Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 26 2026 20:57:33
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 15
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Októberi emlékképek

Októberi emlékképek
Ötvenöt éve azt hittük végre,
Lángbetűkkel írtuk fel az égre,
Rabigánknak vége, letörtük,
Már-már önfeledt’ megünnepeltük.

De jött az ördög, színe vöröslött,
Tankok csövéből kínhalált öntött,
Géppuskája menydörgött, ratata.
Szálfák dőltek az útnak porába.

Borzalmas irtás, kemény kitartás,
Karnyújtásnyira volt a szabadság,
De csak nőtt a távolság, majd eltűnt.
Patakokban folyt kiontott vérünk.

Dönték’ ez kevés, jött a hóhérkéz,
Ha nem sikerült a menekülés,
Sorozatban kivégzés, kötéllel.
Gyilkolt a vörös polip nagy kéjjel.

Magyar magyart ölt, a Sátán meg költ,
Korcs fiókáktól hemzsegett a föld,
Nem tudtad ki köp, már vittek.
Ököldemokráciát hirdettek.

Belefáradtál, elég volt egy tál,
Miből néha még jól is lakhattál,
Olykor cirkuszt is kaptál. Kellett más?
Hiányzott a felhőtlen szabadság.

Hittük húsz éve, kínunknak vége,
Utcán ünnepelt az ország népe,
Emberként ma már élve, temetnek.
Mammon rabjai…, mivé lettetek?

Albert Ferenc
Hozzászólások
csobad - október 22 2011 21:36:28
Feri!
Mélységes tiszteletem!!!
Ez a vers önmagáért beszél!!!
Gratulálok!
hzsike - október 22 2011 21:49:06
Kedves Feri!
Ezt rendesen idetetted, de legalább őszintén.
Ugyancsak "Aktuális" vers.
Gratulálok Neked.
Szeretettel:Zsikesmiley
Jack51 - október 22 2011 22:01:51
Kedves Feri!
Csak kívülről olvasgattam, de versedet meglátva nem tudtam megállni, hogy ne gratuláljak hozzá azonnal.
Éppen ma este olvastam Dr. Pentelei M Istvántól,az adottságok
rabjai c, írását, amit Te gyönyörűen érzékletesen lefestettél.
Nagy szeretettel gratulálok: Jani
ZETA - október 22 2011 23:00:15
Kedves Gufi!
Gratulálok a versedhez. Sajnos én láttam a sok tankot ahogy mentek az úton budapest felé. A bátyám csak egy hét után tudott hazajönni. Ő sok mindent mondott a Pesti eseményekről. Üdv.
Zéta
smileysmileysmiley
gyongyszem555 - október 23 2011 07:33:20
Kedves Gufi!
Gratulálok!
Én is csak egyéves voltam ekkor még, de szüleim elbeszéléseiből és később történelmi tanulmányaimból megismertem ezt az időszakot.
Nagyon jól megírt verset olvashattam Tőled.
Szeretettel: Évi.smileysmiley
vali75 - október 23 2011 08:03:07
Méltó megemlékezés! Minden elismerésem!

Gratulálok! smiley

Szeretettel: Vali.
Radmila - október 23 2011 12:02:18
Kedves Gufi. Szomorú dologról szép megemlékezés. Szeretettel gratulálok: Radmila
giziszalay - október 23 2011 13:26:36
Kedves Feri,gratulálok a vershez, nagyon jó lett.

Szeretettel:Gizi
Torma Zsuzsanna - október 23 2011 15:22:05
Kedves Gufi!

Én sem éltem át közvetlenül azokat az eseményeket, amikről tanultunk, s hallottunk mások elbeszéléseiből, híradásokból, mert akkor én még csak 3 éves voltam.
Én csak azt sajnálom, hogy a történelemkönyvekben sem mindig azt lehetett olvasni, ami és ahogyan megtörtént.
Neked már sikerült átírnod a történelmet verses formában!

És úgy tűnik, még mindig nem tanultunk eleget a régen történtekből!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
hubart - október 23 2011 18:32:04
Ötvenegynéhány évvel ezelőtt ismét véres kézzel írtak bele történelmünkbe. A pecsétet máig nem sikerült teljesen lemosni.
Üdv, Feri
ZETA - október 23 2011 21:50:08
Én érzem még a múlt szelét, szellemét itt van köztünk.
Furcsa érzés, még hallom a tankok dübörgését, a kutyánk vonyítását. Sortüzet az éj csendjében, halom a fának csapódot páncélautó csattanását. Látom a szomszédból jött öreg embert kezében a fejszével. Látom a megrémült orosz katonákat, katonák borért kínáló fegyvereit. Katonák keresik a Szuezi-csatornát. Annyi mindent tudnék még felsorolni, de hagyom a múltat. Még egyszer üdv. Zéta
gufi - október 29 2011 20:57:57
Kedves Mindenki!
Sajnos ez mind megtörtént, belőlem kikívánkozott. Megköszönöm, hogy megosztottátok velem a gondolataitokat.
Üdvözlettel: gufi smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 26. péntek,
János, Pál napja van.
Holnap László napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes