Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 25 2026 01:28:40
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 11
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Naplemente a Balatonon…


Versben és haikuban…

Aranyban úszó
Fények, Balcsi hullámon…
Meditálás-csend.
*
Csak ülök a partodon és gyönyörködök benned,
Mélázok azon, hogy mi lenne velem nélküled…
A gondolatok szálldogálnak, de nincsen semmi mozdulat,
A gondolatok inspirálnak, de nem mozdul a hangulat!

Messzire lát a fény a nagy tónak a partján,
Magába zárt a csend, az önön, vallomásán.
Látom, hogy a Nap lassan igyekszik, hazamegy, lepihenni, lenyugszik,
Utolsó sugarai a pihenő arcomat, bíborral átfestik.

A tó mélyén látszik már az erősödő sötétség,
Az ég még nem fekete, de látható a szürkeség.
Az utolsó, táncoló fényeket nézem a hullámokon,
És várom, hogy az est, ebből valami szépséget kihozzon…

Látszik, hogy nem is vagyok egyedül, velem szemlélődik az alkonyat,
Látom, hogy vizsgálódik egyenként, nézegeti bíboros habokat.
A hallgatás, mint szörny, velem van, mozdulatlan merengést is letipor,
A víztükör is lassan sötétedik, már be is lepte a szürkés kór…

Alkonyba beburkolózva, magamban ültem a parti köveken,
Magamra öltöttem a bíborpalástom, csak magamra tekertem…
Rájöttem, hogy míg a hullámok közé süt még, be a fény,
A szívnek nincsen késő este, fényben élni van remény.
*
Már fényravatal
Készül, estet temetjük.
Hal, már nem ugrik.
*
Sok lélekvesztő
Lassan kikötőbe ér.
Köztük, matracok.
*
Már a Hold feljövőben és hoz magával tán’ mini dagályt,
És csak bízni lehet abban, hogy reggelre meghozza apályt.
A csend süket bilincsét a lemenő nap kiterítette,
Lehet, hogy a hallgatás a sírunk? Mi az éjjel szégyene?

Jó itt a parton, szúnyogokon kívül más nem zavar.
Ők is hangtompítót használnak, ez benne a csavar…
Itt ücsörögni, élvezni a mi tavunk közelségét,
A csend élménye, mint az is, hogy várni est szürkeségét…

Bízhatunk abban, hogy a reggel, jobb, új napot hoz nekünk…
A Balcsi a mienk, új nappal meg, valamit kezdhetünk.
Hozzászólások
ElizabethSuzanne0302 - június 30 2017 13:38:09
Kedves Feri! Remek vers ötvözetedeted szeretettel olvastam : Zsuzsa
KiberFeri - június 30 2017 13:52:37
EliSu kedves, köszönöm a gyors látogatásodat, valamint az elismerésedet.
Külön köszönöm a szeretetteli olvasást és a "remek" minősítést.
KíberFeri smiley
Tiberius - június 30 2017 15:35:32
Kedves Feri !

Versed meglepően szép amit sok érzelemmel,figyelemmel írtál minden
szeretedet annak a gyönyörű nagy tengernek.
Szeretettel olvastalak
Tibor
KiberFeri - június 30 2017 15:51:50
Tibor kérlek, köszönöm a látogatásodat és a felemelő értékelésedet.
Köszönöm a szeretetteli olvasást.
KíberFeri smiley
Magdileona - június 30 2017 15:54:54
Kedves Feri, nagy örömmel olvastam szép versedet, melyből árad a magyar tenger iránti szereteted. Igazán sikerült kihoznod, kiemelned büszkeségünk szépségeit, versed formailag is igen változatos.
Gratulálok szeretettel: Magdi
szomorufuz - június 30 2017 15:55:55
Nagyon szép a versed. Aranylik, mint a balatoni alkony.
Kedves Feri!
Szeretettel gratulálok - Szomorúfűz
KiberFeri - június 30 2017 16:10:00
Magdi kedves, nagyon hálás vagyok a látogatásodért, nemkülönben a felememlő, elismerő, értékelő véleményedért.
Az olvasói aktivitásodat le is osztályozom = 5*
Köszönöm, hogy gratuláltál is szeretettel.
KíberFeri smiley
KiberFeri - június 30 2017 16:11:33
Szfűz kedves, köszönöm az olvasást, az elismerésedet, valamint és nem utolsó sorban a szeretetteli gratulációdat.
KíberFeri smiley
orok szerelem55 - június 30 2017 20:19:38
Kedves Feri jó újraolvasni...
Jó volt veled mélázni a Balaton partján, egy szép naplemente ami csodás éjbe nyúlt. Köszönöm az élményt amit versed olvasása nyújtott nekem.
Remek alkotásodhoz szívvel szeretettel gratulálok! smiley

Üdvözöllek, poétaszeretettel: Margit smiley
KiberFeri - július 02 2017 09:00:11
Margitusin kedves, örülök, hogy meginbt átélted ezt a neme Balatoni élményt.
Köszönöm a "remek minősítést és, hogy szívvel, szeretettel greatuláltál is.
KíberFeri smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 25. csütörtök,
Vilmos napja van.
Holnap János, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes