Ha a folyók nem ringanak többé
s megáll szelíd karjuk víz-csigája,
hajnali kékségük könnyü köddé
illan, mint az idö múló pántja
s medrükben üresség tanyázik:
akkor ránk ki fog majd vigyázni?
Ha az utolsó röt levél lehull
s a tavasz intése sem idézi,
alant virágok, idejük elmúlt,
nem kell büvös körtáncot igézni
s szépségük máshonnan hiányzik:
akkor ránk ki fog majd vigyázni?
Ha kihunynak a selymes csillagok,
nem a földre kúsznak, mint társaik,
kik csóvát szórnak sötét habokban
míg félnek; gyönge fényük nem látszik
s ha égi lámpás sem világít:
akkor ránk ki fog majd vigyázni?
denes - január 07 2008 12:37:31
Szép volt a versed Henkee, igazi aggódás szól bel?le, hangulatában pedig leny?göz?.
LouisdelaCruise - január 07 2008 14:54:36
Egy picit kontárkodom!
- Folytatva
...S ha szemünk csak egy pillanatra húny,
Majd többé a nap se szúr fényével,
Mert a pillanat végleg örökbe fúl,
Talán végleg megáll az id? terével
S föld takarja kis-virág mez?it:
akkor ránk ki fog majd vigyázni?...
Szép volt a versed Heni!
Szeretettel: Lajos
Louis De La Cruise
Henkee - január 07 2008 16:03:02
Köszönöm szépen
Már csak a választ kellene megismerniTalán írok egy verset err?l is.
Lajos! Kontárkodj csak, mert nagyon szép lett
marica - január 08 2008 15:22:13
önyör? a versed kedves Henke! nagyon gyönyör?.
Tetszenek a szókapcsolataid.
Ez magávalragadó szókép!
"hajnali kékségük könnyü köddé
illan, mint az idö múló pántja"
Gratuláloneked,
Lajos gólytatása is nagyon jó! Szinte oda kívánkozik neki is gratula)
Szeretettel: Marika
Henkee - január 08 2008 15:47:29
Köszönöm drága Marica, örülök, hogy tetszik
cookie001 - január 09 2008 01:31:23
Tényleg igazán szép!
Öröm volt olvasni.
KiberFeri 22/06/2026 19:47 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 21/06/2026 08:21 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 20/06/2026 07:41 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 19/06/2026 09:26 Kedves Dark Weber!
Üdvözlünk ujra a fedélzeten.
Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad? KiberFeri 19/06/2026 09:23 Üdvözlök mindenkit! Dark Weber 19/06/2026 01:04 Üdv Gufi ,elonor ! Dark Weber 19/06/2026 01:02 Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel! KiberFeri 17/06/2026 19:25 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 16/06/2026 17:22 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 15/06/2026 09:26 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 14/06/2026 09:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 13/06/2026 07:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 12/06/2026 21:45 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 11/06/2026 17:18 Üdvözlöl mindenkit!
Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat.
A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá... MARCSY 11/06/2026 15:54 Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.