|
Vendég: 15
Nincs Online tag
Regisztráltak: 2,225
|
|

Van egy lovam.
gyönyörű kanca Ő,
Lónyelven lány,
vagy jobban mondva nő.
Fekete szőrén
fénylőn ragyog a nap,
Az orra keskeny,
két meleg szeme nagy.
Mozgékony szája,
úgy látom mosolyog.
Lófoga van,
- ez nem ritka dolog.
A kockacukrot
kezemből cseni el,
és ahogy nézz rám,
nagyon szeretni kell.
Homlokát, orrát,
ha megsimítom.
kezemen érzem,
- szereti nagyon.
És mikor hátát
végre felnyergelem,
és lóra szállok
Ő útra kél velem.
Felülről nézve
még szebb a világ,
A szemem innen
Jó messzire lát.
Átveszem lassan
mozgása ritmusát,
s átélem véle
őseink rítusát.
Mert lóra termett,
régen a magyar.
Határozott lett,
tudja mit akar.
Magyar vagyok,
nekem is van lovam.
Amikor vágtat,
jól érzem magam. |
|
|
- március 15 2009 11:29:46
Kedves Ervin!
Nagyon irigyellek, szeretem a lovat de nekem nem lehet.
Versed viszont tetszik és ha gondolod,adj a lovacskának nevemben egy kocka cukrot.
üdv:gufi |
- március 15 2009 12:04:52
Szeresd is! A ló nagyon okos és szép állat.
Szeretettel Joli |
- március 15 2009 14:15:48
Kedves Ervin! A ló annyira közel áll hozzánk, hogy felülve rá, magyarként lovagolhatunk és a határtalan szabadság érzését fújja velünk szembe a szél. Csodálatos állat, magán hordozza az ősi, vad és szilaj állatok szépségét, amelyet ritmusos mozgásával meg is mutat. Gratulálok versedhez.
Üdv. jocjo |
- március 16 2009 08:09:22
Kedves Ervin!
Nagyon aranyos,kedves verset írtál szeretett lovadról!
Én is fel fogok tenni egy versem az én "lovamról" a közel jövőben.
Ajánlom figyelmedbe,mert hasonló érzéseket élek át én is ha együtt száguldunk."Száguldó dübörgés"a címe.
Üdvözlettel iedone. |
- március 16 2009 10:46:35
    |
- március 16 2009 14:03:56
Kedves Ervin szép verset írtál a lovacskádról. Jó neked, hogy ilyen csodás pacid van . üdvözlettel: maximum |
- március 18 2009 06:30:35
Kedves barátaim,
Csak nektek, csak itt elárulom, hogy őszinte sajnálatomra nincs lovam. Bár nagyon is szeretném, hogy legyen.
Ezt a verset egy 14 éves ifjú hölgy kérte tőlem, mert imádja a lovakat.
Remélem, hogy ez a vers egyszer valóság lesz és tényleg lesz egy igazi, saját lovam.
Köszi a hozzászólásokat.
Üdv: Ervin |
|
|
| Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
|
|
|
Ma 2026. június 23. kedd, Zoltán napja van. Holnap Iván napja lesz. |
|
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni
|
|