Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:47:02
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Nyári varázslat

Nyári varázslat

Elbűvölő nyári szépség
rétek, gabonamezők illata,
vontatottan áll az erdő,
fák suhogása muzsika.

Itt csiripelő madár a gallyon,
ott pillangó szunnyad virágon.
Talán szerelemről álmodik
hintázó, illatos vánkoson.

Zöld hátú légy zümmög ingadozva
Kömény vékony szárán,
ügyetlenül lepottyan-
elterülve útilapu széles vállán.

Pajkosan kuncog sárga boglárka,
Incselkedve- pázsittal széltében – hosszába.
Felhők alatt vadgalamb, pacsirta
versenyt szállva keringnek fönn a magasba.

Erdő alján csörgedező patak
csillogva villódzik,
fölötte kékes rovarok
víg hada ringatódzik.

Oldalát mocsári gólyahír
szerényen koszorúzza,
nefelejcs szelíd kék szemmel néz
a csöndes suttogásba.

Szépségtől megittasulva állok
a remegő, könnyű nyárban,
táj lélegzete elvegyül enyémmel,
csordultig telve e gazdagságban.

fava
Hozzászólások
sziszifusz - június 13 2011 20:47:34
Nekem nagyon tetszett! Sőt!

Még az amott is belefért volna.smiley Az itt-ott engem arra sarkall, hogy nézzek körül, mert mindenfelé csak a szépség látszik.

szeretettel. sziszsmileysmileysmiley
Geot - június 13 2011 20:47:35
Szép verset írtál kedves Fava!
Szeretettel:Geotsmiley
fava - június 13 2011 21:23:34
Summer!...talán azért mert az itt nem ott van ...az ott meg nem itt...nem szoktam átfogalmazni ,mert akkor már számomra nem azt az érzést adják amit ott és akkor éreztem.
Köszönöm hogy olvastál,szeretettel.favasmiley
fava - június 13 2011 21:24:50
Bizony kedves Szisz!
Ha nem nézünk körül akkor rengeteg szépségtől fosztjuk meg magunkat!
köszönöm hogy olvastál! Szeretettel:favasmileysmileysmiley
fava - június 13 2011 21:25:50
Köszönöm kedves geot! Örülök hogy tetszett!
Szeretettel láttalak:favasmiley
agota - június 13 2011 22:24:39
Szerintem is nagyon,nagyon jó, itt is ott is.
Ölellek
Ágota
Radmila - június 13 2011 23:40:17
Szép tájleíró versedhez gratulálok: Radmilasmiley
Helena - június 14 2011 06:24:33
Nagyon szép!!! Nagyon tetszett!!!
Gratulálok!
Szeretettel:Helenasmileysmiley
mamuszka - június 14 2011 07:57:58
Kedvesem!

a nyár minden szépségét belevarázsoltad ebbe a természet-imádó versedbe

gyönyörködve olvastam...
ölellek szeretettel mamuszkasmileysmiley
gyongyszem555 - június 14 2011 08:40:47
Kedves fava!
Nagyon szép versedhez gratulálok!
Szerintem sem erőltetett semmi (már csak azért sem, mert kettő t-vel kell írnismileysmileysmiley).
Szeretettel: Évi.
reitinger jolan - június 14 2011 14:46:08
Szépet varázsoltál elénk.
Szeretettel Jolismiley
Piroska54 - június 14 2011 14:51:11
Nagyon tetszik!
Szeretettel: Piroskasmiley
hubart - június 14 2011 19:15:10
Szépen megénekelted a nyarat!smiley Szeretettel, Ferismileysmiley
Elaine - június 14 2011 22:18:23
smileysmiley
fava - június 15 2011 19:19:10
Ágotám!
Örülök most is!
Szeretettel:favasmiley
fava - június 15 2011 19:19:51
Kedves Radmila! Örülök hogy tetszett!
Köszönöm hogy olvastál:favasmiley
fava - június 15 2011 19:20:32
Köszönöm kedves Helena!
Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - június 15 2011 19:21:12
Örülök kedves Mamuszkém hog értettél most is...szeretettel:Vsmiley
fava - június 15 2011 19:22:09
Kedves Évi! Köszönöm hogy megtiszteltél figyelmeddel!
Szeretettel:favasmiley
fava - június 15 2011 19:22:48
Jolika kedves! Köszönöm hogy annak találod!
Szeretettel:favasmiley
fava - június 15 2011 19:23:31
Piroska kedves,neked isköszönöm hogy olvastál!
szeretettel:favasmiley
fava - június 15 2011 19:24:20
Kedves Feri ! Örültem neked!
Szeretettel látlak midig:valikasmiley
fava - június 15 2011 19:25:19
Elaine kedves smileysmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes