Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:43:05
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
A húsvéti nachtkaszli

Éjszakánként csendben,
halkan, nyílnak fiókjai.
Mi ez?
Ki ez?
Miért?
Dübörögve nyílnak fakkok,
ömlenek már adatok.
Emlékek, érzések.
Élet!
Ki vagy, mi vagy?
Enyém?
Miért?
Ki kért meg rá, hogy gyere?
Felszakítva sok sebet!
Menj el!
Hagyj!
Élnem kell!
De a tiéd!
- Szólt a kasztli,-
nem érted?
- Nem kell, eredj!-
S visszakúszik a sötétben,
de biz' árnyékként követ.
-Tudd csak meg!-
-Mit?-
Hogy miért?
Éltem?

Hess vércse, denevér!
Menj előlem,
hagyj békén!
-Itt van, nézd!-

Lelkem csügged,
fájva fáj,
amit e fiók kínál!

Engedj szorításból,
kérlek!
Tán nem volt
még elég?

Keresztfád alatt Jézus
térdre rogyva állok én,
szememből
patakkönny hull
nem érted, hogy miért?
Kérve kérlek,
szánj meg végre
vess véget
sok szenvedésnek!
Lennék bárány,
Istenbárány,
csak had éljek
végre Én!

Arra ítélsz,
hogy így éljek
míg,
lelkemben
Isten dolgát végzed el?

Kérlek maradj,
Égre kérlek
ne hagyj el!
Tedd a dolgod,
és ne gondold,
dőreség mit
itt remélsz!
Hisz szóról szóra,
színről, színre,
derülnek fel tükreim.
Így is semmi,
így is minek?
Tűnik elő -
ki lakik?-

Számadás az élet mindég,
bíró, ülnök bárki is.
Magad elől menekülni?
Ember!
Dőre!
Isten!
Jézus!
Láthatod már!
Ember ez!
Porban, térden,
kegyelemért!

Csapás, mely
tested sebzi,
véred ontja
Jézusom!
Mentsd meg ettől,
Szentséges Jó Krisztusom!

De nem,
mert !
Írva vagyon!
Megváltás csak így lehet,
s Te teszed,
hisz Isten rendelése ez!
Bár keser e kehely,
élted e földi létben
véget ér, mert így
rendeltetett!
Miért Te,
miért nem én?
Tűröd, mert tűrnöd kell?
Ezzel mented e világot,
ki ugyan nem érdemel!
Kiiszod sorsod kelyhét,
mert így rendeltetett!
Édes Jézus, légy vendégünk,
áld meg, amit adtál nékünk,
Emberként élni meg!

Nachtkaszliból kibuggyanó
élet és a szeretet,
talán elég,
talán kevés,
Isten mindig Szeretett!
Hozzászólások
Torma Zsuzsanna - április 29 2011 08:16:58
Kedves Zsuzsa!

Versedből igazi világfájdalom csendül ki. Nem akarod, hogy abból a bizonyos "fiókból" előjöjjenek az emékek, de azok csak ki akarnak onnan törni, mert valószínűleg tudat alatt is ott élnek benned, és sohasem fogod tudni kitörölni.
Nagyon meghatott! Hagyd, hogy az emlékek feltoluljnak Benned, szíved-lelked megnyugszik utána!

Üdv.: Torma Zsuzsanna
smileysmileysmiley
csellista - április 29 2011 08:26:01
Köszönöm Zsuzsanna értő szavaidat, bíztatásodat!
Szeretettel: zsuzsasmiley
lazarhzs - április 29 2011 10:17:17
Versed szaggatott lüktetése számomra tökéletesen átadja a lelkedben dúló érzéseket.
Üdv: zsuzsa
NDI - április 29 2011 11:07:34
Kedves csellista-Zsuzsa! Versed egyszerre játékos (a formájában) és fájdalmas (a mondanivalójában). Ez komoly bravúr!
Radmila - április 29 2011 11:58:09
Kedves Zsuzsa, a fájdalmaka nem kell magunkba fojtani, igazad van, talán játékos formában kell tőlük megszabadulni.
szeretettel gratulálok: Radmilasmileysmileysmiley
csellista - április 29 2011 12:19:17
Örülök, hogy érezted Kedves Zsuzsa! Nagy öröm számomra!
Szeretettel: zsuzsasmiley
csellista - április 29 2011 12:20:20
Kedves Domokos!
Sokat számít nekem a véleményed, amit hálásan köszönök.
Szeretettel: zsuzsasmiley
csellista - április 29 2011 12:21:36
Drága Radmila!
Azt gondolom, hogy hamis képet fest magáról az, ki azt mondja, hogy mindig "idilli" a lelke. Ez is hozzám tartozik, mint bármelyik dal. Köszönöm, hogy értesz, és ismét itt vagy.
Szeretettel: zsuzsasmiley
Hullocsillag - április 29 2011 14:26:56
Nagyszerű vers, remek forma, szép lett!
pircsi47 - április 29 2011 14:48:58
Zsuzsikám!
Nagyon szépen megyrtad, gratulálok: Pircsismileysmileysmiley
Csaba - április 29 2011 19:19:40
Zsuzsa Kedves !
Szabadulj fájdalmaidtól,
írd ki magadból megnyugszol !
Szépséges,fájdalmas fohász !
Szeretettel Csaba.
czegledy66 - április 30 2011 20:26:26
Gratulálok remek vers!
csellista - május 01 2011 08:09:16
Köszönöm szépen, nagyon örülök!
Szeretettel: zsuzsasmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes