Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 26 2026 13:52:32
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 8
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Kell a szép szó

H.Gábor Erzsébet

Kell a szép szó

Tépjetek, marjatok, kárörvendő varjak!
Gondoljátok; akkor az igaz szó hallgat?

Omolhat piros vér, makulátlan hóra,
akkor is szükség van, a gyönyörű szóra!

Zúzzátok a hangszert, ezerszáz darabra,
bennünk cseng, akkor is örökre a hangja.

Ki, nem ír verseket, csak másra vicsorog,
oly hatalmas hévvel, hogy nyála kicsorog,

- eláztatva mindent, mindegy az micsoda -
lényeg, hogy alázzon démoni vigyora.

Kinek kell, s mi végre, a dal, ami hamis?
Őszintén írok, mert az vagyok magam is.

Tudom, mennyit érek - az ég lesz a határ -
s ha kell, elhamvadok - leszek Főnixmadár.
Hozzászólások
Eta-Etusom - március 02 2013 08:49:26
Igazi, Főnixmadár dacos dala!
"Kinek kell, s mi végre, a dal, ami hamis?
Őszintén írok, mert az vagyok magam is."
Büszkeséggel olvastalak. Etus
Dellamama - március 02 2013 08:51:38
Kell a szép szó! Kell a vers! Kellenek az őszinte írók és.......kellenek a Te csodaszép verseid!
Az irigyek maradjanak vers nélkül, legyen ez a büntetésük!
Nagyon tetszik a versed drága Zsikém! smileysmileysmiley
Ölellek: Maria
yanko - március 02 2013 11:05:16
Kedves Zsike!
Remek ez a páros versed, Künösen a balodali tetszett
Szeretettel gratulálok
István smileysmileysmiley

Kárörvendő varjak
Az igazi szó halllgat
Makulátlan hóra
A gyönyörú szóra
Ezer száz darabra
Örök haragra
Csak másra vicsorog,
hogy nyála kicsorog
Minegy az micsoda
Démoni vigyora
A dal ami hamis
Az vagyok magam is
Az ég lesz a határ
leszek Főnixmadár,
hzsike - március 02 2013 15:22:58
Kedves Ete-Etusom!
Kedves Maria!
Kedves Yankó!

Örülök, hogy elolvastátok a versemet, és köszönöm szépen, a kedves kommenteket.
Szeretettel fogadtalak Benneteket most is.
Zsikesmileysmileysmiley
100szorszep - március 02 2013 15:51:45
Különleges , izgalmas számomra a versed!!
Tanultam! Köszönöm az élményt! Kata
hzsike - március 02 2013 17:39:38
Kedves Katám!
Ezt a verset, néhány "önjelölt" kritikus rosszindulatú megjegyzése hozta ki belőlem, akik még egyetlen verset sem írtak életükben, de kritizálni nagyon is tudnak. Sok embernek vették el már a kedvét - van akinek örökre- az írástól. Ez egy régi versem, most találtam rá, gondoltam fölteszem, ne porosodjék a fiókban.
Szeretettel ölellek:Zsikesmiley
heaven - március 02 2013 19:03:26
Nagyon őszinte, szeretem az ilyen verseket.. Régebben én is írtam hasonló témára. smiley
hzsike - március 02 2013 19:44:33
Köszönöm szépen kedves Melinda. Már szerencsére nincs aktualitása, de akkoriban nagyon megviselt a dolog.
Azóta is csak írok, írok írok, és boldoggá tesz.smiley
Szeretettel fogadtalak Téged is.
Zsikesmiley
lazarhzs - március 02 2013 20:46:03
Ne hamvadj,kedves Zsike,inkább írj szebbnél szebb verseket!
Szeretettel olvastalak!
iytop - március 02 2013 22:27:08
Kedves Erzsike,tetszett.Szépen értelmesen írott költemény.
csak-fater - március 03 2013 06:21:10
Az agyamban dübörög a gondolat,
a szívem hangosan zakatolgat!
Izzadt és büdös vagyok.
A dühtől majd felrobbanok!
Mint veszett rókának csurog nyálam,
az igazságtalanság nem vethet lábat nálam!
Lelkem háborog, mint felvadult tenger,
melyre nem merészkedik ember.
Hirtelen, ez jutott eszembesmiley Persze, vannak bíz, akik csupán irigységből szólnak, de nyugalomsmiley
hzsike - március 03 2013 08:40:26
Kedves Zsuzsi!
Kedves Elemér!
Kedves Zoli!

Szeretettel fogadtalak Benneteket is, köszönöm, hogy elolvastátok a versemet.
Zsike smileysmileysmiley
szindbad - március 05 2013 11:28:13
Ez gyönyörü: még át kell tanulmányoznom... és nehéz is. De én szeretem a nehéz verseket...
szindbad - március 05 2013 11:31:44
yankónak: nem is tudtam hogy ketté lehet osztani. Mindig tanul az
ember!
hzsike - március 05 2013 13:34:33
Köszönöm szépen a látogatásodat kedves "Szindbad".
Szeretettel fogadtalak:Zsikesmiley
szomorufuz - március 05 2013 15:20:41
Kedves Zsikém!
Kell a szép szó - mint a levegő. Éltet, szárnyaltat.
Gratulálok szeretettel szép versedhez: Szfűz,
hzsike - március 09 2013 08:45:15
Kedves Margitka! Köszönöm szépen a jelenlétedet. Szeretettel fogadtalak itt is:Zsikesmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 26. péntek,
János, Pál napja van.
Holnap László napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes