Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:49:39
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 13
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
De élnem kell...

De élnem kell!

De élned kell…
Bár szeretnél ár ellen fordulni,
idő démonával szembe szállni ,
egy hintán ülni ami elringatna,
belefektetne szép álom karjaiba.

Mily jó lenne…
hogyha a valóságtól elszakadnék,
fejem homályos sejtelmek szédítenék,
mint a bor mi elkábítja érzékeid,
mámorától szempillád nehezedik.

De élned kell…
Az ember olyan mint a gyöngyhalász,
számtalanszor lemerül egy életen át,
hogy aztán reményt vesztve üres kézzel,
felbukkanjon fogyó oxigénnel.


Mily jó lenne…
Lemondani már,de vonz a mélybe
az igazgyöngy sejtelmes fénye,
merül fuldokolva ,merül végig,
kutat, keres eszméletvesztésig.

De élned kell…
Ha enyém lenne a szivárvány fénye,
El kell tűrnöm az esőt érte,
Ha elvakítana gyémánt fénye-
Búsan töprengek mily jó lenne…
De élnem kell…

fava

Hozzászólások
gufi - március 16 2011 20:32:40
Kedves Fava!
Versed az élet szava. Az igazgyöngy füzéren egy szemecske,
a szivárvány színének egy szegmense. Csodálatos!
üdv:gufismiley
agota - március 16 2011 20:34:46
Gratulálok!
Remek! Tetszenek a "kiforgatott" sorok.
Ölel
Ágota
hubart - március 16 2011 21:16:23
Filozofikus sorsvers gyönyörű képekkel!
Szeretettel Ferismileysmileysmiley
Radmila - március 17 2011 00:45:40
Kedves Fava, nagyszerű versedhez szeretettel gratulálok: Radmilasmileysmiley
gyongyszem555 - március 17 2011 05:49:59
Kedves fava! Csodálatosan szép versed megérintette lelkemet, nagyon szép filozofikus gondolatok az életről. "ha enyém lenne a szivárvány fénye, el kell tűrnöm az esőt érte".
Gratulálok!
Szeretettel: Évi.
mamuszka - március 17 2011 07:58:31
Drágám !

szép lelked vergődését érzem versed soraiban...
sok szeretettel fűszerezve

ölellek mamuszkasmileysmileysmiley
fava - március 17 2011 19:08:53
Kedves Gufi!
Igen ,mert az élet iratta velem ezt a verset.Köszönöm hogy értettél....
Szeretettel:favasmiley
fava - március 17 2011 19:09:39
Ágota kedves!
Örülök hogy elolvastad....
szeretettel láttalak:favasmiley
fava - március 17 2011 19:10:44
Kedves Feri!
Valóban az sorsvers...köszönöm értésdet!
Szeretettel láttalak:Valikasmiley
fava - március 17 2011 19:11:44
Kedves Zsu!
Bizony sokszor nehéz...mármint élni..de...
Szeretettel megköszönöm értésedet:favasmiley
fava - március 17 2011 19:12:42
Kedves Radmila!
Köszönöm hogy olvastál,örülök hogy tetszett! Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - március 17 2011 19:14:18
Bizony -igy van ez kedves Évi...sokszor a vad forgószelü vihar után legszebb a fény ragyogása...csak meg kell látni,bár sokszor oly nehéz!
Szeretettel.favasmiley
fava - március 17 2011 19:15:55
Mamuszka drága! Szeretettem hálóban
szép lelkem romokban...
Ölellek:valikasmiley
sziszifusz - március 17 2011 21:04:05
Gyönyörűen fogalmazott szép sorok!

Nagyon tetszett!smileysmileysmiley
mamuszka - március 17 2011 21:07:20
Valika drágám!

fáj ezt olvasnom tőled, de nagyon megértem, mert sok boldogtalan ember vesz körül és magam is az vagyok, voltam többnyire - apró kis hópelyhek az örömök, rajtuk keresztül Isten szól: jövök!
Ha vallásos vagy , ez vigasztaljon, én sajnos nem igazán hiszek az isteni igazságban és a túlvilági jutalomban ...talán azért szenvedek ennyire...de ezt nem lehet erőltetni, mint ahogy a szerelmet sem.
sok szeretettel ölellek Saroltasmileysmileysmiley
fava - március 20 2011 19:46:14
Kedves Sziszifusz!
Örülök hogy tetszett amit olvastál...favasmiley
fava - március 20 2011 19:47:51
Drága Mamuszka!
Tudod ,már sokszor megbeszéltük hogy nem hiszek túlságosan...lehet hogy ez baj ,de ilyen meterialista ember vagyok én...
Köszönöm együttérző szavaidat:valikasmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes