Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 04:38:31
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 14
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
A besűrűsödött csöndem…


A besűrűsödött csöndem, magába szigetelten-halkan vinnyog,
Körben zajokat magába szívja, azoktól meg hangosan pityog…
A besűrűsödött csöndem, magába szigetelten-halkan vinnyog.

Csend van: szerelem,
Szemed fényét szeretem,
Szívedbe írom csendem, velem.
*

Az öregségben az ember, már nem is ordibál, tán' nincsen kivel,
Meg nem is idegesíti fölösen magát –mert minek-, semmivel.
Öregség burka a már megkövesedett... csend, semmivel, senkivel.

Pislog a csend is.
Fény ölelkezik velünk,
Némán suttog a remény.

Néma csend vagyok,
Pislogok reményesen.
Fényként ölelsz át meg át.
*

Fiatalságra már nem is emlékszem, volt ott ordítozás?
Vagy csak úgy tűnik, hogy az akkori csend faragása volt más?
Arra jobban emlékszem, sokszor volt, bántó torokszorítás.

Lelkem repül, szárnyal.
Kézen fog téged is, társként.
Magasban repdesünk.
Csendben vagyok, mert így szeretsz,
Szeretve... Önmagad lehetsz.
*

A csend azt mondják, hogy maga az öreg nyugalom,
Engemet zavar és ezt nem is nagyon akarom…
A csend azt mondják, hogy maga az öreg nyugalom.

Csendben senkit sem zavarsz,
Tudom, még így is élni akarsz....
*

A csend szerintem, önmagában sokszor nem ér semmit,
Mert csak úgy, hogyan használjuk ki a lehetségeít?
A csend is begyepesedhet, egybefüggőre keményedhet,
Akkor onnan, hogy törünk ki? Ember végül belegebedhet.

Semmi sem vagyok,
Nélküled... minden csendes.
Ha ölelsz, suttogj kicsit.

Nélküled vagyok
Csak igazán a Semmi.
Ha suttogsz, ölelj, kérlek!
*

Addig nagyon jó a csönd, amíg magamban meditálok,
Azt nem tudni, hogy ettől megjönnek-e a gondolatok…
Addig nagyon jó a csönd, amíg magamban meditálok.

Legyél a csendem,
Mély lelkemben,
Magamba meditált
Lény, ki (meg)talált.
*

Már tudom, hogy az öregségi csönd a saját magányában fullad,
Nincs már kivel egyeztetni, veszekedni, mint parázs elhamvad…
Már tudom, hogy az öregségi csönd a saját magányában fullad.

Vecsés, 2018. március 4. – Mórahalom, 2018. június 29. - Kustra Ferenc, a verset és a 3 soros-zárttükrős –t én írtam, a 10 szavast, a sedoka –t és a TANQ –t szerző-, és poétatársam Farkas Tekla.
Hozzászólások
ElizabethSuzanne0302 - október 06 2018 11:09:08
Elgondolkodtató, gyönyörű, kifogástalan, pazar közös verseteket szeretettel olvastam. Szépséges őszi napot kívánok: Zsuzsa
KiberFeri - október 06 2018 13:53:23
EliSu kedves, köszönjük, hogy olvastál minket és a léleksimogató értékelésedet is, valamit azt, hogy szeretettel tetted.
A jókívánságodat köszönjük és viszont kívánjuk!
KíberFeri smiley
Tiberius - október 06 2018 17:16:08
Kedves poeta társak !
Versetek az idő múlása a kornak a keserű vallomása amit szépen írtatok meg
Szeretettel gratulálok
Tibor
KiberFeri - október 07 2018 09:34:13
EliSu kedves, köszönjük, hoigy voltál.
Külön köszönjük a legfelsőbb fokú értékelő szavaidat és, hogy szeretettel olvastad!
KíberFeri smiley
KiberFeri - október 07 2018 09:35:58
Tibor kérlek, köszönjük a látogatásodat és az elismerő-helybenhagyó szavaidat!
Köszönjük külön, hogy szeretettel gratuláltál is.
KíberFeri smiley
orok szerelem55 - október 07 2018 14:59:40
Kedves Feri!
Ez is remek, mint a sok előző közös művetek!
Kifogástalan, hogy mennyire egymásra hangolódtak gondolataitok!
Elismeréssel gratulálok remek alkotásotokhoz!
Margit
KiberFeri - október 11 2018 12:12:46
Margitusin kedves, köszönjük, hogy olvastál minket és a fölöttébb pozitív olvasói véleményedet el.
Köszönjük a +remek" minősítésedet és, hogy elismeréssel gratuláltál is!
KíberFeri smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes