Elment minden illat, véget ért az ebéd.
hasam tele hittel, halovány reménnyel.
Korog-morog, acsarkodik, kínlódik a szívem,
elment már a hajnal, fényévekre innen.
Mordult nagyon lelkem, nem tetszik az neki,
hogy nem találja párját, aki most kell neki.
Nem holnap, sem hétfőn, most kell nekem leány,
azonnal de rögtön, gyere hozzám te vágy.
Égess fel, lángoltasd, fagyaszd meg a szívem,
jégvirágok köntösében, nem marad meg hitem.
Rajzanak a méhek, a napraforgó táblán,
elolvadt most minden, a télnek színes hátán.
Rózsaszín a Napból, mely vízcsepptől lesz lila,
Barna a kéményből, mely füsttel terjed tova.
Citromsárga tőled, drága szőke leány,
ki fájó szívem köntösében, vigasztalást talál…
hzsike - december 28 2012 16:45:48
Ennyi szép vágyakozás után meglásd, hamarosan találkozni fogsz Vele...
Szeretettel olvastalak kedves Zsolesz.
Zsike
Zsolesz25 - december 28 2012 20:07:51
Ó, kedves Zsikém. Bárcsak igazak lennének a szavaid, egyszer megtalálom őt, úgy ÉRZEM Zsolesz
Radmila - december 28 2012 20:49:12
Ez nagyon jó!!!!!!!!!!! Vágyad teljesüljön!
Szeretettel gratulálok: Mila
Zsolesz25 - december 29 2012 04:23:31
Köszi Mila, kedves vagy Zsolesz (Én meg egyre komolyab
iytop - december 29 2012 09:41:26
Kedves Zsolt,Te előnyben vagy mert a férfiú oda megy ahova akar míg a lány ahova hívják.Nem kell nagy bátorság,bár ha visszautasitásokat is kapsz nem kell megíjedni,a szerelmi játékhoz tartozik.
iytop - december 29 2012 09:52:20
Merem állitani hogy azt a lányt melyet Te szeretnél az nem vesz észre talán próbálkozni kell,de van olyan mely melletted van és észre sem veszed.Tudom nem az emberi lelket figyeljük...pedig ott rejlik a gyönyör.A szépség nem minden mert hervadó.De a lélek mely meg tud érteni és eltűri neked szeszéjeidet az már egy kis csoda.Vigyázz a rózsára és a lelkét figyeld.
Elemér.
Zsolesz25 - december 29 2012 15:18:05
Kedves Elemér!Köszönöm a nagyon szép gondolataidat. Úgy néz kii, hogy lesz egy lány, aki el fog jönnoi velem táncolni, végre megint valaki, és a társkeresőn ismertem meg, hűha úgyhogy lehet valami.... Zsolti
Nagyon érdekesen fogalmaztál versedben, talán észre sem vetted!
A hasad van tele hittel, és a szíved korog-morog, acsarkodik!
Lehet, hogy ezt nem véletlenül írtad így, ugye??
Egyébként nagyon szép színt vittél a versbe!
Remélem a szőke leány nem egyszer fog Veled táncolni!
Ez úton kívánok boldogabb Újesztendőt és az áhított szép leány szerelmét Neked!
Szeretettel: Zsuzsa
szomorufuz - december 29 2012 19:46:02
Nagyon szép versedhez szeretettel gratulálok.
Kívánom Neked, teljesüljön vágyad.
Szeretettel - Szomorúfűz
Zsolesz25 - december 30 2012 07:05:47
Köszönöm nektek, tényleg nem vettem észre Zsuzsa...
KiberFeri 22/06/2026 19:47 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 21/06/2026 08:21 Mindenkit üdvözlök! KiberFeri 20/06/2026 07:41 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 19/06/2026 09:26 Kedves Dark Weber!
Üdvözlünk ujra a fedélzeten.
Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad? KiberFeri 19/06/2026 09:23 Üdvözlök mindenkit! Dark Weber 19/06/2026 01:04 Üdv Gufi ,elonor ! Dark Weber 19/06/2026 01:02 Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel! KiberFeri 17/06/2026 19:25 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 16/06/2026 17:22 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 15/06/2026 09:26 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 14/06/2026 09:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 13/06/2026 07:35 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 12/06/2026 21:45 Üdvözlök mindenkit! KiberFeri 11/06/2026 17:18 Üdvözlöl mindenkit!
Isten nyugosztalja a kötltőtársunkat.
A másik költőtársunkon meg segíts, ha módod van rá... MARCSY 11/06/2026 15:54 Haász Irén költőtársunk sajnos elhunyt. legyen számára könnyű a föld. Mindketten az Isaszegen működő Alkotók, Költők és Írók Klub tagja.