Napkorong
Versek fõoldal · Prózák fõoldal · Gyakori kérdések · Szerzõk és verseik · Szerzõk és prózáikJúnius 28 2026 00:07:51
Navigáció
Versek fõoldal
Prózák fõoldal


Gyakori kérdések
Szerzõk és verseik
Szerzõk és prózáik
Impresszum
Alapszabály
Szerzõdés
Online felhasználók
Vendég: 6
Nincs Online tag

Regisztráltak: 2,224
Tagjainkról-tagjainktól
- Weboldalak
- Pályázatokon elért eredmények
- Saját kötetek
- Megjelenések antológiákban
- Tagjainkról mindenféle
V E R S E K Váltás a PRÓZÁK főoldalára
Deja vu


Emlékeim házában lépkedek
Megfog, s elrepít a képzelet.
Énem olvad az élet rideg fagyából
Melegszik, forr a szív szavától
Magától

Égi õserõ gerjedez bennem
Lüktet, feszíti az egész testem.
Óceánt sírok, sóst-keserût
Önuralom görcse álomra szenderül
Legbelül

Mint illatos gyanta fenyõágra hullva
Álarcom lehull újra, meg újra.
Feloldódom a végtelenbe
A kozmikus világegyetembe
Temetve

Sír bennem a szeretet
A kéj könnyei ellepnek.
Sebeim jajgatva hallgatnak
Eleven húsomba bemarnak
Akarlak


Szeretet-ernyõt bontok fölötted
Az Egó-világ lehullik mögötted.
Lelkem a lelkedbe hajolva
Szíved a szívembe hatolva
Összefonva
Hozzászólások
zsuzsu - január 22 2008 22:13:21
Érdekes hatása van a versednek. Érzem amit írsz, de igazából nem tudom szavakkal megfogalmazni. tetszett. Szeretettel: zsuzsu
denes - január 23 2008 09:28:44
Igaza van zsuzsu-nak! Megfog a vers különlegességével, rejtett értelmével, holott minden szava mögött csak egy "egyszerû" érzés húzódik: a szerelem.smiley
kormi37 - január 23 2008 09:32:09
Ez nagyon szép versed lett. A szerelem legszebb szavait vetted elõ benne. Nagyon tettszett. Gratulálok. Szeretettel:Kormismiley
Ariadne - január 23 2008 10:57:34
Maryam! Versed gyönyörû lett
Verszakaid szebbnél szebbek
Az utolsó talán a legszebb!
Gratulálok Neked!smileysmiley
Babian - január 23 2008 11:37:34
Megpróbálom meg fogalmazni mit értek e sorok mögött: Az égi Õsereõ nem más mint a SZERETET ez minden létezõben megnyilvánul, csak nem egyforma hatékonysággal. A szeretet álal képtelen az ember álarcát megõrizni.Ez a szeretet érzése az amit Maryam testében érez és ami lültetve feszíti.Ez aSzeretet tartja össze az egész világegyetemet. Isten= Szeretet=Energia
Képletben így fejezném ki.Akiben az Igaz Szeretet megnyilvánul az egoizmus szerte foszlik hiszen a Szeretet legnagyobb ellensége az EGO. Ezekrõl a dolgokról sokat tudnék mondani.
Szép a versed Maryam.Puszi. Anikó
cookie001 - január 23 2008 11:46:40
Az igazi szerelem egy kegyelmi állapot.
Nekem ezt jelenti a sor:"feloldódom a végtelenbe".smiley
Babian - január 23 2008 16:33:21
Szép a szerelmed cookie!
Taygeta - január 23 2008 19:00:09
Nagyon szép lett. grat:-)smiley
Maryam - január 23 2008 19:16:09
Köszönöm szépen, hogy olvastatok.smiley Babian nagyon jól látod, és értelmezed. Örülök, ha csak egy picit is "átjött" a versem.

Maryamsmileysmiley
Torma Zsuzsanna - január 24 2008 15:38:14
Maryam!
Nagyon szép a versed!

Üdvözöllek: Torma Zsuzsannasmileysmileysmiley
Maryam - január 24 2008 17:46:05
Köszönöm Zsuzsanna.smiley
Samu - január 25 2008 18:17:24
Ehhez csak gratulálni tudok, többször is elolvastam nagyon jó!
Üdv Samu
Maryam - január 27 2008 11:32:04
köszönöm Samu.smiley
szoszircsi - január 27 2008 16:53:36
Maryam!...ugy érzem,amikor befejezted ennek a versnek az írását azt érezted,hogy csak egy morzsányit sikerült elmondanod abból,ami még mondandód van errõl a témáról.,ami még belülrõl feszít.....talán még 10-20 versrevaló bennrekedt...ha "kopogtat"...bátran nyiss ajtót...érdeklõdve várom...smiley
Maryam - január 28 2008 00:35:51
Szoszircsi, aranyos vagy, és jó a meglátásod is. Köszönöm.smiley
szoszircsi - január 29 2008 00:22:59
...újraolvastam...akire ennyire vágyunk,azt meg kell szereznünk.../hogy ne sírjon a szeretet!!!/...minden ujraolvasásnál egyre szebb a vers...smileysmiley
csdorka - január 29 2008 17:20:59
ahogy olvastam, rögtön az egyik saját versem jutott eszembe, ami fõleg formára, hangzásra, de mondanivalóra is nagyon hasonló ehhez!! majd felteszem azt is, de még nincs fent (Tükör lesz a címe)
Maryam - január 30 2008 11:20:34
Köszönöm.smiley
szoszircsi - január 30 2008 18:20:26
Maryam!...ma is elolvastam egyszer...nagyon-nagyon tuti,rendkívül összeszedett-kifejezõ és végtelenül õszinte...smileysmiley
Maryam - február 04 2008 17:08:44
Szoszircsi nagyon aranyos vagy.smiley
Hozzászólás küldése
Hozzászólást csak bejelentkezés után küldhetsz
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Kattints ide!

Elfelejtetted jelszavad?
Kérj újat itt.
Mai névnapos
Ma 2026. június 28. vasárnap,
Levente, Irén napja van.
Holnap Péter, Pál napja lesz.
Ajánló
Poema.hu versek
Versek.eu
Szerelmes versek
Netorian idézetek
Idézetek.eu
Szerelmes idézetek
Szerelmes SMS-ek
Bölcs gondolatok
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

KiberFeri
27/06/2026 08:49
Kedves poétatársak! Akinek 06. 21. utáni verse eltünt, ha már ki volt téve, sorosnkivül ujra küldje be, mert ez programhiba volt. Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
26/06/2026 07:50
Üdvözlök mindenkit!
iytop
24/06/2026 11:48
Mindenkinek szép napot kívánok!
KiberFeri
22/06/2026 19:47
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
21/06/2026 08:21
Mindenkit üdvözlök!
KiberFeri
20/06/2026 07:41
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
19/06/2026 09:26
Kedves Dark Weber! Üdvözlünk ujra a fedélzeten. Ezt a bal oldali Főszerkesztői anyagot olvastad?
KiberFeri
19/06/2026 09:23
Üdvözlök mindenkit!
Dark Weber
19/06/2026 01:04
Üdv Gufi ,elonor !
Dark Weber
19/06/2026 01:02
Üdv mindenkinek ! Újra itt HAN vagyok ,új felhasználónévvel!
KiberFeri
17/06/2026 19:25
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
16/06/2026 17:22
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
15/06/2026 09:26
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
14/06/2026 09:35
Üdvözlök mindenkit!
KiberFeri
13/06/2026 07:35
Üdvözlök mindenkit!
Napkorong.hu alapítva: 2007
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes