Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 23 2026 22:39:48
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
Váltás a VERSEK főoldalára P R Ó Z Á K
Borsosirenke: VÉGZETES TÉVEDÉS
_MM

Gizus amikor dolgozni ment, még nem sejtette, hogy áramszünet miatt elengedik az irodistákat...

A gyár dolgozói így különböztették meg őket a melóstól. Gizus férje is ott dolgozott a közeli gyárban. A kék overallt gyakran mosták otthon.
Rendes ház ez; délelőttönként az öregasszonyok kicserélik a híreket, aztán ha a család
haza érkezett, kezdődhet az előadás…
Gizus már az előszobából látta, hogy Sanyi a kék overalljában derékig
a hűtőben matat. Mit csinál ott bent, és miért jött haza? Nem működik a vállalati büfé?
Vagy náluk is áramszünet van?
- Na, várj csak, most megtréfállak…!- gondolta, s lábujjhegyen egyre
közelebb lopakodott. Óriási „lónyerítést” produkálva megmarkolta a heréit.
A hatás nem mindennapi volt…
Az „áldozat” olyan erővel kapta fel a fejét, hogy a reccsenést hallani lehetett...
- Úristen!
- Ki ez, és hogy jött be? Lehet, hogy betörő? Segítség!
Hol a telefon? Miért nem kel fel…? Mentők! És hol a Mutter?
Ezen gondolatok cikáztak a fejében, amikor Anyuka megjelent az ajtóban,
egy tányér süteménnyel.
- Megjöttél? – csak egy pillanatra ugrottam át Mancihoz, amíg a mester végez!
Ebben a pillanatban meglátja a kövön fekvő embert, a vérfolttal…
- Mi történt? Rosszul van? Elájulok…! gyorsan letette a tányért.

- Hívom a Mentőket! - mondja Gizus. Mentők..? Elesett, vérzik, rosszul van,
sorolja, megmondva a pontos címet is. A Mentők pillanatok alatt odaértek,
szerencse, hogy közel van az állomás, és hogy a lift is működik!

- Uram! Hall engem? – Hogy hívják? Hall engem? Mi a neve?
Két ember villámgyorsan és szakszerűen ellátta a sérültet, vizsgálat,
hordágy, kötözés. A harmadik az adatokat jegyezgeti.
- Átszaladtam a szomszédba, nem láttam mi volt… - mondja Anyuka.
És Ön? – szegezi a kérdést Gizusnak, a mentős.
Némi vonakodás után látszott, hogy muszáj elmondani az igazat.
A mentősök alig palástolt mosollyal hallgatják Gizus lángoló arccal
előadott történetét a „megmogyorózásról”.
A hordágy a liftben nem fér el, az ötödik emeletről, gyalog viszik le
a sérültet. A menet elindult…

Csak utóbb, az újságból tudtuk meg, hogy lefelé menet
a mentősök annyira nevettek, hogy elejtették a sérültet,
aki emiatt lábtörést szenvedett...
Hozzászólások
szomorufuz - augusztus 11 2012 18:26:45
Kedves Irénke!
A történetet ismerve - most is jót szórakoztam rajta smiley
Gratulálok - Szeretettel ölellek: Szomorúfűz
Borsosirenke - augusztus 12 2012 14:47:06
Köszönöm nagyon drága vagy! smileysmileysmiley
Szeretettel Irénke
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 23. kedd,
Zoltán napja van.
Holnap Iván napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes