Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:47:28
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 9
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Szikrázó tűz


Szikrázó tűz

Mit szóljak a szikrázó tűzről?
Mi fiam szemében ég, ha fest,
vagy ha kedve tartja karcsú
újai közt a grafit elered.

A hangulat akár a lepke
rezdülő szárnyával,
megül lelkében,formálódik,
ragadja magával.

Halvány mosoly röppen át
elmélyült,kedves arcon,
gondolat tükörképe
kel életre a vásznon.

Illanó pillangó ül meg
bíborpiros virágon,
épp kifeslett fűz levele
fiatal remegő ágon.

Ott egy varázsos pont lüktet
belőle nő ki a fény,
könnyedséget sugallva
megül a kép közepén.

Néha dühös kezekkel
tépnéd szerte széjjel,
van hogy megmutatnád
büszkén, szenvedéllyel.

Mire a csüggedés hogy
kétes, kevés a béred,
ha jönnének is zúduló
hangok ellened.

Hagyd az csak
hangzavar keltette vibrálás,
munkád igazi bére
a méltányolás.

Fava


Hozzászólások
hubart - április 19 2011 19:54:10
Valikám, csodálatos verset írtál fiad szenvedélyes munkájáról! Gratulálok!
Szeretettel, Ferismileysmiley
fava - április 19 2011 19:57:49
Ferikém! Most jöttem haza Magyarországon voltunk Ajakon .Ott nyitották meg a kisfiam aki 21 éves kiállitását...nagyon jó érzés ,valahogy el sem tudom mondani!
Szeretettel:Valikasmileysmileysmiley
Piroska54 - április 19 2011 20:01:21
Gratulálok fiadhoz, szép munkájához! Neked pedig a vershez! Piroskasmileysmiley
NDI - április 19 2011 20:06:15
Valika - gratuálok mindkettőtöknek,
Hullocsillag - április 19 2011 20:30:51
Nagyon jó lett.smiley
mamuszka - április 19 2011 20:39:14
Valikám!

gratulálok fiad sikeréhez és anyai örömödhöz.
Ez a legszebb vigasz...
ölellek mamuszkasmileysmileysmiley
fava - április 19 2011 21:19:27
Piroska!
A legnagyobb csodák eggyike amikor egy festmény születik a szemem láttára...ezt próbálom meg visszaadni verseimben amikor róla irok...
szeretettel köszönlek:favasmiley
fava - április 19 2011 21:21:04
NDI-köszönöm mindkettőnk nevében!
Szeretettel:fava
fava - április 19 2011 21:21:35
NDI-köszönöm mindkettőnk nevében!
Szeretettel:fava
fava - április 19 2011 21:22:25
Köszönöm TIRS! Örültem neked!
szeretettel.favasmiley
fava - április 19 2011 21:23:42
Mamuszkám! Rátapuimtottál a lényegemre megint...a legszebb vigasz amit kaphatok!
Szeretettel ölellek:Vsmiley
Csaba - április 19 2011 21:23:49
Valikám Kedves !
Fiad sikere,a te sikered is,
ezt csodaszépen írtad meg !
Szívemből örülök sikereteknek
és örömötöknek !A szép vershez
szeretettel gratulálok Csaba.
fava - április 19 2011 21:28:34
Kedves Csaba! Igen....nagyon sok részem van abban hogy sikeres,mert gyermekkora óta táplálom lelkesedését,támogatom mindenben hogy azt tehesse amit szeret.Nagy öröm ez nekem,de neki is...köszönöm értésed!
Szeretettel :Valikasmiley
Szofi55 - április 19 2011 22:42:17
Nagyon tetszett a versed. Gratulálok mindkettőtöknek.
Szeretettel: Szofi
csellista - április 20 2011 05:21:02
Kedves Fava!
Szívből gratulálok versedhez. Valóban a legnagyobb csodák egyike, ha gyermekünben megláthatjuk az alkotó világot!
Szeretettel: zsuzsasmiley
Radmila - április 20 2011 08:31:07
Nagy gratuláció versedhez: Radmilasmileysmiley
reitinger jolan - április 20 2011 09:00:18
Szép és hiteles kép fiad művészi látóképességéről.

(javíttasd, az ujj nem új)

Szeretettel Jolismiley
Torma Zsuzsanna - április 20 2011 12:17:11
Kedves Fava!

Most, hogy a hozzászólásokból látom, hogy 21 éves fiadnak volt kiállítása, én is őszintén gratulálok. A versből nem tudtam eldönteni, hogy kicsi a gyerek, vagy nagy, mert a képen kisgyermeket láttam!
Azzal tudjuk a legjobban ösztönözni gyermekeinket, ha méltányoljuk igyekvésüket, cselekedeteiket, és megdicsérjük őket, amennyire csak megilletik!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
bZsanna - április 20 2011 14:31:49
Jaj, de szépen festetted az ihlet pillanatait gyermeked lelkében és szemében!
Szeretettel gratulálok! Zsannasmiley
lazarhzs - április 20 2011 16:00:13
Igazi anyai szeretettel nézed fiad művészetét.
Gratulálok hozzá!
üdv zsuzsa
fava - április 20 2011 19:12:15
Kedves Szofi! Köszönöm hogy olvastál ,a fiam nevében is!
szeretettel:fava
fava - április 20 2011 19:13:30
Csellista kedves!
Örülök hogy igy látod!
szeretettel láttalak:favasmiley
fava - április 20 2011 19:14:11
Radmila kedves...köszönlek!
Szeretettel:favasmiley
fava - április 20 2011 19:15:02
Joli kedves ! Már rájöttem!
Köszönlek! favasmiley
fava - április 20 2011 19:16:19
Kedves Zsuzsanna! Örülök hogy értettél!
Köszönlek:favasmiley
fava - április 20 2011 19:17:28
Zsanna kedves!
Én csak megpróbáltam leirni amit látok amikor alkot,elkapni a pillanatot!
Szeretettel:favasmiley
fava - április 20 2011 19:18:46
Azért Zsuzsám ...mert szüksége van rá,én ezt nagyon jól tudom.
Örülök értésednek,szeretettel láttalak:fava
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes