Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:48:13
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Mért hült ki a szemed?

Mért hűlt ki a szemed?

Úgy kell nekem a szeretet,
mint haldoklónak biztató,
tikkadt földnek bő eső,
ha kiapad áztató.
Eső után ha kisüt a nap
szivárvány
színes fénytörés megtisztult
dörgő ég után..
Mezőnek szép virág,
s magok a földnek ,
hontalan madárnak
tavaly rakott fészek.
Mint nyugodt alvónak
színes álomképek,
csillagtalan éjjelre
tiszta reggelek.
Mért csalnak meg mindig
csalfa,vak remények?
Add tudtomra kérlek
Mért hűlt ki a szemed?

Szemed távolba néz
hideg tekinteted,
elmaradt kézfogás,
engem zavar a csend!
Eltűnő álmok ,
mond meg mit tegyek?
Nem bántottalak-
mért hűlt ki a szemed?.
Hisz itt vagyok,csak veled-
már rég kísérlek,
bárhol jársz: maradtam
béke szigete csak Neked.
Mi sejtjeimben érték volt
megosztottam veled,
hogy naggyá nőhess,
Te veled ,sosem nélküled.
Nem tudom mért hull a csillag,
hamvadnak fények?
Úgy rág a kérdés, mint a féreg
Mért hűlt ki a szemed?

Úgy kellene a szeretet,
mint haldoklónak bíztató,
szép reményt ,új esélyt ,
varázslatot tartalmazó.
Hogy én is naggyá nőjek,
sejtjeimnek új erőt adó,
jelt hagyhassak utókornak-
hű szeretet ,gyógyító.
Hiába suhannék utánad
erőtlen röptem…
Félek! Mélybe hulló,
száműzött csillaggá lettem.
Két szemem könnyben ég,
semmibe hullt évek,
szólnod sem kell… minek?
Tudom már mért hűlt ki a szemed!
Hozzászólások
hubart - február 09 2011 21:51:41
Nagyon szép! Szeretettel ovastam.
Ferismileysmiley
Helena - február 10 2011 06:22:54
Nagyon szép vers!smileysmiley

Szeretettel:Helenasmileysmiley
agota - február 10 2011 06:53:45
Káprázatos sorok.
Nem jutok szóhoz.
Ágota
reitinger jolan - február 10 2011 09:48:32
A szem mindent elmond, sokszor beszélni sem kell.
Kifejező, szép a versed.
Szeretettel Jolismiley
heaven - február 10 2011 14:15:50
Szomorú.smiley
fava - február 10 2011 18:42:29
Kedves Feri!
Örülök hogy olvastál!
szeretettel:Valikasmiley
fava - február 10 2011 18:44:01
Kedves Helena!
Köszönöm hogy olvastál!
Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - február 10 2011 18:45:05
Kedves Ágota!
Nem vagy te olyan szűkszavú...örültem jöttödnek:favasmileysmileysmiley
fava - február 10 2011 18:46:22
Igazad vabn kedves Joli...valóban a szem mindent elmond,legalábbis számomra nagyon sokat.
Örülök hogy értettél,szeretettel:favasmileysmileysmiley
fava - február 10 2011 18:48:47
Kedves Manon!
Köszönöm!
szeretettel:favasmiley
fava - február 10 2011 18:49:49
Kedves heaven!
Tényleg szomorú,de valós alapja van sajnos...
Szeretettel láttalak:favasmileysmiley
pircsi47 - február 11 2011 11:48:55
fava!
Nagyon megható, szomorú a versed és főleg, ha valóság alapja van!
Nagyon szépen megírtad, légy erős és tedd túl magad rajta!
Gratulálok: Pircsismileysmileysmiley
fava - február 13 2011 19:44:42
Kedves Pircsi!
Valóban szomorú,és sajnos valóság alapja van.Megpróbálok erős lenni,hogy mikor leszek túl rajta...nem tudom.
szeretettel láttalak:favasmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes