|
Vendég: 19
Nincs Online tag
Regisztráltak: 2,211
|
|
_Dr. Aurelia L.J. cikkében azt írja, hogy ez a méregként emlegetett anyag 90 országban különféle néven van forgalomban.
A világhálón közkézen (vagy közszájon) forog megint az aszpartám (E 951) nevű adalékanyaggal kapcsolatos figyelem felhívás. Én magam is kaptam ismerősömtől ezzel kapcsolatos anyagot, amelyben figyelmeztetnek arra, hogy az édesítőszerek, és a diabetikus készítmények legtöbbje tartalmazhatja ezt az anyagot, amely mérgező hatású lehet.
2005-ben a bolognai székhelyű Ramazzini Alapítvány tanulmányában azt állította, hogy patkányokon végzett kísérleteik alapján az aszpartám fogyasztása felelőssé tehető a leukémia kialakulásáért, ezért indítványozták az édesítőszer emberi fogyasztásáról akkor érvényben lévő szabályozás felülvizsgálatát.
Akkor az EU Élelmiszertudományi Bizottsága felülvizsgálta a tanulmányt, amely felülvizsgálat több hiányosságot is megállapított. A bizottság azt állapította meg, hogy kísérletek során több állatot használtak fel a megszokottnál, és jóval több aszpartámot adtak nekik, és az állatok nagy részének tüdejében egyébként is egy krónikus gyulladással járó betegség volt jelen. A bizottság szerint ez zavaró tényezőként hatott a kísérletek során.
Dr. Aurelia Louise Jones Aszpartam veszély!!! E 951 c. cikkében, - amit szintén az interneten találtam - azt írja, hogy az aszpartám tönkreteszi az agyat, a látóideget, a központi idegrendszert, és igen károsan hat minden szervre. Szívritmuszavart is okozhat.
Állítása szerint az aszpartámot sok élelmiszerbe belekeverik anélkül, hogy ennek tényét a késztermék tájékoztatóján feltüntetnék. Ha valaki aszpartámot használ és ezzel egyidőben sok light-terméket fogyaszt, görcsök és merevségek, szédülés, fejfájás, fülcsengés, fülzúgás, ízületi fájdalmak, depresszió, elmosódott látás és emlékezetvesztés is előfordulhat.
Dr. Aurelia Louise Jones írásában megemlíti, hogy DR. H:J:Roberts diabetes specialista és aszpartámmérgezés-szakértő könyvet is írt a „Harc az Alztheimer-betegség ellen” címmel, melyben kimutatja, hogy ma már 30 éves emberek is érintve vannak. A cukorbetegek számára pedig különösen veszélyes ez az anyag, mert lehetetlenné teszi a cukorszint kontrollját, sok cukorbeteg kómába esik és meg is halhat. Dr. Aurelia Louise Jones állítása szerint ez a méreg 90 országban, különféle néven van forgalomban!!!
Az Országos Élelmiszerbiztonsági és Táplálkozástudományi Intézet munkatársa , Dr. Domoki János (2006-ban), az origo Egészség kérdésére megerősítette, hogy az aszpartám a jelenlegi adatok alapján nem jelent veszélyt a fogyasztók egészségére.
Antal Emese, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke utalt egy korábbi tanulmányra, amelyet az Egyesült Államokban végeztek 1995 és 2000 között, amely összefüggést keresett az aszpartám tartalmú italok – szénsavas üdítőitalok, gyümölcslevek, jeges tea, aszpartámmal édesített kávé és tea – fogyasztása és az agy, ill. a vérképző rendszer daganataimak kialakulási gyakorisága között. Ebben a vizsgálatban nem találták az összefüggést. Dr. Antal Emese azt állítja: nem mindegy, hogy mekkora mennyiséget viszünk be a szervezetünkbe egy-egy anyagból. Így van ez az aszpartámmal is.
Ma már 2009. áprilisát írjuk, és nem csitultak el a kedélyek az aszpartámmal kapcsolatban. Ez abból is látszik, hogy újra és újra foglalkoztatják az embereket olyan dolgok (esetek, események, kutatások, s azokkal kapcsolatos felhívások), amelyek az egészségünkkel kapcsolatosak.
Mindannyian tudjuk, hogy nagyon sok esetben nem természetes alapanyagokat használnak fel különböző készítményekben. Pedig Dr. Aurelia Louise Jones szerint vannak ilyenek, mint például a Maskobado, Palmzucker, Stevia, és a gyümölcscukorból kivont „Sweet Balance”, amelyek a közönséges cukor helyett használhatók és ugyanolyan ízletesek.
Az is igaz, hogy újságcikkekben olvashatunk többször arról, hogy nem ajánlatos sok cukrot fogyasztani, mert az is káros, de szerintem a cukor mégis csak természetes alapanyagból (cukorrépából, vagy cukornádból) készül, én azért jobban ragaszkodom a kávé és tea cukorral való ízesítéshez. Előfordul azonban, hogy amikor nem csak magamnak készítek teát, hanem lányomnak is, - aki előszeretettel használja a tea és kávé édesítéséhez a boltokban kapható édesítőszereket -, akkor én is édesítőszert teszek a saját teámba is.
A használt édesítőszer fogyasztói tájékoztatóján nem látok feltüntetve aszpartám elnevezésű anyagot, de mivel a figyelemfelhívásban és Dr. Aurelia L.J. cikkében azt írja, hogy ez a méregként emlegetett anyag 90 országban különféle néven van forgalomban, így nem tudhatják, hogy nem találkozunk-e mégis ezzel az anyaggal, miközben azt hisszük, hogy a cukorhelyettesítő szerrel nem mérgezzük magunkat.
Miközben kedvenc teánkat, kávénkat, vagy egyéb ételeinket ízesítjük cukorhelyettesítő szerekkel.
Jó lenne tudni, mi az igazság, de én azt gondolom, amíg a gyógyszeriparnak csak üzlet az egészség megelőzése és a betegség gyógyítása, addig nem lehetünk semmiben sem biztosak, és jobban oda kell figyelni minden olyan hírre, figyelemfelhívásra, amiben azt olvashatjuk, hogy az egészségünk forog kockán.
A „kocka el van vetve”, s „repül a nehéz kő”, de egyikről sem tudhatjuk, hogy hol áll meg.
Torma Zsuzsanna
2009. április 21.
(felhasznált irodalom: google.hu)
|
|
|
- április 21 2009 13:04:12
Köszönöm, kedves András hozzászólásodat.
Jó lenne, ha a természet "haldoklását" el lehetne halasztani, vagy legalább egy kicsit javítani az állapotán. Hiszen ez mindannyiun, és a jövő nemzedék érdeke is lenne!
Üdv.:Torma Zsuzsanna
|
- április 29 2009 15:45:35
Kedves Zsuzsanna!
Sajnos mindannyian biológiai bombán ülünk. Ma halottam egy egészséges nyolcadikos fiut agydaganat vitt el hirtelen 3 hónap alatt. Állítólag édeskékkel ízesítette teáját. A pálmacukor kártékony hatásáról olvastam már.
Szeretettel:
Molnár József |
|
|
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
|
|
Csak regisztrált tagok értékelhetnek
Jelentkezz be vagy regisztrálj
Még nem értékelték
|
|
|
Ma 2024. november 23. szombat, Kelemen napja van. Holnap Emma napja lesz. |
|
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni
|
|