Nagymamám rongyszõnyegei színesek
Láthatatlan emlékek lapulnak
kérges kezének engedelmeskedõ
szál-tengerben...
Benne minden sorban élete
hol zöld fut a reménnyel
hol a remény a zölddel
kékbe illan a sárga
magaszõtte térdeplõ emlékezet
magaálmodta...
...társtalan-évtizedek!
A szokás a múlt parancsolt a szívnek
itthagyva nekem tiszta eget
szemfedélnek vitte el magányát...
Átölelném - úgy szeretném
azzal a szomjas õszinteséggel
mit tõle kaptam én
szögletes mosolyához bújnék
mint rég'
és csak neki sírnám el
mi fáj...
mi szorít itt legbelül !
denes - február 13 2008 18:51:14
Te kis türelmetlen! Még a neved sem írtad oda, azt is ki kellett keresnem.Meg rongyszõnyeget a neten.Van neked szíved?
Szegény nagyi.Nyugodjon békében.
szoszircsi - február 13 2008 19:41:01
Kedves Tibor...bocsikát rebegtem az üzifalon,most megismétlem!!!...tudod a nagyi nekem a múltam,a részem...a színes rongyszõnyegeivel együtt!!! de köszönöm az együttérzésed
Maryam - február 13 2008 21:22:01
Nagyon szép...oly nehéz az elengedés...
Maryam
laszlo1988 - február 13 2008 23:35:12
Csupán gratulálok versedhez...
szeretettel
marica - február 14 2008 09:37:56
Igen!
Csodákat rejtenek ezek a szõnyegek!
Rengeteg munka, és édes dallam,és mese és szoknya ée pulover régi ágynemû illata. De még sorolhatnám miminden emlék rejlik benne. Aléptem nyoma a vééremi kcsordult egy tûszürástol mikor összeverta a csíkokat. a térd izület ropgása ahogy a szóvõszék pedálját nyomta, a karjai ereje és kritmusos mozgása ahogy a sorokat egymásmellépréselte.
Szircském!
Gyönyörü verset írtál.
Szeretettel: Marica
madi69 - február 14 2008 10:22:53
Nekem nem volt, nincs ilyen nagymamám, de ha lenne, biztosan ilyennek szerettem volna.
Nekünk egy dédikénk van. Arany bogaram 84 éves, tõle mindig kristálycukros zacsiban kapjuk a krumplispogácsát, és hiába találták fel a tojástartót, õ bõszen csomagolja õket hármasával újságpapírba....ja és a vegetáriánus szomszédjait csak csepürágóknak hívja....de imádjuk, remélem még sokáig csomagolgat nekünk!!!!
Ezt most nem tudom miért írtam, de jól esett írni Róla, egész délelõtt rágondoltam a versednek köszönhetõen. Remélem csuklott is!
kormi37 - február 14 2008 13:27:34
Jó volt olvasni. Nekem volt nagymamám. Gratula. Szeretettel:Kormi
KiberFeri 21/06/2026 08:21 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 20/06/2026 07:41 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 19/06/2026 09:26 Kedves Dark Weber!
Üdvözlünk ujra a fedélzeten.
Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad? KiberFeri 19/06/2026 09:23 Üdvözlök mindenkit! Dark Weber 19/06/2026 01:04 Üdv Gufi ,elonor ! Dark Weber 19/06/2026 01:02 Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel! KiberFeri 17/06/2026 19:25 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 16/06/2026 17:22 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 15/06/2026 09:26 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 14/06/2026 09:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 13/06/2026 07:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 12/06/2026 21:45 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 11/06/2026 17:18 Üdvözlöl mindenkit!
Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat.
A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá... MARCSY 11/06/2026 15:54 Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja. MARCSY 11/06/2026 15:53 Reiter Joli költőtársunk látása annyira megromlott, hogy már olvasni ér írni sem tud. Megkért, hogy az itt olvasható verseit rendezzem egy kötetbe.