Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:47:28
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 9
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Szülés


Szülés

Velőt rázó sikoly,
fehér-zöld szülőszoba,
csontot tágító kín,
asszony gyöngyöző homloka.

Szemközt óra a falon,
három perc s újra
megfeszül feszesre
a fájdalom húrja.

Asszony aki szül,
mint a megáradt folyó,
lombos erdő,meleg föld-
termést adó.

Szülőszobát betölti
az asszony , vér szaga,
meleg sok sejtes vér-
életünk rubin anyaga.

Három perc…
Megint feszülő izom,
csikorduló foga,
utolsó szabadító kín,
szájon mosoly ül íme a csoda.

Fájás,kín térdre hullnak
a fáradt anya ágya mellett,
gyönge, vékonyka hang jelzi:
új embernek adott életet!

fava 2OO7 december 29
Köszönöm a sorsnak hogy jelen lehettem az unokám születésénél...
Hozzászólások
NDI - január 22 2011 18:41:31
Az Élet Ébredése,,,
Igaz, nekem is a legnagyobb örömem volt unokáim születése. Csak én nem írtam ilyen jó verset róla.

üdv NDI smiley smileysmileysmileysmileysmiley
mamuszka - január 22 2011 18:43:00
Kedvesem!
tökéletes átéléssel - fájdalmas örömteli sorokkal jelenítetted meg az asszonyi élet legfontosabb szerepét: az élet-adást.

szeretettel olvastam: mamuszkasmileysmiley
gufi - január 22 2011 19:03:05
Kedves Fava!
Ez igen, mesterien bemutatva, nem csak nőknek.
Versed életszerűen ábrázolja a történést. Minden elismerésem!
üdv:gufismiley
bZsanna - január 22 2011 19:19:10
Ez olyan klassz! Én soha nem éltem át, nem szültem, de ez a vers oly érzékletes, hogy szinte érzem...
"utolsó szabadító kín,
Szájon mosoly ül íme a csoda+
A versed is egy csoda! Szeretettel gratulálok! Zsannasmiley
marina - január 22 2011 20:01:41
Nagyon szép!
Radmila - január 22 2011 21:03:56
Szép versedhez gratulálok, kedves nagyi.Szeretettel: Radmilasmileysmileysmiley
hubart - január 22 2011 22:06:59
Felemelő pillanat gyönyörű versben!
Szeretettel, Ferismiley
rapista - január 23 2011 08:58:05
szépen megírtad - szemlélőként is felrémlett benned nyilván a saját szülésed!
agota - január 23 2011 11:13:03
Bizony és hogy elfelejtünk minden kínt abban a percben!
Majd csak A KÖVETKEZŐNÉL TESSZÜK FEL A KÉRDÉST, "HOGY LEHETTEM ILYEN HÜLYE, AMIKOR TUDTAM!!!"
De ez is elcsitul abban a percben.,........
Ágota
Torma Zsuzsanna - január 23 2011 20:32:18
Kedves Fava!

ÉN is átéltem kétszer ezeket a fájdalmakat, de a végén a fájdalom könnyei örömkönnyekbe váltottak.
Sokan félnek a szülés látványától, de, ha én tehetném nagyon szívesen végignéznék egy-egy szülést, mert a vége, az új ember születése mindennél fenségesebb látvány!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
Geot - január 24 2011 20:53:52
Csodálatosan megjelenítetted a szülés-születés fájdalmát és csodáját! Én három gyermeknek adtam életet. Áprilisban születik az unokám! Ez vár a lányomra is! Ez a CSODA!
Szeretettel:Geotsmileysmiley
fava - január 25 2011 19:47:08
Köszöm mindannyiatoknak a kedves hozzászólásokat....látom abban egyet értünk hogy a világ legnagyobb csodája amikor egy új élet születik...igen ez maga a csoda!!!!Az unokám is maga a csoda!
Szeretettel láttalak titeket:favasmileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes