Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 27 2026 22:56:01
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 12
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
remeg a testem nyaktól lábig


Gyurma arcomra vigyort formázok, kezemben a gitár játszani próbálok.
Transzformáljuk kicsit, száznyolcvan fok, megfordítom, s máris egy dob.
Nem vagyok zenész, beismerem, engem éltet a zene, nem én mûvelem.
Nem vagyok különleges ember, nem érek el semmit ezzel a szöveggel.
Rajzolok egy kõrt, és az tényleg az lesz, egy sima kõre, mint az azbeszt.
Túl mérnöki a mûvészetnek, ezt magad fajta soha nem emészted meg.
A szavakkal sem bánok úgy, ahogy kellene pengetni, mint a húrt.
A lantom így hamisan szól, a gondolati soromban mind csak araszol.

Csak sóhajtok egyet,
Piszkálom a hajamat,
Csak ülök görnyedten,
Megint piszkálom a hajam,
Majd gépelek pár sort,
Belenéztem a tükörbe,
Ráncolom a homlokom,
Tengerkékek a szemeim,
(Sírás után mindig)
Most az erek is megduzzadtak a szememben.
Mindig kócos vagyok,
De lehet csak engem zavar,
Kit zavarna még?
Hisz nem látok senkit mostanában.

Hogy legyek jobb?
Nem tökéletes, csak jobb?
Azért hogy értékes legyek számodra,
Azért hogy akarj, mert én akarlak.
Nem a tested, csak mindened.
Mondtam már, hogy imádom a szemeidnél a szép egyenes árkokat, amikor mosolyogsz?
Olyankor soha nem nézel a szemeimbe, és már nem is fogsz.
Nem láttuk egymás vagy két hónapja, és már nem is remélem.
Hazudtam,
azt játszom le a fejemben idõnként, mi volna, ha véletlen összefutnánk?

taknyos az idõ, csillog az aszfalton, amit termelt
olvadó bûz csapja orromat, ahogy a föld ereszti szagát
csöppennek a cseppek csendesen, kopog a cipõd
sietsz, merengve a göthös gondjaiddal, szemed lesütve
vigyázol a lépteidre, a most átkelõ csúszómászókat irigyled
nincsenek gondjaik, nem sietnek a házukba, csak csúsznak
Kalimpál az órám, ütemezést abbahagyva testemben
Ébreszt, de kába vagyok még, a hajnal fénye vakít
Kókusz illat remeg a világomba át, tõled, rólad
Nem szeretem, de így nyugtat most, mert tõled van
Ha észreveszel átölelhetlek? Belenézhetek a szemeidbe?
Majd csak úgy szorítlak, hogy ne érezd a túlcsordulást bennem.
Kezelni fogom a hirtelen reményt, talán, de nem biztos.

csak képzelõdöm, ennyi idõ után is,
remeg a testem nyaktól lábig...
Hozzászólások
cookie001 - január 17 2008 11:34:19
...hogy,mint vers jó-e?..azt én nem tudom megmondani,de van egy olyan érzésem ,hogy nem(ezt viszont csak neked merem kimondani)Próbálkoztál már a prózával?...mert mégis,...rohadt(bocsánat) jó az egész.smileysmiley
PlasticPuppet - január 17 2008 12:53:31
Több kortárs ír úgy verset, hogy azt más leprózázná smiley Egyszer a magyartanárom még gimiben azt mondta, hogy "az számít versnek, amit annak tartunk" nem számít a forma, hogy rímes vagy sem, ritmusos vagy sem stb... Inkább a tartalma a fontos.
Különben tényleg kicsit húz a próza felé, de az üzenete olyannyira lírai! És gyönyörû, esküszöm, néhány sornál könnyek szöktek a szemembe smiley Emlékek... Köszönöm ezt smiley
cookie001 - január 17 2008 13:01:56
Ez jó,ezt megjegyzem:"az számít versnek,amit annak tartunk"
Köszi Anita!smiley
Nagylabu_Vereb - január 17 2008 13:55:21
Mivel nem lehet megadni a mûfajt így, bajban voltam.
Idén ez az elsõ ilyesmi írásom, de ez egy egyszerû poszt bejegyzés a blogomban.
Prózának illene, talán, talán prózaversnek, talán szabadversnek. Nem is foglalkoztamezzel, amikor írtam. A rímek azért ilyen gyengék, ahol vannak, mert -enyhén fogalmazva - le****tam, hogy milyen rímek lesznek. Elsõ rész amikor még nagyon nem tudtam mit akarok, ott is az elején csak véletlen volta a rím majd, erõlködtem. Utána meg már nem érdekelt. Elõször nem is akartam sehova írni, csak a blogba, majd felraktam... nem tudom miért.

Célom nem volt vele, csak posztként átadni valakinek egy üzenetet, megkapta jelzett is, de nem örültem a jelzésnek, el kell felejtenem.

konklúzió: ne nézzek éjfél után romantikus filmet (Lelkes testcsere). Igaz vígjáték volt, de valamiért elõtõrt minden.
No ez is egy posztnak illene be inkább smiley Bocsánat. Akinek valami értéket képviselt és megosztotta velem annak köszönöm.

Cookie még jó hogy meg mered mondani, hisz én is megmondom, ha úgy van. Én se tartom versnek. Legyen az, ami.

Plasztikbaba örülök, hogy az érzelmeket valamilyen szinten átérezted.

No megyek Vizsgázni smiley
Puszi nektek smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 27. szombat,
László napja van.
Holnap Levente, Irén napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes