Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 22 2026 09:57:04
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 16
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Anyám naplója

Bordó bársonyba kötött könyv
fedőlapján fekete foltok,
viasszá pecsételt könny.
Sárgult lapjain emlékek..fénye.
óborrá nemesült érzések
boldog szokások,
giccsesnek mondható
álmodozások...
Száz éve már,
több is talán...
hagyatékként hevert
lim-lomok között a múlt
pecsétes , ódon asztalán.
Ritka kincsre leltem benne,
mintha anyám velem lenne..
Szerelmei, ifjúsága,
örömei, boldogsága,
munkás hétköznapjai,
szenvedése, kínjai.éjszakai álmai.
Kitépett lapok helyére találok,
hova lettek, miért, halál-ok?
sírhatnékom támadt.
E napló számomra
gyönyörű ajándék - bár kopott,
lelkemnek húsvéti feltámadást hozott.

Hozzászólások
gufi - március 03 2012 11:46:33
Drága Mamuszka!
E napló felbecsülhetetlen kincs, versed egy kilincs, mely kitárja a kaput, melyen keresztül az emlékek ösvényére jutsz.
üdv:gufismiley
szomorufuz - március 03 2012 12:55:31
Drága Sárika!
Meghatóan szép a versed - meghatóak, és felbecsülhetetlenek az emlékek, melyek egy régmúlt életet varázsolnak a szívedbe.
Szeretettel ölelve gratulálok: Szomorúfűz
Dellamama - március 03 2012 13:19:29
Kedve Mamuszka!

Azonkívül, hogy szeretett és felnevelt Édesanyád, talán legszebb dolog, mit adhatott, kis titkait, őszinte érzéseit.
Így utólag talán másként látjuk szüleinket.

Szeretettel: Maria smileysmileysmiley
Torma Zsuzsanna - március 03 2012 15:45:57
Kedves Mamuszka!

Nagyon szépen írtál "húsvéti ajándékodról", édesanyád hagytékáról. Most elgondolkodtam, mert én is vezetek egy egyszerű kis vonalas füzetet, amelybe sok fontos dolgot leírok már évek óta, de ez nem egy titkos napló, ha bár csak én forgatom a lapjait. Nem olyan szép, mint amilyennek Te édesanyád "bordó bársodnyba kötött" könyve.
Emlékkönyvem valamikor fiatal lánykoromban volt, de az már régen Isten tudja, hol van?

Megható szép versed nedkem is nagyon tetszett!

Szeretettel: Zsuzsa
smileysmileysmiley
mamuszka - március 03 2012 16:31:13
Kedves Sanyi!

köszönöm kedves soraidat..
kívánok szép hétvégét
szeretettel - mamuszkasmileysmiley
mamuszka - március 03 2012 16:32:40
gufi basmileysmileyrátom!

megleptél érdekes verses üzeneteddel .- nagyon tetszett

szertettel köszönöm - mamuszka
mamuszka - március 03 2012 16:34:41
Drága Gitka!

Köszönöm üzenetedet - így van...-nagy örömmel nézegettem ezt a ritka kincset, bár nagyon megviselt, de patinás volta miatt szívemnek még értékesebb.

szeretettel ölellek - Sárikasmileysmiley
mamuszka - március 03 2012 16:46:29
Kedves Maria!

valóban így van...egy ilyen véletlen örökség nagyon megrendítő és lélekbe markoló ajándéka a sorsnak

szeretettel - mamuszkasmileysmiley
mamuszka - március 03 2012 16:51:22
Drága Zsuzsa!

Nagyon szép könyv lehetett valaha, de az idő alaposan megviselte ...ez afféle napló és emlékkönyv is egyben, mert anyám fiatalon özvegy lett - és ezután naplónak használta. --Így különösen érdekes lett nekem ...--
Én nem írok naplót, mert vannak olyan gondolatim, amit nem bíznék papírra , - események nem történnek velem..- pedig nagyon értékes lehet egy ilyen feljegyzés-tárutódaink számára...Nagy emberek naplója kifejezetten értékes.. - szeretettel köszöntelek ...mamuszkasmileysmiley
Radmila - március 03 2012 19:03:50
Drága Mamuszka,

híven leírtad érzéseidet a napló kapcsán. Előbújt szeretet, öröm, hétköznap, Neked mégis ünnepet jelent ez a napló.
örömmel olvastalak, s szeretettel ölellek: Mila
mamuszka - március 04 2012 08:42:06
Drága Mila!

Köszönöm látogatásodat, értő soraidat...
szeretettel ölellek - mamuszkasmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 22. hétfő,
Paulina napja van.
Holnap Zoltán napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
MARCSY
11/06/2026 15:53
Reiter Joli költőtársunk látása annyira megromlott, hogy már olvasni ér írni sem tud. Megkért, hogy az itt olvasható verseit rendezzem egy kötetbe.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes