Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:46:33
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 13
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Nesztelenül

Nesztelenül

Kezemben virág
merengve emlékezek...
ez a Te napod,
melyen idézem szellemed.
Zárt pillám mögött
agyam rejtett zugából
hívom elő képedet,
vajon mivé lettél volna?
Ha nem szólít el végzeted.
Ádáz küzdelemmel vonszoltad
sarkadhoz láncolva
kérlelhetetlen betegségedet,
orvul kiszolgáltatva a mikrobák
gonosz ördögeinek.
Hol hideg verejték borzongatott,
hol perzselő erejű láng égetett,
míg a balsors egyetlen fogással
szétroppantott akarást,igyekezetet.
Az ember csak egyszer élhet...
Csak egyszer ...és semmi vissza nem térhet!
Mindig eljön a vég,a pusztulás
és az új életnek semmi köze a régihez.
Szeretném kinyújtani a kezemet,
hogy visszahozzam letűnt életed,
de mit sirassak vissza?
betegségtől erődet alá ásott,
sírba szánt életed?
A térben, mint apró füstgomoly
kószál idézett szellemed,
nesztelenül szétfoszlik,
mikor lustán felnyitom szememet.
Csak porgomoly száll föl sírhalmodról
beporozva szemem sarkából
éppen kicsorduló könnyemet,
halkan mondom:Isten hozzád!
Hát akkor megyek...
Nesztelenül,lábujjhegyen nehogy felriasszam
a nyugvó lelkeket.


Hozzászólások
Radmila - január 27 2011 20:44:09
Kedves Fava,
szomorú hangulatú versedhez gratulálok: Radmilasmileysmiley
agota - január 28 2011 06:04:58
Méltó,szép!
Ágota
pircsi47 - január 28 2011 10:17:21
fava!
Nagyon szép megemlékezés!
Szomorú, de szép!
Gratulálok: Pircsismiley
mamuszka - január 28 2011 10:51:46
Kedvesem!

szomorú szép emlékezésed megsebzi az olvasók lelkét, "magamból naponta fölcibálom, csak hogy valami fájjon.." - valahogy így írta József Attila...és ez az érzés minden szomorú ember lelkében él.

ölellek Saroltasmileysmiley
heaven - január 28 2011 17:36:54
Megható. Nem tud az ember mit szólni ilyenkor..smiley
fava - január 28 2011 19:39:33
Kedves Radmila! Régi szomorúság ez már bennem....már megbékéltem,csak...
Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - január 28 2011 19:40:07
Köszönöm Ágotám!
Örültem neked!
Szeretettel:favasmileysmiley
fava - január 28 2011 19:40:52
Pircsikém a halál mindig szomorú!
De már megbékéltem...
Szeretettel:favasmiley
fava - január 28 2011 19:43:38
Mamuszka drága!
Nem akartam sebeket ejteni,csak emlékezni valakire aki már nincs itt,aki szeretett,aki értelmetlen küzdelmet vivott...már megbékéltem,de néha fel kel tépni a sebzett lelkek mélyét...
Szeretettel köszönlek,jó hogy vagy!:vsmileysmiley
fava - január 28 2011 19:44:48
Kedves heaven...nem is muszály!
Elég hogy itt jártál-köszönöm!
Szeretettel:favasmileysmileysmiley
bZsanna - január 28 2011 21:47:49
Fájdalmasan szép emlékezés szerettedre... El kell tudni engedni "Őket" Szép versedhez szeretettel gratulálok! Zsannasmiley
fava - január 31 2011 18:44:31
Kedves Zsanna!
...igen el kell tudni engedni őket,bár nagyon nehéz,de igy kell tennünk...
Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - január 31 2011 18:46:13
Kedves Attila!
Igazad van ...jó lenne ha igy lehetne...jó lenne...sok év kell hozzá!
Köszönöm!
Szeretettel:favasmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes