvin - augusztus 06 2011 11:29:04
3 másik smileyember ki előre néz és hasonlóan érez. Ez is eredmény. Már nem volt hiába. A verset egyébként két részletben írtam. Az első versszak már korábban megfogalmazódott, most csak kiegészítettem.
Köszönöm a hozzászólásaitokat.
Üdv: Ervin
Elaine - augusztus 06 2011 12:29:09
Soha nem szabad "félre állni"... Van akinek tetszik amit írunk, van akinek nem... de a lényeg, hogy ami odabent van a lelkünkben az megjelenjen a sorokban, mert oka van ha írunk... mert bánt, mert fáj, mert örülünk s boldogok vagyunk, mert mondanivalónk van ...
Nem mindegy mikor olvasunk egy verset s hogyan... jó v. rossz hangsúllyal, milyen hangulatban - annyi mindentől függ tetszik-e éppen, megértjük-e. Ami egyikünknek érthetetlen a másiknak egyértelmű.
Véleménye mindenkinek lehet, de ahogy az életben, itt is érvényes :" ne ítélkezz"
Csak gondolatok... smiley - hát persze, hogy nem volt hiába.
pircsi47 - augusztus 06 2011 17:51:01
Ervin!
Nem aíttól függ, hogy hányan írnak verseinkhez hozzászólást, hanem, hogy hányan tisztelnek meg azzal, hogy elolvassák!
Ez a versed is remek írás, nehogy feladd!
Gratulálok: Pircsismiley
mamuszka - augusztus 06 2011 21:36:44
Sokat lehetne elmélkedni erről...miért, kinek, mit kell írni - mit szabad, - mi érdekli az olvasókat...
válasz nincs. Vannak divatos témák - mint a szerelmi bánat, a boldog szerelem , szóval a szerelem minden formában és mennyiségben, tájak szép képekbe foglalása, bánat, öröm, rejtett társadalmi gondok...
a verstani szabályok nem sokat számítanak - de a ritmus a vers lelke!!
Ha nem olvassák sokan, várj türelemmel, olvass másoktól, szólj hozzá érdemben...ez így megy mindenütt: "Adok, hogy adj!"
üdv. mamuszkasmileysmileysmiley
haaszi - augusztus 07 2011 22:06:18
Kedves Ervin!
Én biztatlak - ahogy eddig is...
Magam sem gondolom másképp. Nem szeretem a fellengzősen érthetetlen irományokat. Szerintem más sem, legfeljebb bizonyos körök, sznobságból.
Nehogy félreállj...!smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes