Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 23 2026 11:15:24
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,225
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Látszik-e már a fénysugár? (saját festményemmel)

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?

Volt célom, eszmém, hogy el is érjem,
volt száz kísérőm, hogy elkísérjen,
volt álmom és vágyam feladhatatlan,
s hitem az épülő, szép feladatban.

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?

Tettem a dolgom, amire kértek,
nem volt akadály és ellen érdek,
s mentem, mert tudtam, hogy győzni fogok,
mert véghez visz mindent ma az, ki konok!

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?

Hatalmasokkal én szembeszálltam,
magamra maradtam, – akkor sem álltam.
Imában kértem, – s az Isten adott,
segítő támaszt és feladatot.

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?

Én elértem végül, a kitűzött célom,
s bár megkopott eszközöm, nemes acélom,
de bennem még ott él a hajtó erő,
s egy új terv születik, s kerül elő!

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?

Teremt és alkot, mert ilyen az ember.
Világot épít és leállni nem mer,
míg reménye és hite szítja a lelkét,
cél vonzza, mint ahogy lámpa a lepkét.

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?

Megfáradt testemben vén szív dobog,
elfutott mellettem száz szép dolog.
A boldogság fényéhez törtem utat,
s bámulom a sötét alagutat.

Az alagút végén látszik-e már,
látszik-e már a fénysugár?
Hozzászólások
hzsike - január 28 2012 20:13:42
Kedves Ervin.
Újra és újra nagy szeretettel olvasom ezt a versedet is. Nagyon szép.Fantasztikus eltökéltség és jó szándék lakozik soraidban. Utadat kísérje siker, és Isten óvó tekintete.
Szeretettel kívánom Neked:Zsikesmiley
AranyosiErvin - január 28 2012 23:02:00
Kedves Gerda!

Köszönöm jó kívánságaidat és, bár ez a vers egy pályázatra készült fikció, ennek ellenére belőlem, a szerzőjéből csurrant-cseppent bele valami személyes is. Ma valaki írta a verses oldalamon, hogy reméli nem rólam szól a "Megfáradt testemben vén szív dobog", de hét szó sincs róla, de a mai kor arról szól, hogy az emberek robotolnak és közben elmegy mellettük az élet, azután idős korukban rájönnek, hogy amit elszalasztottak, az már nem pótólható... Még egyszer köszi az olvasást és a hozzászólást. Szeretettel: Ervin
AranyosiErvin - január 28 2012 23:07:12
Kedves Erzsike!
Hát sosem szűnsz meg másokat dícsérni, mindig a kedvesség árad soraidból, akár verset, akár prózát, akár verseket méltató sorokat írsz. Köszönöm neked és egyben csodállak is. Bosszankodás nélkül dícséred azokat is, akikben nincs meg a hozzád hasonló szellem, ötletesség és tudatosság.
Tartsd meg ezt a jó szokásod.
Szeretettel: Ervinsmiley
farkas viola - január 28 2012 23:14:02
Kedves Ervin!
A versed fantasztikus, Veled együtt. Biztos vagyok benne, hogy "az alagút végén" látszik már a fénysugár. Kívánom, hogy így legyen.
Szeretettel: Viola smileysmileysmiley
Torma Zsuzsanna - január 29 2012 11:15:19
Kedves Ervin!

Nagyon tetszett ez a versed is, és az mindegy, hogy pályázatra készült fikció, vagy sem. A lényeg a tartalom, a mondanivaló, és biztosan nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy verseidben írtak sohasem haszontalanok, s bárki is olvassa, csakis építőleg hathat rá testileg és lelkileg is!

Örülök, hogy olvastam!

Szeretettel: Zsuzsa
smileysmileysmiley
gufi - január 29 2012 13:16:54
Kedves Ervin!
Versednek már minden porcikája "kifilézett" így én csak gratulálok.
Egy megjegyzésem, azért te még ne emlegesd a "vén" szivet, hisz az jóval odébb van.
üdv:gufismiley
AranyosiErvin - január 29 2012 17:25:24
Kedves Gufi!

Végül is nem mondhatom, hogy vén a szívem, - mit szólna a nejem, aki fiatal és kedves és az is marad, még ha megöregszünk is. A vers mint írtam kitalációra épült. De a kedves aggódást köszönöm.

Üdv: Ervinsmileysmileysmiley
AranyosiErvin - január 29 2012 17:29:52
Kedves Gerda!

A Dalai Láma, mikor megkérdezték, mi az ami leginkább meglepi az emberiséggel kapcsolatban, ezt válaszolta:
"Az ember. Mert feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét.
És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és aztán úgy hal meg, hogy soha nem is élt igazán." Én is erre gondoltam..., Üdv: Ervin
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 23. kedd,
Zoltán napja van.
Holnap Iván napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
11/06/2026 17:18
Üdvözlöl mindenkit! Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat. A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá...
MARCSY
11/06/2026 15:54
Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes