Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 23 2026 11:15:24
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Üzenet (adaptáció)


CCCIII. szonett

Egy üzenet, - amit talán nekem hagyott,
Vidám, karjait a világ felé tár;
Bizakodik, s az arcán komisz mosoly, -
Mindig is szeretett, - hiába múlt nyár,
S fúlt õszi lim-lom-sárgába falevél, ...
Naponta éjenként mellettem szuszog; -
Véget ért újra egy évnyi szenvedés,
S hogy ugyan mennyi van még, már jól tudom;
Minden nap alkonyba fúl, mint "Jelenés"
- Úgy, arra már érdemtelen vagyok!

A Világ itt van, lábad elõtt ragyog;
Nem kell, hogy túlkelj az "Óperencián"
- Szeret, hív, lépj felé, - tárd karod;
Itt megtalálod éltetõ eszenciád!

20090109
Louis De La Cruise
Minden jog fenntartva!
Hozzászólások
gondola - január 17 2009 22:10:43
?????????
reitinger jolan - január 18 2009 09:12:29
Elkeseredett, utolsó lehetõség vagy beletõrõdés... azt hiszem az utóbbi.
Szeretettel Jolismiley
LouisdelaCruise - január 18 2009 10:27:15
Egyetlen, vagy ezernyi lépés?
- köszönöm, Nóra!

Louis
LouisdelaCruise - január 18 2009 10:38:47
Hmm, ... kedves Judit!
Nálam már nincs ennyi kérdés! smileysmileysmiley

Louis
LouisdelaCruise - január 18 2009 10:43:37
- Hogy keserûség-e, vagy beletörõdöttség? - ...
Piszok mód mérgez e XXI. század!
Talán sosem kellett volna tollat ragadnom....sose

Viszont szeretettel: Louis
gondola - január 18 2009 12:25:33
LouisdelaCruise!
Eszedbe ne jusson letenni a tollat!
A többit privát. smiley
Ariadne - január 18 2009 23:24:33
Ne lelegyen rajtad urrá a keserûség!
Hidd el mindíg van remény!
Aki ilyen szép szonetteket tud írni,
Annak nem szabad a tollat letenni!smileysmiley
Torma Zsuzsanna - január 19 2009 10:29:11
Kedves Lajos!

Úgy mondod, hogy "....mérgez a XXI. század!", mintha már a többi századot is átélted volna, ezért van összehasonlítási alapod a többi régmúlt századdal!!
De hát....nem tudjuk sem megerõsíteni eme tényt, sem cáfolni.

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmileysmiley
reitinger jolan - január 19 2009 15:02:00
A mérgezés már a XX században megkezdõdött, most egy kicsit emeltebb dózist kapunk.smiley
LouisdelaCruise - január 20 2009 14:43:34
Szia, Judit!
... - nem akarom letenni a tollat és meg nem történté tenni ezt a sok firkálmányt, csak ...néha értelmetlennek tûnik az egész!
- Ugyan, belegondolt már egyáltalán valamelyikünk is, hogy hány embert éltetnek a soraink, s válik emlékeinkben halhatatlanná?
LouisdelaCruise - január 20 2009 14:45:06
Köszönöm soraid, kedves Ariadne!
LouisdelaCruise - január 20 2009 14:45:45
Óh, Zsuzsanna!
... - tudnék mesélni.
LouisdelaCruise - január 20 2009 14:46:51
Még, hogy emelt dózis! 8-D
Fenan - január 21 2009 00:18:44
XI.század...? És a 19. jobb volt? Hát a 18.? És a 17.? Mindenki a maga korát tartja a legszörnyûbbnek... Mit jelent ez? Romló tendenciát, vagy csak azt, hogy ezzel küzdünk nap mint nap, és nem a tatárokkal, pestissel, inkvizícióval...?
Tényleg csak az tudna ítélni, aki századokat megélt - de inkább az se...
("Rats? When did you eat rats Louie?"smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 23. kedd,
Zoltán napja van.
Holnap Iván napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes