Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 22 2026 03:49:38
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 26
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
Váltás a VERSEK főoldalára P R Ó Z Á K
Hadassah Hopkin: A halálisten ~1.rész
_Ismertek ugye? Hiszen híres vagyok!







Hé!

Áh, valószínűleg még nem hallottatok rólam. Gondoltam.. Ez annyira nyilvánvaló. Én vagyok életetek egy maghatározó szakaszának egy formálója, de nem, ti nem hallotok rólam.

Na mindegy. Akkor majd én elmagyarázom.
Gondolkodtatok már azon, hogy van-e élet a halál után? Valószínűleg. Akkor megvan a saját elképzelésetek is. Nos, akkor én hozzáteszek még egyet.

Az én nevem Marianne. Elég hétköznapi életem volt, úgy mint mindenkinek. Jártam iskolába, majd tanultam, és tanultam. Átkoztam is, hogy milyen unalmas. Egyszer sem merült fel bennem a halál gondolata. Legalábbis komolyan nem.
Minek is tettem volna, hiszen még csak 15 éves vagyok! Vagyis voltam.

Mint tudjátok, van a szívroham, a közlekedési baleset, az agyvérzés, az öngyilkosság. És van amikor álmunkban halunk meg. Ez egyszerűnek tűnik. De mit gondoltok, melyik a leglátványosabb? Amikor látunk lógni egy embert a plafonról, vagy a szétfröccsent vért? Nekünk nem. De térjünk vissza az elejéhez.

Mind mindnyájan, ti is álmodtok. Ki többet, ki kevesebbet. Ki furcsábbat, ki egyszerűbbet. De mindnyájatok átélte már, hogy autóbalesetet szenved, vagy hogy leeseik egy óriási épület tetejéről. De a becsapódást már egyikőtök sem látja, mert felriadtok. Ez van. És szörnyű élmény, ugye? Hisz nem tudjátok kontrollálni az álmaitokat. Legalábbis a végtelenségig nem.

Szerintetek mi történik, hogyha nem ébredtek meg, hanem meghaltok álmotokban?



Érdekes kérdés, nem?

Pedig a válasz elég egyértelmű: ha a lelketek, azaz az álomképet átélő énetek meghal, akkor testetek is beadja a kulcsot. Kicsit durva, nem? De hát ez az élet rendje.

Na de most, még mindig ott a probléma, még mindig nem ismertek.
Én vagyok a balesetek vezetője, vagyis rajtam áll, hogy felébredtek-e.
(folyt. köv.)

(az alapötletért köszönet Sophie.nak!)
Hozzászólások
Elphaba - szeptember 17 2009 19:20:03
"Brilliant!"smiley
Sophie - szeptember 18 2009 17:41:25
Köszi smiley
Torma Zsuzsanna - szeptember 21 2009 14:57:40
Kedves Hadassah Hopkin!

Felcsigáztad érdeklődésemet, s most kíváncsian várom a folytatást. Ha Te egyedül vagy, aki felelős azért, hogy felébredünk-e vagy sem egy baleset után, akkor értem már, hogy miért nem ébred fel mindenki, aki balesetet szenvedett.
Nem tudsz mindenhol ott lenni!

Üd.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
Arthemis - október 13 2009 21:12:38
Jó a téme, de egy apróság...a lélek nem hal meg, hisz halhatatlan.
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Felülmúlhatatlan! Felülmúlhatatlan! 0% [Nincs értékelve]
Nagyon jó Nagyon jó 100% [1 szavazat]
Jó 0% [Nincs értékelve]
Átlagos Átlagos 0% [Nincs értékelve]
Gyenge Gyenge 0% [Nincs értékelve]
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 22. hétfő,
Paulina napja van.
Holnap Zoltán napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
MARCSY
11/06/2026 15:53
Reiter Joli költőtársunk látása annyira megromlott, hogy már olvasni ér írni sem tud. Megkért, hogy az itt olvasható verseit rendezzem egy kötetbe.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes