Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:48:13
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Rongybaba

Rongybaba

Úgy érzi ő egy ronybaba,
Durva varratú rongybála.
Szennyes pocsolyában fekve,
Senki által vissza nem kérve.

Arca alázatos,mozdulatlan.
Sírni sem tud már,csak alkalmatlan.


Rongybaba,varroda szülötte,
Fakó gombszeme fekete.
Nem játszik vele senki többé,
Így vált a története köddé.

Felnőtt a kislány,ki kézenfogva vezette,
Nem gyermek már,hát a sárba vetette.

Fekszik árván,piros mosolya tucat,
festett arca távoli felhőket kutat.
Esik: cseppjei táncolnak a tócsába,
Beleivódott a bánat az arcába.

Mint egy rongybaba,cefetül,
nélküled,magában,egyedül.
Az idő halk suttogásában,
A szótlanság acélmarkában.

Vár egy egyedi, gyermeki lélekre,
Ki kinyújtja újra a kezét érte.
Rabul ejti nyomorék szépsége,
Szereti :mert rá van szüksége.

fava

Hozzászólások
pircsi47 - március 04 2012 20:33:46
Szomorú történet, de a játékok többsége így végzi!smileysmileysmiley
Szépen megírtad, gratulálok: Pircsismileysmileysmiley
vali75 - március 04 2012 20:37:20
Kedves Valika!

Ismerős a rongybaba története...a gyermekeimnek is vettem akkoriban, de mi vigyáztunk rá nagyon...

Szeretettel: Vali. smiley
szomorufuz - március 04 2012 21:33:54
Valikám!
Csodálatos szép, ha fájók is az emlékek.
Nagy becsben tartom a babáimat - vén fejjel is - és tudom, az elmúlásommal többé senkinek sem kellenek.
Szeretettel olvastalak: Szomorúfűz
Radmila - március 05 2012 09:17:35
Kedves Fava,

sokatmondó versedhez szeretettel gratulálok: Radmila
Torma Zsuzsanna - március 05 2012 10:00:48
Kedves Vali!

Szép hasonlattal éltél versedben a magányosság érzését illetően:
"Mint egy rongybaba,cefetül,
nélküled,magában,egyedül.
Az idő halk suttogásában,
A szótlanság acélmarkában."

Szeretettel: Zsuzsa
smileysmileysmiley
giziszalay - március 05 2012 10:30:43
Az az érzésem többről szól ez a szép vers, mint egy rongybabáról! Nekem legalább is! Nagyon jó vers.
Szeretettel:Gizi
hzsike - március 05 2012 10:50:46
Nagyon szép, őszinte érzelmek.
Szeretettel olvastam:Zsikesmiley
Tolnai Imre Krisztian - március 05 2012 11:12:58
Megható,szomorkás,elgondolkodtató sorok,
Szeretettel gratulálok: Imre
Dellamama - március 05 2012 15:15:52
Kedves Fava!

Nagyon szépen írsz, őszintén, a fájó emlékekről.

Szeretettel olvastam versedet: Dellamama
Dellamama - március 05 2012 15:15:52
Kedves Fava!

Nagyon szépen írsz, őszintén, a fájó emlékekről.

Szeretettel olvastam versedet: Dellamama
fava - március 05 2012 18:59:06
Pircsikém! Nem mindig ha vigyázunk rá....szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:00:07
Köszönöm kedves Valika! Örülök hogy olvastál,szeretettel:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:00:08
Köszönöm kedves Valika! Örülök hogy olvastál,szeretettel:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:00:54
Moncsikám! Örüloök hogy tetszett neked! Szeretettel ölellek:favasmileysmileysmiley
fava - március 05 2012 19:00:54
Moncsikám! Örüloök hogy tetszett neked! Szeretettel ölellek:favasmileysmileysmiley
fava - március 05 2012 19:02:17
Gitka kedves! Van hogy a régi dolgok sokkal értékesebbek az újnál,csak sokan túl későn veszik észre....szeretettel láttalak:valikasmiley
fava - március 05 2012 19:02:58
Mila kedvesem! Látom olvastál a sorok között....köszönöm! Szeretettel:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:03:53
Kedves Zsuzsanna! Ráleltél a lényegre....köszönöm értő olvasásod! Szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:04:39
Kedves Gizi! Igy igaz! Köszönöm hogy értettél,szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:04:39
Kedves Gizi! Igy igaz! Köszönöm hogy értettél,szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:05:26
Szike kedves! Örültem neked mint mindig! Szeretettel:favasmiley
fava - március 05 2012 19:06:30
Imikém! Örülök hogy elgondolkodtál....már megérte megirnom ezt a verset! Szeretettel láttalak most is:favasmileysmiley
fava - március 05 2012 19:07:36
Igazad van kedves Sanyi! A rongybaba csak amolyan kellék....örültem neked:favasmiley
fava - március 05 2012 19:07:36
Igazad van kedves Sanyi! A rongybaba csak amolyan kellék....örültem neked:favasmiley
fava - március 05 2012 19:08:44
Kedves Dellamama! Igy igaz:őszinte,fájó sorok ezek....köszönöm! Szeretettel:favasmileysmiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes