Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 01:47:02
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,226
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Szükség van óriásokra

Szükség van óriásokra

Alvó tenger ez a kor,
mély alvás, csak álom nélküli,
szükség van óriásokra-
hittem a kor megszüli.

Vártam jönnek egyéniségek,
szenvedélyes vezetők,
briliáns sokoldalú elmék,
de főként becsülhetők.

Kiket nem hálóz be
a bürokratikus gépezet,
nem elzülleszteni,
megkísérteni sem lehet.

Kihamvadt remények lángja,
foszlik hit, illúzió,
nem ébred alvó népem,
a gyakorlat kijózanító.

Mért nem szól a szó-nem értem,
miért nem repül képzelet?
Fejekben rajzó gondolat
Miért nem szül terveket?

Tudom törékeny az ember,
s mindenütt ott egy réteg,
amelyik meghiusít új programot,
okos érvet.

A gátlástalan ki hatalmába
keríti környezetét,
van ki szenvedéllyel parancsol,
más szívesen él szolgaként.

Minden érzék alszik,
becsukva szem, fásulva szív,
esdeklő hangom zsenikért kiált
Óriást hív!

fava
Hozzászólások
szomorufuz - március 07 2012 19:48:28
Valikám!
Igen - szükség van óriásokra, de fásult az egész világ. A rohanástól nem veszünk észre magunk körül senkit és semmit. Szeretettel olvastalak: Szomorúfűz
mamuszka - március 07 2012 19:53:31
Drága Valikám!

Látom, te is keserű hangulatba kerültél...nincs sok okunk az örömre...
Érdekes, hogy bánat íratja velünk a szép verseket, mert a tied az, de egyben nagyon komoly, komor gondolatokat hordoz és sugall..
Nagyon aggasztó a jövőnk együtt és külön-külön is..

szeretettel gondolok rád és sokat - mamuszkasmileysmileysmiley
Tolnai Imre Krisztian - március 07 2012 20:15:29
Érzelmes,elgondolkodtató szavak,
Máskor is szeretettel olvasni foglak: Imresmileysmileysmileysmiley
hzsike - március 07 2012 20:23:28
Jó kis vers!!! Komoly gondolatokkal, ami az embert továbbgondolkodásra készteti.
Tényleg! És hol vannak az "óriások"!!! Sajnos hiánycikk.smiley
Szeretettel olvastalak:Zsikesmiley
fava - március 07 2012 20:25:34
Gitka kedves! Szükség lenne rájuk bizony...de?
Szeretettel láttalak most is:fava
fava - március 07 2012 20:27:13
Saroltám! Mint tudosd sokszor vagyok keserű hangulatban-de hisz te ismered gondolataimat...jövő? ki tudja mit hoz ...Szeretettel ölellek:Valikasmiley:smileysmiley
fava - március 07 2012 20:27:13
Saroltám! Mint tudosd sokszor vagyok keserű hangulatban-de hisz te ismered gondolataimat...jövő? ki tudja mit hoz ...Szeretettel ölellek:Valikasmiley:smileysmiley
fava - március 07 2012 20:27:48
Imi kedves! Örülök hogy elgonkodtál....szeretettel látlak mindig:favasmileysmileysmiley
fava - március 07 2012 20:30:56
Zsike kedves!!! Igazad van ...hiánycikk,nálunk most választási csetepaté folyik-utálom mert nem találok közte egy olyan embert sem akire érdemes lenne figyelni...köszönöm értő szavaidat! Szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 07 2012 20:33:41
Kedves Arisani! Én csak keresem,várom,hivom....de vagy süket,vagy nem is létezik mégsmileysmiley
Dellamama - március 07 2012 21:24:51
Kedves Fava!

Nincs remény, sajnos a bizonytalanság, hogy mit hoz a jövő, a kiszolgáltatottság társadalmunk legnagyobb problémája.
Okod van a keserűségre, mint annyi sok embernek ebben a mai
"rothadó" világban!
Szeretettel gratulálok: Dellamama smiley
Elaine - március 08 2012 00:41:59
Ez nagyon jó lett fava... sajnos nagyon igaz... szívemből szóltál.
Szeretettel: Elaine
gyongyszem555 - március 08 2012 05:52:46
Kedves fava!
Bölcs gondolataidat szeretettel olvastam.
Az előttem szóló drága klubtársaim mindent elmondtak, ami lényeges és fontos, és maximálisan egyet is értek és azonosulni tudok a gondolataiddal, de nálam mindig ott van egy de... hátha... valamikor...egyszer talán jobb lesz.
Szeretettel gratulálok nagyon bölcs versedhez!
Szeretettel: Évi.smileysmileysmiley
nvicus - március 08 2012 07:54:31
Kedves fava !
Szép vers, kissé szomorú, komoly gondolatokkal.
Szeretettel:Vicus
reitinger jolan - március 08 2012 10:01:32
Amíg az ember felfogása nem változik addig váratnak magukra az óriások.

Szeretettel Jolismiley
marina - március 08 2012 18:43:43
Igaz sorok, remek gondolatok...
Szeretettel:marina
fava - március 09 2012 19:26:09
Dellamama! Tökéletesen egyetértünk...köszönöm értő olvasásod,szeretettel láttalak:favasmileysmileysmiley
fava - március 09 2012 19:27:19
Elaine! Köszönöm hogy megint értettál...szeretettel:favasmileysmileysmiley
fava - március 09 2012 19:27:19
Elaine! Köszönöm hogy megint értettál...szeretettel:favasmileysmileysmiley
fava - március 09 2012 19:28:21
Évi kedves! Bizakodunk...de vajon kitartunk-e addig? Szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 09 2012 19:28:21
Évi kedves! Bizakodunk...de vajon kitartunk-e addig? Szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 09 2012 19:29:15
Vicus kedves! Örülök hogy elnyerte tetszésedet...szeretettel láttalak:favasmileysmiley
fava - március 09 2012 19:29:58
Igy igaz Jolika! Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - március 09 2012 19:29:58
Igy igaz Jolika! Szeretettel láttalak:favasmiley
fava - március 09 2012 19:30:39
Kedves Sanyi ! Örültem jöttödnek:favasmiley
fava - március 09 2012 19:31:35
Marina kedves! Örülök ha igy gondolod...favasmileysmileysmileysmiley
fava - március 09 2012 19:31:35
Marina kedves! Örülök ha igy gondolod...favasmileysmileysmileysmiley
agnesangela - január 29 2015 12:12:25
Valóban hiány van az óriások terén.Gratulálok.. Üdvözöllek: Ági
fava - január 29 2015 18:02:34
De môg mennyire kedves Ági! Köszönöm hogy nálam jártál!
Szeretettel:Valika
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
12/06/2026 21:45
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes