Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:47:28
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 9
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Rémálom

Rémálom!


Járom az utat
Éjnek éjjelén
rémálom feneketlen tengerén.
Arcom, kezem tövisektől vérzik,
léptem fekete rózsák kísérik.

Járom az utat
keresek valamit,
képembe fekete,metsző szél hasít.
Súlyos gondból vart fekete kabátom,
libegő szárnyában folyton megbotlom.

Járom az utat
benézek minden zugba
köröttem a világ verejtékes lucska.
Emberek könnye, ártatlanok vére,
feketén szárad a jéghideg kőre.

Járom az utat
kiborít mit látok-
vénát szúró fiú bambán vigyorog.
Árad a szer ,most azt hiszi boldog,
valójában a holnaptól borzong.

Járom az utat
nem is merem hinni-
gyerekeket látok zacskóba lihegni,
kicsi leány mocskos kezét nyújtja,
mosolyát váltaná kevés apróra.

Járom az utat
végre fényt látok,
amott mulatnak az új gazdagok.
Mind ki számít ezen a világon,
ki kérdi pénze honnan,milyen áron?



Járom az utat
mint kósza lélek,
férfi férfival,nők nővel élnek.
Arrébb jajszava hallik síró anyának,
éles sikolya abortált magzatnak!


Járom az utat
szótlanul,mélán
barázdált arcú nénike néz rám,
„ne vénülj meg soha”- üzeni szeme,
nem tud már adni,elhagyta gyermeke.

Járom az utat
de nincs út előttem!
Holnap –majd talán holnap újra kezdem.
Megyek , csak megyek keresek valamit,
én édes Istenem mutasd meg hogy mit!

Fava





Hozzászólások
heaven - január 14 2011 20:11:45
Kemény vers. Jól megírtad, ilyen világban élünk... Mindannyian keresünk valamit. Van ki élete végéig sem találja meg azt, ami után fáj a szíve.smiley Szívbe markoló sorok.
fava - január 14 2011 20:29:53
Igen kedves heaven...mert ilyen kemény maga a világ ....és én keresem még magamat is néha...
örültem neked!
Szeretettel:favasmiley
Geot - január 14 2011 21:23:38
smileysmileysmiley Kedves Fava! Nagyon kemény verset írtál Tudod! A keresést nem szabad feladni! Majd jön válasz a kérdésedre!
Szeretettel:Geotsmileysmileysmiley
Radmila - január 14 2011 21:37:34
Kedves Fava,
gyönyörű verset írtál, elgondolkodtatót.
Szeretettel gratulálok: Radmilasmileysmiley
marina - január 14 2011 22:33:47
Mélyen elgondolkodtattál kedves fava... nagyszerű sorokba szedted a valóságot...

Szeretettel gratulálok:marina
mamuszka - január 15 2011 09:23:01
Drága fava - szomorú versben fogalmaztad meg aggályaidat, - pont olyan keserűen, ahogy én szoktam.
Szép a vers mint művészi alkotás - vonatkoztassunk el a komor tartalmától...és talán - ha bízunk benne - lesz még jobb világ is, bár mi nem élvezzük már, mert nem következik be a közeli jövőben

szeretettel olvastalak és köszönöm a te látogatásodat is..
mamuszkasmileysmileysmileysmileysmiley
bZsanna - január 15 2011 09:28:27
Kedvesem, ez nem rémálom, hanem a szomorú valóság... Bár a rém jelző megállja a helyét, de ha csak álom lenne...de sajnos nem az...
Szépen megírtad, gratulálok! Zsannasmiley
agota - január 15 2011 09:53:58
Remek, vers, kalap le!
Ágota
pircsi47 - január 15 2011 13:01:08
Szomorú, nagyon jó vers!
Tetszett, gratulálok:smiley Pircsismiley
gufi - január 15 2011 13:59:03
Kedves Fava!
Mit megírtál, bár csak rémálom volna, hisz abból fel lehet ébredni.
Viszont versed a kőkemény mai valót elemzi,ez az igazi "valóvilág"
Nem a villa szennye. Igazi, kemény kórkép. Remekmű!
üdv:gufismiley
hubart - január 15 2011 18:28:49
Jó kis szociográfiát írtál, Valika!
Szeretettel, Ferismiley
fava - január 15 2011 19:45:26
Geot kedves!
Lehet,sőt tudom hogy kemény ...de a valóság is ilyen kemény....keresek,keresek szüntelem...talán megtalálom amit keresek-ki tudhatja.
Szeretettel:favasmiley
fava - január 15 2011 19:47:43
Radmila!
Köszönöm hogy elgondolkodtál...ha sokan tennék akkor talán változna az élet köröttünk...
Marina kedves...a te gondolataidnak is tiszta szivből örülök!Köszönöm hogy olvastál...
Szeretettel:favasmileysmiley
fava - január 15 2011 19:49:12
Mamuszka kedvesem sok mindenben hasonlóan gondolkodunk,ezt már tudjuk régen...én örülök hogy rád találtam és megoszthatom veled gondolataimat.
Ölellek szeretettel:favasmiley
fava - január 15 2011 19:53:03
Drága Zsanna bizony igy van ez a valóság...bár többen hallanák ,látnák,éreznék...
Köszönlek:favasmiley
fava - január 15 2011 19:54:14
Agota kedves örülök megtisztelő véleményednek!
Köszönöm hogy olvastál,szeretettel láttalak.favasmiley
fava - január 15 2011 19:56:02
Attila! Köszönöm megtisztelő véleményedet!smileysmiley
fava - január 15 2011 19:57:10
Pircsikém! Én inkább dűhösnek mondanám...de igazad van ez a szomorú valóság...örültem jöttödnek:favasmiley
fava - január 15 2011 20:00:44
Kedves Gufi!
Nekem rémálom,mert méhg hinni szeretném hogy egyszer talán felébredek belőle...de!És nem elég nekünk a való élet még minden nap otja a tv a villa szennyét is a nyakunba!
Köszönöm hogy remekműnek tartod -hol vagyok én még attól?
Szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - január 15 2011 20:02:18
Kedves hubart!
Örülök hogy neked is elnyerte tetszésedet!Örülök hogy olvastálsmileysmiley
Szeretettel:fava
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes