Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 10:21:55
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 20
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Kegyetlen sors

Rúzsos Rózsi
kelekótya lány,
kárára volt az éhezés,
táplálékhiány.
Apja rendszeresen verte,
anyja részeges,
ő is követte a példát,
mit is tehetett?
Kihasználták, kicsúfolták,
nehéz sors volt ez...
Nem bírta sokáig viselni,
mit is tehetett?
Belegázolt a folyóba,
úszni nem tudott,
elringatták hát a habok,
messze utazott.
Nem siratta meg őt senki,
el sem temették,
rátalálták gyilkos cápák,
magukkal vitték.
Szomorú ez a történet,
minap hallottam,
Megsirattam őt magamban,
róla álmodtam,
Ezt a verset emlékére
gyászdalnak írtam.

Hozzászólások
mamuszka - november 20 2011 10:22:02
Nem a rímek teszik verssé a verset - hanem a ritmus....
egyébként vannak benne rímek, csak nem felel meg a hagyományos rímképleteknek, amiről az iskolában tanultál...

de nekem ez a szokásom, - nem törődöm az ilyen iskolai szabályokkal- noha ismerem, mivel tanítottam 15 évig
azért köszönöm a minősítést - mamuszka
Radmila - november 20 2011 10:27:34
Drága Mamuszka, balladádhoz szeretettel gratulálok. bár ott van az utolsó két sor, amely ajánlás, akkor is engem balladára emlékeztet.
Szeretettel gratulálok: Mila barátnőd.
mamuszka - november 20 2011 10:43:17
Drága Mila!

Képzelt történet - csak úgy jött tegnap - és lekapartam, van ilyen sors is...

köszönöm, hogy olvastad...
ölellek - puszi - mamuszkasmileysmiley
Elaine - november 20 2011 10:46:04
Nagyon jól megírtad ezt a történetet... Lüktet a szomorúság smiley smiley
mamuszka - november 20 2011 10:46:06
Moncsika!

Tudom, te is az AMF-ről jöttél, fava pátyolgatott...aranyos vagy, de engem felejts el, rigolyás vén boszorka vagyok---rímekkel és anélkül, teljesen mindegy

írjál szépeket és lesznek barátaid - szeretettel - mamuszkasmiley
gyula1948 - november 20 2011 11:38:10
Nekem is tetszett!
mamuszka - november 20 2011 11:50:01
Kedves Elaine!

kedves szavaidat köszönöm. Sok faluban volt úgy nevezett falu bolondja - ezekre szomorú sors várt...az emberek nevették, csak kevesen segítették..Gonoszok vagyunk? segítünk - kevesen - és a tehetősek kevésbé, vagy a látvány kedvéért
szeretettel - mamuszkasmileysmiley
mamuszka - november 20 2011 14:44:32
Köszönöm kedves Sanyi!


örülök, hogy tetszett - szeretettel - mamuszkasmiley
mamuszka - november 20 2011 14:45:31
Viktória kedves dicséretedet köszönöm

szeretettel - mamuszkasmileysmiley
mamuszka - november 20 2011 14:46:24
Gyula kedves!

köszönöm, hogy olvastad és üzentél

szeretettel - mamuszkasmiley
Torma Zsuzsanna - november 20 2011 17:03:06
Kedves Mamuszka!

Szomorú ez a "gyászos" balladaszerű vers. Szomorú, hogy ilyen sorsra kell jutni embereknek! Akinek van legalább egy olyan hozzátartozója, aki a bajban megsegíti, az nem kerül hasonló helyzetbe.

Sajnos, manapság nem csak a rossz családi körülmények, hanem a gazdasági helyzet is okozza, hogy némelyek az öngyilkosságot választják! Már többen felgyújtották magukat és többen kiugrottak a házukból az ablakon, mert nem akarták, hogy kilakoltassák őket. Ha meghalnak, már az államnak eggyel kevesebb ember életével kell foglalkozni.

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smiley
mamuszka - november 20 2011 17:59:02
Kedves Zsuzsanna!

nekem is éppen az általad említett példák jutottak eszembe...
Régi bútordarab vagyok, sok rosszat, nyomort megéltem, de ilyent még nem...hogy a hajléktalanokat pénzbüntetésre ítélik, és az adósság miatt kiírtják családjukat, öngyilkosságba menekülnek sokan, egyre többen...
elszomorító világ, rémálom! - könnyebben hagyom itt ezt a világot
szeretettel üdv. - mamuszkasmileysmileysmiley
hubart - november 21 2011 10:37:55
Jól sikerült ballada. A cápa itt bizonyára képletesen értendő, hiszen ez a ragadozó halfaj a meleg vizű tengerek lakója.
Szeretettel olvastalak, Ferismileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes