Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:45:47
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Mit ér a szó


Mit ér a szó

Mit ér a szó,
ha megnyirbálva szárnya,
mint folyónak kövekkel
megakasztott árja.

Hiába a szó,
ha pusztába kiált,
csak a vízhangja bolyong
a tejúton át.

Kevés a szó,
ha a torkodon elfullad,
mint élet kereke-
ha a sárban elakad.

Gyönge a szó,
mint ősszel fáradó fény,
mélán türemkedik
lelkem minden résén.

Akkor ér a szó,
ha búgó zümmögés,
ereimbe átömlő
zene kísértés.

Védhet a szó,
akár egy lágy burok,
gyógyító erő-
körötted gomolyog.

Elég a szó,
ha ajkadról a szív dala száll,
mint felhők fátyolán
a napfény szitál.

Erős a szó,
ha legyőzi bánat viharát,
megolvassza sors
pecsétjének viaszát.


fava
Hozzászólások
pircsi47 - február 05 2011 19:14:47
fava!
Nagyon szépet írtál, "ajkadról a szív dala száll" igy ér valamit az egész!
Gratulálok: Pircsismiley
heaven - február 05 2011 20:20:50
Sokat mondanak a soraid, igen..smiley
iytop - február 05 2011 20:37:20
Úgy bizony a szavakra kell ügyelni,boldogságot ...örömet vagy pontosan az ellentétjük értelmét hozzuk velük.Ha igazságosak akarunk lenni soha ne adjunk hozzá és soha ne vegyük el belőle.
agota - február 05 2011 20:47:14
Jó gondolatok, jó szavak!
Ágotasmiley
mamuszka - február 05 2011 21:18:10
Alaposan végig gondolt mérlegelése a szavak erejének, hatalmának, szerepének - pozitív és negatív irányban.
Ez a téma engem is foglalkoztatott, de nem tudnám ilyen remek költői formába önteni

gratulálok - és örülök, hogy ismét a régi vagy
ölellek mamuszkasmileysmiley
hubart - február 05 2011 23:15:51
Versed szóról szóra igaz!smiley
Szeretettel, Ferismiley
bZsanna - február 06 2011 09:07:03
Szép, sodró, dallamos és témájában
is nagyon kifejező. Gratulálok!
Szeretettel, Zsuzsasmiley
mimone - február 06 2011 10:00:49
ez nagyon jóra sikerült....smiley

szeretettel:minesmiley
Torma Zsuzsanna - február 06 2011 10:01:46
Kedves Fava!

Nagyon szép, sőt gyönyörű, amit írtál, és amellett még sok bölcsességet is tartalmaz!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
Helena - február 06 2011 10:56:20
Nagyon szép a versed!!!smileysmileysmiley
Gratulálok!smileysmiley

Szeretettel: Helenasmileysmiley
fava - február 06 2011 17:30:02
Igen kedves Pircsikôm csak igy ôr valamit,csak igy4
Szeretettel l§ttalak:favasmiley
fava - február 06 2011 17:32:27
Heaven kedves...azt szerettem volna ha sokat mondanak,talán akkor sikerült?
szeretettel:favasmileysmiley
fava - február 06 2011 17:33:41
Bizony iytop!A szvak súlyuk van,ha néha még nem is gondolunk rá...
szeretettel láttalak:favasmiley
fava - február 06 2011 17:34:15
Köszönöm kedves Ágota ...örültem neked!
szeretettel.favasmileysmiley
fava - február 06 2011 17:35:40
Drága Mamuszka ! Sokszor nem is gondolunk a mérlegre amikor kimondunk valamit pedig kellene ,mert a szavaknak igenis nagy jelentőségük van...
szeretetteli ölelésem atiéd:Vsmiley
fava - február 06 2011 17:36:30
Kedves Attila! Köszönöm! Örülök hogy tetszett4
Szeretettel láttalak:Valikasmiley
fava - február 06 2011 17:37:27
Kedves Feri! Neked is köszönöm hogy olvastál és egyet értessz velem.
szeretettel:favasmileysmiley
fava - február 06 2011 17:38:21
Zsanna kedves!
Örülök hogy tetszett...szeretettel láttalak:Valikasmiley
fava - február 06 2011 17:39:07
smileyZsanna kedves!
Örülök hogy tetszett...szeretettel láttalak:Valikasmiley
fava - február 06 2011 17:40:13
Kedves Mine!
Én örülök hogy itt jártál:favasmiley
fava - február 06 2011 17:41:04
Kedves Zsuzsanna! Köstzönöm hogy olvastál,örülök hogy tetszett!
Szeretettel:favasmiley
fava - február 06 2011 17:41:45
Kedves Helena ! Neked is köszönöm hogy velem tartottál!
Szeretettel:favasmileysmileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes