Delfinke: Irma, Ica és Józsi történetének a folytatása 2.,3 .mondanivalója
_Irma, Ica és Józsi történetének a folytatása 2.,3. mondanivalója
Gy.
Tolnai Imre: Irma, Ica és Józsi történetének a folytatása 2.,3. mondanivalója
A második részben felkívánom hívni a figyelmet a sietős,figyelmetlen ,egyes emberek(jelen esetben Irma és a fiú) felelőtlen viselkedésére.
A fiú embertelenül is viselkedett,hiszen nem foglalkozva a nővel otthagyta. Ám a kamionos,aki a fiút az árokba lökte emberséges volt. Kiszállt a járművéből, megnézte a fiatalembert ,s orvosi segítséget hívott a részére. Tehát vannak humánus személyek is.
Az a mondatom, mely arról szól: "Ugyanabba a kórterembe kerül,ahova Irmát is elhelyezték”, a két felelőtlen ember egymást meg nem ismerő helyzetét készíti elő. Ez lett a büntetésük a felelőtlenségük miatt. Ica megismeri a fiatalembert, megjelenik a vele való kiabálás,ami szintén megtalálható a napjainkban bizonyos személyek megnyilvánulásai kapcsán.
A harmadik rész elején megjelenik Ica és az őt vizsgáló orvos között a nő ingerült (nekiesik a férfinak)és némileg humoros megnyilvánulása(felmos). Ica szökése is helyet kap, ami után az őt a doktorhoz elkísérők elcsúszása követ,mivel ők is a felmosása „áldozataivá” válnak. Feltűnik Ica felelőtlen sietsége,ennek következtében elesik, s beveri a fejét,ami vérezni kezd .Az egyik nővére megtalálja, segít rajta(emberséges megnyilvánulás), a sebészeten köt ki.
Találkozik egymással Ica és Józsi a kórteremben. Azonban úgy viselkednek egymással ,mint,akik nem ismerik egymást, nem emlékeznek egymásra. Ismerkedni kezdenek.
Folytatni fogom a következő részek mondanivaló leírásait. Ezeket rendkívül fontosnak tartom.
Örülök, hogy a történet megírása mellett nekünk, olvasónknak még külön magyarázattal (s egyben a cselekmény elemzésével) is próbálsz segíteni a jobb megértésben.
Lehet itt is azt mondani a cselekmény szereplőiről, hogy egyik sem kerüli el a sorsát, másként úgy lehetne mondani: "Isten nem ver bottal"! Az emberek sok esetben megérdemlik, amit a sors rájuk mér!
KiberFeri 22/06/2026 19:47 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 21/06/2026 08:21 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 20/06/2026 07:41 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 19/06/2026 09:26 Kedves Dark Weber!
Üdvözlünk ujra a fedélzeten.
Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad? KiberFeri 19/06/2026 09:23 Üdvözlök mindenkit! Dark Weber 19/06/2026 01:04 Üdv Gufi ,elonor ! Dark Weber 19/06/2026 01:02 Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel! KiberFeri 17/06/2026 19:25 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 16/06/2026 17:22 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 15/06/2026 09:26 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 14/06/2026 09:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 13/06/2026 07:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 12/06/2026 21:45 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 11/06/2026 17:18 Üdvözlöl mindenkit!
Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat.
A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá... MARCSY 11/06/2026 15:54 Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.